Na placených platformách se v posledních měsících roztrhl pytel s exkluzivním obsahem. Mezi prvními, kdo využil tento formát ke svému prospěchu, byly Agáta Hanychová (39) a Ornella Koktová (32). Jejich podcast se rychle stal jedním z nejdiskutovanějších a zdá se, že obě dámy mají na platformě výsadní postavení. Důkazem je i zvláštní přístup provozovatelů, kteří podnikli kroky na jejich ochranu, zatímco jiným tvůrcům zbyly jen oči pro pláč.
Hanychová podle webu Super na svém instagramovém profilu zveřejnila zprávu, kterou obdržela od administrátorů platformy. Ti ji spolu s Koktovou ujistili, že z profilů některých jiných tvůrců, například Nevim no! a Freak Show, byly odstraněny všechny příspěvky, které by je mohly jakkoliv poškodit. Podle vyjádření provozovatelů je cílem vytvořit bezpečné a férové prostředí, kde se mohou obě influencerky cítit dobře.
„Je vidět, že je svět ještě v pořádku,“ napsala k tomu spokojeně Hanychová. Její příznivci s ní však nejsou zcela zajedno. Mnozí totiž upozorňují na to, že právě Agáta s Ornellou se v minulosti nebály kritizovat a zesměšňovat jiné osobnosti veřejného prostoru, včetně Moniky Binias (52) nebo Evy Feureislové.
Tato nerovnost vzbudila vlnu kritiky a mnoho uživatelů sociálních sítí si klade otázku, zda jsou na platformě nastavena pravidla, která platí pro všechny stejně. „Ale vaše příspěvky plné urážek jsou v pohodě?“ zeptala se jedna ze sledujících v komentářích pod příspěvkem. Odpovědi se však nedočkala. Kritici celé situace upozorňují na to, že pokud mají být na platformě mazány příspěvky, které by mohly být vnímány jako útočné, pak by to mělo platit pro všechny bez rozdílu.
Není divu, že se celá situace neobešla bez reakce zasažených tvůrců. Monika Binias, která se v minulosti stala terčem výpadů obou influencerek, zatím mlčí, ale je pravděpodobné, že si tuto situaci nenechá jen tak líbit. Ostatní podcasterky a tvůrci se mezitím ptají, jaké jsou vlastně hranice a zda je možné na této platformě uplatňovat dvojí metr.
Další sněhové srážky i celodenní mráz slibují meteorologové ve zbývajících dnech probíhajícího týdne. Vyplývá to z předpovědi, kterou Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal na facebooku.
Česko hned na Nový rok rozesmutnila zpráva o úmrtí známého herce. Ve věku 59 let náhle zemřel Pavel Nečas. V šoku je i zpěvačka a kamarádka zesnulého Monika Absolonová. Vždyť s Nečasem ještě před několika dny mluvila.
Prezident Petr Pavel i premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek přednesli své novoroční projevy a příští týden se opět setkají tváří v tvář. Pražský hrad již prozradil, kdy se wulkustční tradiční novoroční oběd hlavy státu a předsedy vlády.
Americký prezident Donald Trump ocenil informaci, že slavný herec George Clooney přijal francouzské občanství. Trump kritizuje Clooneyho, jenž v poslední prezidentské volbě podporoval jeho soupeře, opakovaně.
Prezident Petr Pavel v novoročním projevu popřál vládě premiéra Andreje Babiš (ANO), aby byla úspěšná. Zároveň současný kabinet upozornil, že ho bude pozorovat, aby nedošlo k ohrožení demokracie v Česku. Hlava státu se jinak v televizním vysílání k politice moc nevyjadřovala.
Vánočního dárku, o jaký nestáli, se dočkalo několik členů činoherního souboru Slovenského národního divadla (SND) v čele s půvabnou Táňou Pauhofovou. Divadlo propustí pět herců, kteří se nebojí kritizovat kontroverzní ministryni kultury Martinu Šimkovičovou.
Nový rok se nese také ve znamení politických projevů. Ještě před prezidentem Petrem Pavlem zveřejnil svou řeč k národu nově jmenovaný premiér Andrej Babiš (ANO). Zmínil, že chce, aby vláda řešila problémy obyčejných lidí, které zároveň vyzval k tomu, aby byli na Česko hrdí.
Novoroční oslavy se v Evropě neobešly bez tragédie. Desítky lidí přišly o život při nočním požáru v baru ve švýcarském lyžařském středisku Crans-Montana. Přesný počet obětí není znám ani po policejní tiskové konferenci. Dalších nejméně sto osob utrpělo zranění.
Česko zasáhla hned na Nový rok první smutná zpráva roku 2026. Na Silvestra ve věku 59 let zemřel známý divadelní, televizní a filmový herec či moderátor Pavel Nečas.
Karlos Vémola nebude na závěr letošního roku vzpomínat v dobrém. Těsně před Vánoci ho sebrali policisté, když se chystal na operační zákrok. Tomu se konečně podrobil až v úterý. Nyní už je zpátky v areálu věznice, ale má to háček. Po operaci je pod dohledem lékařů.
Česko má za sebou úvodní hodiny ledna 2026, který má přinést počasí obvyklé pro tento kalendářní měsíc. Vyplývá to z aktuálního měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Prokletí rodiny Kennedyových zřejmě trvá i v současnosti. Ve věku pouhých 35 let zemřela Tatiana Schlossbergová, vnučka někdejšího prezidenta Johna F. Kennedyho. Informovala o tom britská stanice BBC.