V neděli odpoledne došlo v pražské Hostivaři k vážné dopravní nehodě, kdy řidič bílého BMW najel na tramvajovou zastávku v ulici Švehlova. Nehoda, ke které došlo po páté hodině, si podle dosavadních informací vyžádala čtyři zraněné.
Na místě zasahovali záchranáři, kteří vyslali čtyři sanitky, vůz s lékařem a inspektora provozu. Policie nadále vyšetřuje přesné okolnosti incidentu.
Podle mluvčího záchranné služby Karla Kirse nebyl v 17:30 k dispozici přesný počet zraněných. O necelých dvacet minut později však záchranáři na sociální síti X uvedli, že při nehodě utrpěli zranění čtyři lidé. Všichni byli při vědomí a jejich životy nejsou v ohrožení.
Policie na místě zatím eviduje tři zraněné osoby. „Dva zranění jsou z vozidla, dalším zraněným je chodkyně,“ uvedla pro Novinky mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.
Řidičem vozu byl muž narozený v roce 1959, který podle dosavadních závěrů nezvládl řízení na mokré vozovce a vyjel přímo na zastávku. V autě cestovali tři lidé, z nichž dva byli zraněni. U řidiče byl proveden test na alkohol, který měl negativní výsledek.
Automobil prorazil kovové zábrany a částečně zůstal stát na zastávce. Policie se nadále zabývá příčinami a okolnostmi nehody. Podle předběžných informací hrála roli nepříznivá povětrnostní situace a kluzká vozovka.
V Anchorage na Aljašce začala ostře sledovaná schůzka mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem, která může trvat až sedm hodin. Hlavním tématem jednání bude válka na Ukrajině, jejíž politici nejsou na schůzce zastoupeni.
Až sedm hodin může podle Kremlu trvat schůzka prezidentů USA a Ruska, která začne na Aljašce v pátek večer. Hlavním tématem jednání mezi Donaldem Trumpem a Vladimirem Putinem bude válka na Ukrajině, která trvá přes tři roky. Kyjev na summitu zastoupen není.
S dnešním datem 15. srpna se pojí narozeniny jedné výrazné osobnosti českého šoubyznysu. Janu Krausovi je čerstvě 72 let a jeho život pokračuje v zajetých kolejích. V poslední době si ale opět odskočil i k filmu.
Do babyboomu v českém šoubyznyse se letos zapojil i moderátor Honza Dědek, respektive jeho partnerka Tereza. Právě ona v dubnu přivedla na svět dceru Jasmínu Annu, které už jsou nyní čtyři měsíce. Jak si slavný tatínek užívá novou životní roli?
Českou muzikálovou scénu ve čtvrtek rozesmutnila zpráva o smrti zpěváky Petra Dopity, který se proslavil zejména jako představitel Draculy. Jak moc se zapsal do paměti lidí, o tom svědčí zarmoucené reakce jeho kolegů.
Pražská policie od noci ze čtvrtka na pátek vyšetřuje úmrtí seniora v Kunraticích. Případ řeší kriminalisté z oddělení vražd, existuje důvodné podezření na násilnou smrt. Po pachateli se pátrá.
Vlna veder sice v Česku pomalu míří ke konci, ale ke stále platným výstrahám před vysokými teplotami se přidávají další varování. Meteorologové nově upozorňují na nebezpečí silných bouřek a vzniku požárů, vyplývá z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Přijede kontroverzní rapper Kanye West do Česka, konkrétně do Prahy? I vysoce postavení lidé se proti tomu začínají bouřit. Ozval se například předseda Pirátů a náměstek pražského primátora pro dopravu Zdeněk Hřib. Obyvatele hlavního města dokonce vyzval k podpoře petice.
Skoro by to vypadalo na největší letní přestup na tuzemském televizním poli, ale Libor Bouček z Primy nikam neodchází. Jen k dosavadní práci přijal i zajímavou nabídku konkurenční Novy, kde se ale nebude objevovat jako moderátor.
Léto si užívají i princezna Kate a ostatní členové britské královské rodiny. Manželka prince Williama prozradila, co pro ni znamená aktuální roční období. A na lidi apelovala v tom, co je podle jejích slov opravdu důležité.
Michal Hrůza přišel v červenci o koncert v Praze, ale nyní přiznal, že v tu dobu zdaleka nešlo o to nejdůležitější, co se v jeho životě stalo. Populární hitmaker odhalil, že před časem přišel o milovaného tatínka.
O víkendu se počasí mírně ochladí. Ačkoliv ještě v sobotu budou denní maxima dosahovat tropických hodno, podle ČHMÚ.cz nebudou teploty tak vysoké jako dnes. V neděli se pak tropů nedočkáme zřejmě vůbec.