Hegemonie hnutí ANO v průzkumech před letošními parlamentními volbami pokračuje. Andreje Babiše a spol. by podle nejnovějšího šetření agentury STEM pro CNN Prima News volila více než třetina voličů. Do Poslanecké sněmovny by se dostalo šest kandidujících subjektů.
Pro hnutí ANO by na přelomu ledna a února hlasovalo 34,1 procenta voličů. Dvouciferného výsledku by dosáhly i dva subjekty, které tvoří současnou vládní koalici. Spolu, tedy ODS, KDU-ČSL a TOP 09, má momentálně podporu 19 procent. Starosty a nezávislé by podpořilo 11,1 procenta hlasujících.
Křesla ve Sněmovně by získalo i opoziční hnutí SPD (8,2 %) a Piráti (5,3 %). Do parlamentu by se vrátili komunisté pod hlavičkou hnutí Stačilo, jehož podpora aktuálně činí 6,9 procenta.
ANO by podle přepočtu získalo 86 mandátů a k sestavení vlády by potřebovalo podporu poslanců z SPD (19 křesel), anebo z hnutí Stačilo (16). Na 46 míst by usedli zástupci koalice Spolu. 24 poslanců by zastupovalo STAN a 9 zákonodárců by nominovali Piráti.
Nejblíže překonání pětiprocentní hranice pro vstup do Sněmovny jsou z dalších stran Motoristé s podporou 4,2 procenta. Sociální demokraty by volila tři procenta voličů, podobné jsou i preference Přísahy.
V Česku se naposledy konaly volby do Poslanecké sněmovny v říjnu 2021. Vyhrála koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) se ziskem 27,79 procenta před druhým ANO, které obdrželo 27,12 procenta hlasů.
V Česku i na Slovensku je ostře sledovanou kauzou rozpad manželství Karlose Vémoly a jeho ženy Lely. Dvojice ho oznámila před Velikonocemi, takže jde stále o čerstvou záležitost. Pravdou ale je, že se k dramatu delší dobu schylovalo.
I v dubnu by hnutí ANO jasně vyhrálo v případných sněmovních volbách, ale ve Sněmovně by mělo o jednoho partnera méně. Poslanecká křesla by si rozdělilo jen pět uskupení, Motoristé by neuspěli. Vyplývá to z průzkumu agentury NMS pro web novinky.cz.
Politické diskuze na internetu jsou někdy velmi vášnivé. Slavný režisér Jan Hřebejk se rozhodl zastat prezidenta Petra Pavla, když naznačil, že vlastně neexistuje důvod ho kritizovat. Otřel se při té příležitosti o poslance Filipa Turka (Motoristé), který si to nenechal líbit.
Výjimečného dárku k narozeninám se dočkala Michaela Kuklová. Sice ji známe především jako herečku, ale středeční oslavenkyně je ve volném čase nadšenou malířkou. A právě k tomuto jejímu koníčku se dárek váže.
Hodně se napsalo o přítomnosti Leonarda DiCapria v Česku, kde se slavný herec ocitl kvůli natáčení nového filmu. Lidé se na sociálních sítích snažili jiným namluvit, jak ho potkali. Teď už by takovým nikdo věřit neměl. Natáčení u nás totiž vyvrcholilo.
Po hvězdných účastnících a porotě přichází čas profesionálních tanečníků. StarDance v pátek odhalila jméno prvního z nich, ale zatím neprozradila, s kým bude dotyčná osoba tančit na parketu před televizními kamerami.
Ve věku 75 let zemřel známý polárník Miroslav Jakeš. Tělo dobrodruha se našlo v ledovcové trhlině na Špicberkách, oznámil to úřad zdejšího guvernéra. Jakeš se proslavil například tím, že v roce 1993 jako první český občan dosáhl na lyžích severního pólu.
Jsou lidé, kteří neradi přiznávají, že se mýlí. Agátě Hanychové se v jednom ohledu stalo, že nedělala správnou věc. Otcové jejích dětí ji na to přitom upozorňovali. V čem jim nakonec musela dát za pravdu?
Natálie Jirásková by se měla připravit na zástup nápadníků a ctitelů, kteří budou usilovat o její srdce. Nic jiného se ani nedá očekávat poté, co kráska potvrdila, že momentálně nikoho nemá. Mužům ale zároveň dala jasně najevo, čím ji mohou odradit.
Česko dnes čeká zajímavá meteorologická situace. O Velikonocích vystoupaly teploty nad 20 stupňů, nyní by se opět i v nížinách mohly objevit sněhové vločky. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na sociální síti X.
Lucie Bílá v úterý oslavila kulaté 60. narozeniny, ale lidé jí ve velkém blahopřáli již v uplynulých dnech. Jedna z nejpopulárnějších českých zpěvaček totiž překvapila fanoušky, když oznámila svatbu s dlouholetým partnerem Radkem Filipim. Nyní prozradila další podrobnosti.
Karlos Vémola a jeho manželka Lela tvořili jeden z nejsledovanějších párů československého šoubyznysu, ale jejich vztah je oficiálně minulostí. Někoho možná překvapí, že Slovenka se cítí v klidu. K jedné věci se ale odmítá vyjádřit.