Princ William si loni v souvislosti s diagnózami manželky Kate a otce Karla III. opravdu prošel peklem. Tak na dně nikdy nebyl, prozradil jeho někdejší spolupracovník Jason Knauf s odstupem necelého roku.
"Bylo to hrozné, opravdu hrozné. Byl nejvíc na dně, jak jsem ho kdy viděl," řekl třiačtyřicetiletý Knauf, který skončil v čele nadace Royal Foundation na konci roku 2021. Komentoval tak loňské události, kdy králi Karlovi III. i princezně Kate byla diagnostikována rakovina.
"Jste princ William a během několika týdnů zjistíte, že vaše manželka i váš otec má rakovinu. Nemohl jsem tomu uvěřit," svěřil se Knauf podle BBC v rozhovoru pro pořad 60 Minutes Australia.
Někdejší spolupracovník následníka trůnu vysvětlil, proč se s odhalením diagnózy v případě princezny z Walesu tak dlouho čekalo. "Problémem byly všechny ty bláznivé konspirační teorie, které probíhaly online v pozadí," poznamenal.
Podle Knaufa se pravda veřejnosti tajila kvůli rodině. "Nechtěli to ještě říct, že má rakovinu, protože to ještě neřekli dětem a teprve řešili, jak to řeknou dětem," dodal.
Princezna z Walesu, vlastním jménem Kate Middleton, má za sebou nejtěžší měsíce ve svém životě. Manželce následníka trůnu byla - stejně jako jeho otci Karlovi III. - loni diagnostikována rakovina. Trojnásobná maminka to přiznala po mnoha spekulacích koncem března. V září pak oznámila úspěšné ukončení chemoterapie, přičemž od té doby následuje pozvolný návrat k plnění povinností člena královské rodiny.
Andrew Mountbatten-Windsor, dříve známý jako princ Andrew, by mohl brzy vyměnit britské sychravé počasí za slunný exil v Bahrajnu. Podle královského životopisce Andreje Lownieho, autora knihy Entitled: The Rise and Fall of the House of York, se o tomto kroku v diplomatických kruzích vážně uvažuje. Pro Andrewa by přesun na ostrov v Perském zálivu znamenal únik před neustálým drobnohledem britských médií i veřejnosti.
Victoria Beckham prožívá jedno z nejtěžších období své kariéry. Kromě pokračujícího a velmi veřejného sporu se svým nejstarším synem Brooklynem nyní čelí zradě od člověka, kterého roky považovala za blízkého přítele. Známý DJ Fat Tony, ikona londýnské klubové scény, se totiž rozhodl přiživit na posměšcích, které se na adresu bývalé členky Spice Girls valí ze všech stran.
Britský princ Harry u Vrchního soudu v Londýně ostře zaútočil na vydavatele deníku Daily Mail. V emotivním svědectví obvinil společnost Associated Newspapers Ltd (ANL) z toho, že se ho svými praktikami snažila dohnat „k drogám a alkoholu“. Podle vévody ze Sussexu vydavatelství svou obsesí sledovat každý jeho krok udělalo ze života jeho manželky Meghan „naprosté utrpení“.
Americká viceprezidentská rodina se rozrůstá. JD Vance a jeho manželka Usha v úterý prostřednictvím společného příspěvku na sociální síti Instagram oznámili, že očekávají čtvrtého potomka. Pár zároveň prozradil, že se jejich rodina v červenci rozroste o chlapce.
Ondřej Brzobohatý se konečně dočkal rozhodnutí ve svém sporu s bývalou manželkou Taťánou Kuchařovou. A jistě ho těší, že soud rozhodl v jeho prospěch. Modelka by se měla hudebníkovi omluvit a zaplatit mu značnou sumu. Rozsudek ale zatím není pravomocný.
Česko čeká v noci z neděle na pondělí a během úvodního dne příštího týdne velmi zajímavá situace, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Na některých místech se lidé mohou dočkat sněhové nadílky.
Expremiér Petr Fiala (ODS) o uplynulém víkendu opustil poslední z vrcholných funkcí, která mu zůstávala, protože si občanští demokraté zvolili nového předsedu strany. Fiala tak mohl konečně vyrazit na dovolenou, o kterou však v první řadě nestál on sám.
Ledovka způsobila v pátek ráno a dopoledne velké problémy v automobilové dopravě. Dálnici D1 uzavřela hromadná nehoda nejméně dvou desítek vozidel. V Jihomoravském kraji byl dokonce vyhlášen traumaplán.
Bývalý výrazný starosta jedné z pražských městských částí Pavel Novotný se chce vrátit do řad ODS, kterou opustil poté, co byl v loňském roce odsouzen. Oznámil to na sociálních sítích. Občanští demokraté si o uplynulém víkendu zvolili nového předsedu, Martin Kupka nahradil v nejvyšší stranické funkci Petra Fialu.
Mahulena Bočanová připomněla lidem, jaké problémy mohou nastat při cestování letadlem. Při posledním výletu na Kanárské ostrovy totiž hrozilo, že se někdo z její výpravy nedostane na palubu. Co se přesně stalo?
Meteorologové ji sice předem neavizovali, ale na Moravě a ve Slezsku udeřila v pátek ráno ledovka. Od brzkých ranních hodin nastaly problémy v dopravě, k omezení provozu došlo na dálnicích D1 a D2.
Počasí se v závěru probíhajícího týdne obejde většinou beze srážek. Meteorologové je očekávají až v neděli večer, přičemž může jít o déšť i sníh. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na sociální síti X.