Anna Slováčková (†29): Tři týdny od tragédie, která zasáhla Česko

Anna Slováčková
Anna Slováčková, foto: Instagram Anna Slováčková
Marek Novotný 28. dubna 2025 11:01
Sdílej:

Byly to v neděli již tři týdny, co Česko během první dubnové neděle večer oběhla smutná zpráva. Ve věku 29 let a po dlouhém a statečném boji s rakovinou zemřela Anna Slováčková. Spousta slavných tehdy vzápětí reagovala a vyjadřovala rodině upřímnou soustrast. Jak vnímaly její osud hvězdy českého šoubyznysu a další osobnosti? 

Slovo osud výslovně použil například Matěj Stropnický, který prozradil, že Slováčkové s bývalým partnerem Danem Krejčíkem říkali "Slovajda". "Bojovala strašně dlouho a byla u toho neuvěřitelně veselá. Ve statečnosti se s ní těžko může někdo měřit. Krutej osud hrdě nést," napsal na sociální síti. 

"Aničko, šťastný let do nebe. Nikam jinam tvá cesta nemůže vést. Je mi to tak moc líto," uvedla zase zpěvačka Monika Absolonová, která zároveň vyjádřila soustrast rodině a blízkým.

Helena Vondráčková napsala na instagramu, že jí a jejímu manželovi je nesmírně líto, co se stalo. "Stále jsme věřili, že Anička svůj boj s touto zákeřnou nemocí překoná. Byla nesmírně statečná, ale bohužel svůj boj dnes prohrála. Je to opravdu nespravedlivé, jak pro ni, tak pro celou její rodinu. Jak je vidět, osud si nevybírá," konstatovala legendární zpěvačka.

Krásně se s kamarádkou rozloučil Milan Peroutka. "Včera byli Andělé, ale dnes odešel ten největší," spustil na sociální síti. "Jestli bych mohl vyřknout, co by sis podle mě opravdu přála, tak aby lidi na chvíli přestali vnímat všechny debilní kauzy o tvém soukromí, a aspoň na chvilku upřeli pozornost tomu, co jsi milovala nepochybně nejvíc. Tvojí hudbě," pokračoval. 

"Víš, vždycky říkám, že síla tvorby tkví v tom, že tu zůstane. Tak si tě sem tam nechám zpívat mi do ucha a budu zase s tebou a vzpomínkami, kterých máme tolik. Jednou si spolu zase zpívnem a zasmějem se. Říká se, že to je ta jediná spravedlnost na světě, ale všichni víme, že tvůj čas měl bejt o tolik delší. A jsem vážně rád za to, že jsme si to hezký ještě mohli říct do očí," dodal Peroutka.

Slováčková se narodila do umělecké rodiny saxofonisty Felixe Slováčka a herečky Dagmar Patrasové. Od dětství se věnovala hudbě, především zpěvu. Účinkovala v muzikálech, hrála v televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě, zúčastnila se i jedné z řad show Tvoje tvář má známý hlas.

Česko v posledních letech dobře vědělo o jejích opakovaných problémech s rakovinou. Nejprve jí byl před šesti lety diagnostikován zhoubný nádor prsu. Podruhé a ještě silněji se zákeřná nemoc vrátila předloni na podzim. Rakovinu plic už Anička nepřekonala. 

Stalo se
České celebrity
Aňa Geislerová

Geislerovou ocení na festivalu. Nebude sama, cenu dostane i Lábus

Festival Letní filmová škola Uherské Hradiště, jehož 52. ročník se koná od 24. do 30. července, prozradil první hosty a odtajnil programové sekce. Výroční ceny letos získají Anna Geislerová, Jiří Lábus a francouzský režisér animovaných filmů Michel Ocelot. Festival slavnostně zahájí česká premiéra filmu Wirbel režiséra Tomáše Hubáčka.

Domácí
Miloš Zeman

Pavel není erudovaný politik, míní Zeman. Prezidentovi se prý nedá věřit

Exprezident Miloš Zeman se domnívá, že prezident Petr Pavel může na summitu NATO vyjadřovat odlišné názory, než má vláda premiéra Andreje Babiše (ANO), která si nepřála účast hlavy státu na aliančním jednání. Zeman také vyčetl Pavlovi, že se dostal do konfliktu s kabinetem. 

České celebrity
Jitka Boho

Byla tam i žádost o ruku. Jitka Boho přiznala ctitele

Vztahy Jitky Boho nejsou neznámou. Zejména ten poslední s hercem Lukášem Langmajerem se v médiích řešil hodně, takže lidé dobře vědí, že modelka je znovu k mání. Jak sama prozradila, o nápadníky nemá nouzi. 

Počasí
Léto, ilustrační fotografie.

Výhled počasí do konce července. Meteorologové řekli, kdy bude nejvíce pršet

Příští týden bude teplejší než ten probíhající, poté se opět nepatrně ochladí. Taková jsou očekávání meteorologů, kteří připravili aktuální dlouhodobý výhled. Nejvíce srážek má pak spadnout na přelomu července a srpna.