Sněmovní volby by v únoru vyhrálo nejsilnější opoziční hnutí ANO. Volila by ho třetina lidí, kteří by přišli k volebním urnám. Do dolní parlamentní komory by se dostalo celkem sedm kandidujících subjektů. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu agentury STEM pro televizní kanál CNN Prima News.
ANO by získalo 33,6 procenta hlasů. Dvouciferného výsledku by ještě dosáhly dva subjekty, které tvoří nynější vládní koalici. Spolu, tedy společně kandidující strany ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, by podpořilo 16,2 voličů. Aktuální preference Starostů a nezávislých činí 12,9 procenta.
Do Sněmovny by se vrátilo také opoziční hnutí SPD (8,1 %) a Piráti (6,8 %). Komunisty vedené hnutí Stačilo se těší podpoře 5,7 procenta. Mandáty by získali i Motoristé, kteří se nacházejí přesně na pětiprocentní hranici nutné pro zisk křesel.
ANO by podle přepočtu na mandáty potřebovalo k sestavení vlády alespoň jednoho koaličního partnera. Samo by obsadilo 83 křesel. Tři strany z koalice Spolu by si rozdělily 38 mandátů. Starosty a nezávislé by reprezentovalo 28 poslanců. SPD by měla 18, Piráti 13, Stačilo 11 a Motoristé 9 zástupců v parlamentní komoře.
V Česku se naposledy konaly volby do Poslanecké sněmovny v říjnu 2021. Vyhrála koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) se ziskem 27,79 procenta před druhým ANO, které obdrželo 27,12 procenta hlasů.
Mezi slavné březnové oslavence patří i Simona Stašová, která právě dnes slaví kulaté 70. narozeniny. Velkou součástí jejího života je samozřejmě Jiřina Bohdalová. Jaký je vztah slavné maminky s neméně známou dcerou?
Agáta Hanychová si sice možná někdy postěžuje, ale zjevně se jí daří dobře, protože mohla udělat mnohamilionovou investici do nové nemovitosti v Praze. Jaké jsou teď plány její rodiny?
Karel Šíp je aktuálně podruhé ženatý, přičemž druhé manželství ukončilo to první s Marcelou Holanovou. Zpěvačka dnes už žádnou zášť k moderátorovi Všechnopárty necítí. Přesto nejsou vztahy mezi nimi ideální.
Zima ještě v uplynulých dnech vystrčila růžky, jinak je ale jaro v plném proudu. Každým dnem se zároveň blíží léto, čas dovolených. Proto chce mnoho lidí vědět, jaké počasí mají čekat. První prognózy pro letošní léto už jsou k dispozici.
I sportovní fanoušky mohl zaujmout jeden aspekt úterního telefonátu mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem. Hlavním tématem sice byla válka na Ukrajině, ale řeč údajně přišla i na případné hokejové utkání mezi USA a Ruskem. Neuniklo to ani legendárnímu brankáři Dominiku Haškovi.
Alena Šeredová nedávno přivedla jednoho ze svých synů z předchozího manželství s mistrem světa ve fotbale Gianluigim Buffonem do české reprezentace. Mohlo snad i to být důvodem, proč se do modelky opřela současná manželka bývalého brankáře?
Po 40 letech provozu se pražská městská hromadná doprava rozloučila s legendou. Po trati petřínské lanovky se v pondělí naposledy projely stávající vozy. V úterý už proběhla jejich demontáž. Trať projde v následujících měsících náročnou rekonstrukcí.
Je to zhruba měsíc, co médii proběhly zprávy o nových partnerech manželů Milana a Terezy Barošových. Vyšlo tehdy najevo, že bývalá partnerka slavného fotbalisty se znovu zamilovala do člověka ze sportovního prostředí. Aktuální fotografie to jen potvrdily.
Návrat princezny Kate k plnění povinností členky britské královské rodiny pokračuje. Manželka následníka trůnu se v pondělí zúčastnila oslav Dne svatého Patrika. Den strávila s plukem irských gardistů, v jehož čele má tu čest být.
Zima se sice v posledních dnech ještě připomněla, ale s blížícím se víkendem opět převezme otěže jaro. Víkendová předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) je toho důkazem. Teploty totiž stoupnou na dvouciferné hodnoty blížící se dvacítce.
Skupina Chinaski zahájila oslavy třiceti let na scéně na sklonku minulého roku koncerty v pražské O2 areně. Právě zde si fanoušci mohli exkluzivně pořídit narozeninovou desku 30, kterou kapela nahrála loni v únoru ve světoznámém studiu Rockfield. Nyní album oficiálně vychází vedle CD a LP také na streamovacích platformách. Obsahuje deset písní z třicetileté historie v novém provedení, tři novinky a jeden bonus.
Americký prezident Donald Trump se poprvé vyjádřil k úternímu telefonátu s ruským protějškem Vladimirem Putinem. Potvrdil, že Rusové souhlasili s přerušením útoků na ukrajinskou energetiku. Trump také nezapomněl prohlásit, že za jeho vlády by válka na Ukrajině nikdy nezačala.