Anna Slováčková (†29): Přátelé popsali smutnou realitu posledních dní jejího života

Anna Slováčková
Anna Slováčková, foto: Instagram Anna Slováčková
Marek Novotný 9. dubna 2025 10:48
Sdílej:

Nebylo to tak veřejnosti prezentováno, ale zlom v boji Aničky Slováčkové se zákeřnou rakovinou nastával již před několika týdny. Tehdy herečka a zpěvačka přišla o jednu z hlasivek. Poslední dny života pak byly podle přátel zesnulé jedním velkým trápením. 

Život Slováčkové definitivně vyhasl v neděli večer. Někteří lidé si možná vzpomenou, že před několika týdny se u ní vyskytly komplikace, o kterých se v médiích informovalo. Anička přišla o hlas a strávila nějaký čas v nemocnici. 

"Právě hlasivky ji zradily jako první," řekla nyní deníku Blesk jedna z jejích kamarádek. "Nejprve jí lékaři odoperovali metastázu, která ji připravila o jednu ze dvou hlasivek. Velmi rychle poté ale byla zasažena i druhá," dodala k agresivnímu průběhu nemoci v posledních týdnech.

Slováčková pak podle blízkých osob začala ztrácet zájem o okolí a okolní dění. Přemáhala ji totiž extrémní únava. "Sem k nám se vracela pouze v záblescích, a to jen na chvíli. Jako by se její tělo snažilo bojovat s nemocí a na nic jiného nemělo energii," popsal další z kamarádů zesnulé.

Podle jeho slov už se navíc nedařilo tlumit bolesti, které zákeřná nemoc způsobovala. "Nejprve dostávala Anička morfinové náplasti. To ale už v posledních dnech nestačilo. Musela to dostávat nitrožilně a vlastně neustále," dodal.

Slováčková se narodila do umělecké rodiny saxofonisty Felixe Slováčka a herečky Dagmar Patrasové. Od dětství se věnovala hudbě, především zpěvu. Účinkovala v muzikálech, hrála v televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě, zúčastnila se i jedné z řad show Tvoje tvář má známý hlas.

Česko v posledních letech dobře vědělo o jejích opakovaných problémech s rakovinou. Nejprve jí byl před šesti lety diagnostikován zhoubný nádor prsu. Podruhé a ještě silněji se zákeřná nemoc vrátila předloni na podzim. Rakovinu plic už Anička nepřekonala. 

Stalo se
Domácí
Ilustrační foto

Obchody o Velikonocích. Problém budete mít jenom jednou

Velikonoce letos přicházejí na řadu hned na začátku dubna. Ani tentokrát se nic nemění na tom, že obchody nebudou ze zákona otevřené po celé období svátků. Kdy si lidé nenakoupí?

České celebrity
Dominika Gottová

Dominika Gottová se po čase opět projevila. Řeší jednu nepříjemnost

Dominika Gottová o sobě konečně dala vědět. Podle svých slov se má dobře, v jejím životě se nic zásadního nezměnilo. Přesto se potýká s jednou věcí, která ji momentálně trápí. 

Světové celebrity
Kanye West

Kanye West po 10 letech ohlásil návrat na pódia

Návrat amerického rappera Kanyeho Westa na britská pódia vyvolal vlnu kontroverzí a ostré kritiky. Umělec, který si nyní říká Ye, byl oznámen jako hlavní hvězda všech tří večerů letošního ročníku festivalu Wireless v londýnském Finsbury Parku. Pro Westa půjde o první vystoupení ve Velké Británii po více než deseti letech, ovšem místo jednoznačného nadšení provází tuto zprávu spíše hněv a zklamání části veřejnosti.

Světové celebrity
Taylor Swift

Taylor Swift se musela nečekaně vypořádat s expartnerem

Závěr března se pro Taylor Swift nesl ve znamení velkých triumfů, romantických gest i mistrně zvládnutého úniku před stíny minulosti. Zpěvačka, která má za sebou mimořádně nabitý týden, se v sobotu objevila na exkluzivním koncertě Paula McCartneyho v losangeleském divadle Fonda. Večer plný hvězd, kde Taylor vřele konverzovala například s Olivií Rodrigo, měl však jeden háček – mezi hosty se nacházel i její bývalý partner John Mayer.