Pozůstalí se během začínajícího týdne rozloučí s Annou Slováčkovou, která ve věku 29 let zemřela v závěru předminulého víkendu. Nejtěžší jsou poslední dny pro její rodiče. Jeden z nich nosí zesnulou dceru neustále u sebe.
Je to Dáda Patrasová, která ma na svém mobilním telefonu fotografii se svými dětmi, tedy zesnulou Aničkou a jejím starším bratrem Felixem. Upozornil na to deník Blesk, podle kterého jde o snímek z roku 2000.
Patrasová o fotce mluvila v rozhovoru pro zmíněný deník před několika lety. "Když se na ni podívám, proběhne mi hlavou celý život s mými dětmi. A také to, že všechno důležité se v mém životě odehrávalo kolem Vánoc," zmínila herečka. "Obě moje děti jsou vánoční dítka," dodávala.
Životní příběh Aničky Slováčkové se nezačal psát 22. srpna 1995, kdy přišla na svět, ale již o několik měsíců dříve. Jak upozornila slovenská Pluska, její maminka oznámila těhotenství o Vánocích roku 1994. Slavní manželé už tou dobou měli jedenáctiletého syna Felixe mladšího.
"Přišla s papírkem a prý to bude děvčátko. Byla to velká radost," vzpomínal Felix Slováček starší o mnoho let později. "Dáda si Aničku doslova vymodlila," konstatoval saxofonista, jehož proslavila dlouholetá úspěšná spolupráce s nejslavnějším českým zpěvákem Karlem Gottem.
Na Aniččino dětství zavzpomínal i její starší sourozenec, který se vydal v hudebních stopách otce. "Staral jsem se o ni a ochraňoval ji, jak jsem uměl," popsal.
Zdravotní stav Patrika Hezuckého je každý den - a zcela pochopitelně - tématem ranní show na Evropě 2. Leoš Mareš se momentálně musí obejít bez svého parťáka, proto posluchačům alespoň říká novinky z nemocnice. Třeba tu, že Hezucký by mohl zdravotnické zařízení opustit již tento týden.
Aleš Háma se již omluvil Janisi Sidovskému a Pavlu Vítkovi za nevhodný vtip na jejich adresu během pátečního předávání cen Český slavík. Žert prý ale použil již dříve. Pravdu odhalil Michal Jagelka, partner moderátora Aleše Cibulky.
Nadílka nové sněhové pokrývky se sice zastavila, ale série výstrah hydrometeorologického ústavu pokračuje. Meteorologové nově varují před náledím, které od pozdního čtvrtečního odpoledne hrozí na celém území republiky.
Policie se od čtvrtečního rána zabývá případem násilného úmrtí ženy na Šumpersku. Podezřelým v případu je její o několik let starší partner. Okolnostmi tragické události se zabývají kriminalisté.
Česko v úterý zasáhla smutná zpráva o úmrtí Jorgy Kotrbové. Televizní diváci dobře znali nejenom její tvář, ale také její hlas. Mluvila jím totiž v českém znění jedna z postav populárního zahraničního seriálu. Americká herečka, která se s Kotrbovou dokonce setkala, letos také zemřela.
V Česku se také tento týden potvrdilo nové ohnisko ptačí chřipky. Nákaza se prokázala v komerčním chovu v Blatné, informoval ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Ohnisko leží v již dříve vyhlášeném ochranném pásmu.
Jiřina Bohdalová na jaře oslavila již 94. narozeniny, ale navzdory vysokému věku se těší obdivuhodné vitalitě. Fanoušky to samozřejmě těší. Jak ostatně vyšlo najevo, legendární herečka nechce nad smrtí vůbec přemýšlet. Dokonce vynadala kolegyni, která na toto téma vtipkovala.
Poslední listopadový víkend, který je právě před námi, sice přinese noční mrazy, přes den se ale na mnoha místech oteplí nad nulu. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Baby boom v českém šoubyznyse nebere konce. David Gránský a jeho manželka Nikola se každým dnem mohou stát dvojnásobnými rodiči. Do poslední chvíle ale nemají jasno o jedné zásadní věci.
Baby boom v českém šoubyznyse bude nepochybně pokračovat i v příštím roce. Kamila Nývltová přivede na svět rovnou dvě děti najednou. Nyní se vůbec poprvé zmínila o pohlaví miminka. Fanoušci si ale zatím musí počkat.
Prezident Petr Pavel má nadále problém s vládním angažmá poslance Filipa Turka (Motoristé), uvedla Pavlova kancelář po středečním jednání prezidenta s pravděpodobným příštím premiérem Andrejem Babišem (ANO). Potvrdila se tak předchozí slova samotného Babiše.
Výkon moderátorů pátečního předávání Slavíků má dohru. Janis Sidovský nakonec nenechal být vtip, jehož terčem se s partnerem Pavlem Vítkem stal, bez reakce. Jeden z moderátorů, konkrétně Aleš Háma, se dvojici již dokonce omluvil.