Češi si v úterý zkomplikovali cestu za obhajobou zlata na mistrovství světa v hokeji, které letos hostí Švédsko a Dánsko. Až do pozdních večerních hodin museli čekat na to, kdo bude jejich soupeřem ve čtvrtečním čtvrtfinále. Nyní už je jasno.
Češi měli před úterním odpoledním zápasem situaci ve vlastních rukou. Věděli, že jakákoliv výhra nad USA jim zajistí první místo v herningské skupině a lehčího čtvrtfinálového soupeře. Svěřenci Radima Rulíka sice po dvou třetinách vedli 2:1, ale ve třetím dějství skórovali jen zámořští hokejisté, a to hned čtyřikrát.
Po závěrečné siréně se i tak nabízeli hned čtyři čtvrtfináloví soupeři pro národní tým. Hrozily konfrontace s Kanadou, Švédskem či Finskem z druhé skupiny, ale i odveta s USA. Muselo se čekat na výsledky večerních zápasů.
Švédové v tom svém podlehli Kanadě, zatímco Dánové vybojovali postup na nájezdy v přímém souboji s Německem. Co to znamená pro česko reprezentaci? Tým se dnes přestěhuje do Stockholmu, kde bude zítra večer bojovat o postup do zápasů o medaile se Švédskem.
Připomeňme, že výběr Tre Kronor stál Čechům v cestě i před rokem na domácím šampionátu, ale až v semifinále. Švédové tehdy dvakrát odskočili do vedení v první třetině, ale nakonec prohráli 3:7.
PROGRAM čtvrtfinále MS
ČT od 16:20 Švýcarsko - Rakousko
ČT od 16:20 USA - Finsko
ČT od 20:20 Česko - Švédsko
ČT od 20:20 Kanada - Dánsko
Manžel bývalé britské modelky Katie Price, Lee Andrews, byl nalezen poté, co o něm dva týdny nebyly žádné zprávy. Samozvaný milionář byl prohlášen za nezvěstného v polovině května, pět dní po svém posledním spatření. Jeho partnerka tehdy veřejně prohlašovala, že byl unesen ve Spojených arabských emirátech. Nyní se ukázalo, že Andrews se nachází ve známé dubajské věznici Al Awir, odkud své manželce poprvé zatelefonoval.
Zpěvačka Shakira otevřeně promluvila o rozpadu svého jedenáctiletého vztahu s bývalým fotbalistou Gerardem Piquém, který popsala jako nejtemnější období svého života. Od oficiálního oznámení rozchodu v roce 2022, ze kterého vzešli dva synové, Milan a Sasha, se kolumbijská hvězda k detailům odloučení vyjadřovala spíše výjimečně. Nyní však popsala bolestný moment, kdy se její rodina začala hroutit.
Nový životopisný snímek Michael sklízí v kinech obrovské komerční úspěchy a celosvětově vydělal již přes 700 milionů dolarů. Film však zároveň čelí ostré kritice za to, že zcela opomíjí kontroverzní témata ze zpěvákova života, včetně opakovaných obvinění ze zneužívání dětí. Proti této kritice se nyní ostře ohradil Jeffrey Daniel, jednasedmdesátiletá ikona skupiny Shalamar, který s králem popu spolupracoval celých dvacet let a naučil ho jeho slavný taneční krok moonwalk. Podle Daniela je film záležitostí Jacksonovy rodiny a je pouze na nich, jak k jeho ztvárnění přistoupí, přičemž veřejnost podle něj pouze vyhledává senzace, špínu a negativitu, která byla v Michaelově případě uměle vykonstruovaná.
Jaromír Jágr dal v posledních měsících hokej na druhou kolej a má tak více času na svou partnerku Dominiku Branišovou. Kráska se dokonce zmínila o zásnubách. Bude první ženou, která dostane Jágra k oltáři?
Skupinová fáze letošního mistrovství světa v ledním hokeji ve Švýcarsku je minulostí. Po dnešním volném dni bude následovat klíčový zápas turnaje, tedy čtvrtfinále. Češi už znají soupeře, hrát budou od 16:20 v Curychu.
Veronika Žilková a Agáta Hanychová zase jednou naznačily, jak složité to s nimi mohou mít jejich drahé polovičky. Debata dvojice slavných členek jedné rodiny se tentokrát točila kolem toho, kdo a za co ve vztahu platí.
Církev prozradila, jaký bude další osud lebky svaté Zdislavy, která se v květnu na krátkou dobu ocitla v rukou zloděje. Vzácná relikvie má být vystavena pouze při sobotní pouti. Následně se vrátí do hrobu. Oznámil to pražský arcibiskup Stanislav Přibyl.
Babyboom v českém šoubyznyse pokračuje i na konci května. Radostnou novinkou se v úterý pochlubil zpěvák a hudebník Mirai Navrátil, který se stal poprvé otcem. Jeho partnerka Sára přivedla na svět syna, jenž dostal jméno Jonatán.
Agáta Hanychová prozradila, že se rozhodla investovat, aby pohodlí domova bylo ještě větší než dřív. Na zahradu si zakoupila nové zařízení, které ihned začala doporučovat i svým fanouškům. Tušíte už, do čeho rozpustila peníze?
Česko zdaleka není jedinou oblastí v Evropě, která se již na konci května potýká s tropickým počasím. S vedry se potýkají na Ostrovech či ve Francii. Podle meteorologů budou podobné extrémy stále častější.
Jedna z českých vysokých škol bude mít nové nejvyšší vedení. Prezident Petr Pavel v úterý vyhověl návrhu akademického senátu a odvolal rektorku Janáčkovy akademie múzických umění v Brně Barbaru Marii Willi. Ve funkci byla teprve od ledna.
Psychiatr Jan Cimický měl možnost poprvé reagovat na nový soudní rozsudek ve své kauze, protože při vyhlášení rozhodnutí u soudu nebyl. Novináři si ho našli, ale jeho reakce se nedočkali. Promluvila ale jiná osoba.