Herec a scenárista Justin Theroux, známý také jako exmanžel Jennifer Aniston, a jeho manželka, herečka Nicole Brydon Bloom, očekávají narození prvního společného dítěte. Tuto šťastnou zprávu potvrdil magazín People.
Šťastný pár, který se brzy stane rodiči, se na veřejnosti ukázal jen několik hodin před potvrzením těhotenství. Viděni byli na premiéře druhé řady seriálu Fallout. Justin a Nicole uzavřeli manželství letos na jaře, a to po dvou letech, kdy se kolem nich začaly šířit první zvěsti o románku.
Spekulace o jejich vztahu se poprvé objevily v únoru 2023, když byli společně spatřeni na akci Netflixu. V srpnu téhož roku už je fotografové zastihli při romantickém polibku během rande. Svůj vztah oficiálně potvrdili debutem na červeném koberci v roce 2024 na párty Vanity Fair po Oscarech. Zásnuby oznámili v létě roku 2024, kdy Justin požádal Nicole o ruku prstenem se čtyřkarátovým smaragdovým briliantem.
Justin Theroux si své soukromí s Nicole pečlivě střežil, na rozdíl od svého předchozího manželství. V rozhovoru pro Esquire z května 2023 naznačil, že touží po tom, aby jeho vztahy existovaly „jen ve čtyřech stěnách místnosti“, ve které se nacházejí. Dodal, že po zkušenosti s veřejným vztahem je mnohem zábavnější být ve vztahu, který se drží v soukromí.
Theroux byl ženatý s herečkou Jennifer Aniston v letech 2015 až 2018. Seznámili se v roce 2007 při natáčení filmu Tropická bouře a začali spolu chodit v roce 2011 při práci na snímku Wanderlust. Rozvod oznámili v únoru 2018. Pár tehdy uvedl, že se jedná o vzájemné a láskyplné rozhodnutí a že zůstávají nejlepšími přáteli.
Pondělní datum 3. srpna je spojené s jednou výraznou osobností československého šoubyznysu. Letos byly narozeniny Štefana Margity, operního pěvce a manžela Hany Zagorové, obzvlášť speciální. Košický rodák totiž oslavil kulaté sedmdesátiny.
V Česku dnes vyvrcholí aktuální vlna veder. Poměrně vysoké teploty se nicméně očekávají i v úvodu příštího srpnového týdne. Nejvyšší teploty vystoupají až na 35 stupňů, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Do festivalu Brod 1995 zbývají poslední týdny. V sobotu 22. srpna se Český Brod opět promění v dějiště jednodenní přehlídky toho nejlepšího z česko-slovenské hudební scény napříč žánry. K největším lákadlům letošního ročníku patří Chinaski, kteří do Českého Brodu přivezou energickou koncertní show a průřez svými největšími hity. Silnou dávku punkrockové energie i jadrné texty nabídne slovenská legenda Horkýže Slíže.
Pondělní historické maximum pro Moravu a Slezsko vydrželo jen den. V úterý bylo ve Strážnici ještě o stupeň tepleji, hodnota dosáhla 40,9 °C. V Plzni dokonce úterní maximální teplota vystoupala nad 41 stupňů. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Do Česka míří další hvězda akčních filmů světového formátu. Ještě letos se fanoušci dočkají Dolpha Lundgrena, jenž se mimochodem proslavil jako představitel jednoho ze soupeřů legendárního filmového boxera Rockyho.
Poslední červencový den se už tradičně nesl i ve znamení oslav narozenin jednoho z našich nejslavnějších herců. Bolku Polívkovi je od pátku 77 let. Oslavu samozřejmě nevynechal. Kdo všechno mu pogratuloval?
Za záhadu by se dal označit případ, kterým se od pondělí zabývají policisté z Krkonoš. Na horách se totiž objevil muž neznámé totožnosti, jehož se nedaří identifikovat. Mohlo by se jednat o cizince. Policie každopádně žádá o pomoc veřejnost.
V Česku pokračuje vlna veder s nejvyššími teplotami kolem čtyřicítky. Kromě vysokých teplot a hrozby požárů nově meteorologové varují před silnými či dokonce velmi silnými bouřkami, které budou hrozit dnes i zítra. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Řecku se ani letos v létě nevyhýbají ničivé požáry. Své o tom ví Petr Lexa, jenž za poměrně dramatických okolností opouštěl hotel, v němž byl ubytován během dovolené v Kefalonii. Zařízení se zřejmě po jeho odchodu ocitlo v plamenech.
Dominika Mesarošová může směle připravovat svatbu, ačkoliv ani její fanoušci přesně nevědí, kdo se má stát jejím manželem. Nápovědu jim však dala Agáta Hanychová, která byla a už není kamarádkou Mesarošové.
Irové se v pondělí začali loučit s nezaměnitelným písničkářem Glenem Hansardem, jenž měl fanoušky po celém světě a dokonce i mezi prominentními osobnostmi. Po tragické smrti muzikanta se ukázalo, že jeho písně má v oblibě i jeden ze žijících amerických prezidentů.
Letní prázdniny se o uplynulém víkendu přehouply do své druhé poloviny, přičemž nový týden přinesl další vlnu veder. V dalších týdnech by se však teploty měly opět přiblížit srpnovému normálu. Srážek se ani nadále moc neočekává.