Druhým dnem sužuje Česko současná vlna veder. Meteorologové ve čtvrtek upřesnili území platnost varování před vysokými teplotami. Zároveň se v některých oblastech zvyšuje stupeň nebezpečí výstrahy před nebezpečím požárů.
I dnes pokračuje příliv mimořádně teplého vzduchu od jihozápadu do prostoru střední Evropy. Dnes a v pátek se předpokládá silná a v nížinách až velmi silná zátěž teplem. Vysoké teploty budou ve zbytku pracovního týdne ovlivňovat i hospodářství a infrastrukturu, a to na většině území republiky.
"O víkendu očekáváme od západu zmírnění vlny veder, i přesto očekáváme vysoké teploty nad 32 °C. Tepelná zátěž bude zůstávat i nadále vysoká kvůli vyšší vlhkosti vzduchu. Vzhledem ke dlouhému období trvání tepelné zátěže na jižní Moravě bude celková tepelná zátěž extrémní," upozornili meteorologové.
Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Lidé by měli omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách a nenechávat děti či zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech.
Ústav zároveň rozšířil výstrahu před požáry, které aktuálně hrozí na většině území s výjimkou severních a severovýchodních oblastí. "V pátek se v Plzeňském kraji a na jihu Moravy navíc riziko zvyšuje na velmi vysoké," podotkli meteorologové.
Doporučuje se v přírodě nerozdělávat oheň, nevypalovat trávu, nekouřit a neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče či jiné zdroje otevřeného ohně. Lidé by se také měli řídit místními vyhláškami a zákazy, které k suchu a riziku požárů mohou být vydány.
Druhým dnem sužuje Česko současná vlna veder. Meteorologové ve čtvrtek upřesnili území platnost varování před vysokými teplotami. Zároveň se v některých oblastech zvyšuje stupeň nebezpečí výstrahy před nebezpečím požárů.
Americký prezident Donald Trump se na večeři Bílého domu pro novináře rozhodl opět provokovat své odpůrce. Vtipkoval totiž o čtvrté kandidatuře v prezidentských volbách, která je mu podle zákonů zapovězena, protože momentálně vykonává již druhý mandát ve funkci hlavy státu.
Maroš Kramár nemá problém kritizovat současnou slovenskou vládní garnituru, se kterou opravdu nesouzní. Projevilo se to i v těchto dnech, kdy se tématem stalo dění na jednom ze slovenských festivalů. Podle Kramára se tam scházejí normální lidé, kteří se radují ze života.
Jak uznávanou osobností na hudební scéně Glen Hansard byl, to se ukázalo okamžitě po jeho smrti. Potřebu se rozloučit s irským oscarovým písničkářem totiž měly i velké hvězdy světové popmusic.
Další velmi otevřená zpověď Lely Vémoly vypovídá o napjatých vztazích mezi trojnásobnou maminkou a zápasníkem Karlosem Vémolou. Lela zjistila, že nemá smysl mlčet. Fanouškům prozradila, že děti momentálně živí jen z vlastních prostředků. Přiznala také, že se zápasníkem mají podepsanou předmanželskou smlouvu.
Problémy se suchem se v Česku opakují už prakticky každý rok. Nedostatek vláhy panuje i nyní, přičemž právě začala další vlna tropických veder. Prognózy expertů z hydrometeorologického ústavu tak nejsou příznivé.
Až překvapivě rychlý bude comeback Honzy Dědka na televizní obrazovky. Spekulovat se o tom začalo již v předchozím průběhu měsíce, nyní je vše potvrzeno. Možná ale diváky překvapí, kde moderátora s jeho talk show najdou.
Dara Rolins již zahájila koncertní pauzu, která podle některých vyjádření může klidně trvat déle než rok. Slovenská zpěvačka ale nebude jen odpočívat. Nejspíš ji čeká svatba, zároveň dohlíží na stavbu dvou nemovitostí.
V očích některých fanoušků zraje jako víno, ale podle jiných už Kateřina Brožová patří do starého železa. Svědčí o tom slova Pavla Novotného, jenž si dovolil vyjádřit svůj nekonvenční názor ohledně budoucnosti známé herečky. Jak Brožová zareagovala?
Ikonická tvář televizní obrazovky, elegantní a nestárnoucí dáma. Televizní moderátorka a hlasatelka Saskia Burešová oslaví ve středu kulaté osmdesáté narozeniny. V Československé a poté České televizi moderovala mnoho pořadů, od roku 1993 připravuje a provází týdeníkem Kalendárium, kde připomíná zajímavá tuzemská či zahraniční výročí týdne.
Světová hudba přišla o další výraznou osobnost, která bude chybět i českým fanouškům. Ve věku 56 let tragicky zemřel irský hudebník a písničkář Glen Hansard, držitel Oscara za nejlepší filmovou píseň. Podle deníku The Irish Sun zahynul při dopravní nehodě na motorce.
V Česku právě dnes začíná tropická epizoda, která bude v některých oblastech pokračovat i o víkendu. Potvrzuje to nová výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), jejímž prostřednictvím varují meteorologové před vysokými teplotami a nebezpečím požárů. Experti zároveň avizují další výstrahu před vedry v příštím týdnu.