Skupinová fáze letošního mistrovství světa v ledním hokeji ve Švýcarsku je minulostí. Po dnešním volném dni bude následovat klíčový zápas turnaje, tedy čtvrtfinále. Češi už znají soupeře, hrát budou od 16:20 v Curychu.
Češi v úterním večerním zápase s Kanadou dvě třetiny živili šanci na setrvání ve Fribourgu, protože vedli 2:1. V případě tříbodové výhry by ve skupině skončili na druhém místě a nemuseli by se stěhovat. Dominik Pavlát ale ve třetím dějství dvakrát inkasoval, takže javorové listy nakonec zvítězily.
Svěřenci Radima Rulíka, jenž se po šampionátu rozloučí s národním týmem, tak skončili na třetí příčce a dnes se přesunou do Curychu, kde je čeká čtvrteční odpolední čtvrtfinále. Soupeřem reprezentace budou Finové.
Trenér v úterý po duelu s Kanadou nechtěl hodnotit, jaký je to soupeř. "Věděli jsme, že variant je víc. Soustředili jsme se na sebe, teď se na soupeře připravíme a uděláme maximum, abychom odvedli co nejlepší výkon," řekl Rulík podle webu iDnes.cz.
Největší dilema v české sestavě zřejmě představuje brankářská otázka, protože v posledních dvou zápasech chyběl Josef Kořenář, jenž měl patrně být jedničkou. Nyní se uvidí, zda se na čtvrtfinále dokáže dát dohromady.
PROGRAM čtvrtfinále MS
ČT od 16:20 Česko - Finsko
ČT od 16:20 Kanada - USA
ČT od 20:20 Norsko - Lotyšsko
ČT od 20:20 Švýcarsko - Švédsko
Skupinová fáze letošního mistrovství světa v ledním hokeji ve Švýcarsku je minulostí. Po dnešním volném dni bude následovat klíčový zápas turnaje, tedy čtvrtfinále. Češi už znají soupeře, hrát budou od 16:20 v Curychu.
Veronika Žilková a Agáta Hanychová zase jednou naznačily, jak složité to s nimi mohou mít jejich drahé polovičky. Debata dvojice slavných členek jedné rodiny se tentokrát točila kolem toho, kdo a za co ve vztahu platí.
Církev prozradila, jaký bude další osud lebky svaté Zdislavy, která se v květnu na krátkou dobu ocitla v rukou zloděje. Vzácná relikvie má být vystavena pouze při sobotní pouti. Následně se vrátí do hrobu. Oznámil to pražský arcibiskup Stanislav Přibyl.
Babyboom v českém šoubyznyse pokračuje i na konci května. Radostnou novinkou se v úterý pochlubil zpěvák a hudebník Mirai Navrátil, který se stal poprvé otcem. Jeho partnerka Sára přivedla na svět syna, jenž dostal jméno Jonatán.
Agáta Hanychová prozradila, že se rozhodla investovat, aby pohodlí domova bylo ještě větší než dřív. Na zahradu si zakoupila nové zařízení, které ihned začala doporučovat i svým fanouškům. Tušíte už, do čeho rozpustila peníze?
Česko zdaleka není jedinou oblastí v Evropě, která se již na konci května potýká s tropickým počasím. S vedry se potýkají na Ostrovech či ve Francii. Podle meteorologů budou podobné extrémy stále častější.
Jedna z českých vysokých škol bude mít nové nejvyšší vedení. Prezident Petr Pavel v úterý vyhověl návrhu akademického senátu a odvolal rektorku Janáčkovy akademie múzických umění v Brně Barbaru Marii Willi. Ve funkci byla teprve od ledna.
Psychiatr Jan Cimický měl možnost poprvé reagovat na nový soudní rozsudek ve své kauze, protože při vyhlášení rozhodnutí u soudu nebyl. Novináři si ho našli, ale jeho reakce se nedočkali. Promluvila ale jiná osoba.
Z českých televizních obrazovek zřejmě brzy zmizí jedna z úspěšných televizních talk show, protože Honza Dědek se s Primou nedohodl na pokračování svého pořadu. Moderátor ale nehodlá úplně končit, zvlášť když mu fanoušci vyjadřují podporu.
Pacientům, kteří potřebují například léky na cukrovku nebo srdeční selhání, se ulehčí život. Od letních prázdnin nebudou muset zbytečně obíhat specialisty kvůli pouhému receptu. Změnu prosadilo ministerstvo zdravotnictví vedené Adamem Vojtěchem (ANO).
Česko si v květnu připomnělo výročí narození dvou hvězdných hereček, které jsou tu stále s námi - konkrétně Jiřiny Bohdalové a Ivy Janžurové. Česká televize už se ale připravuje na kulaté jubileum jejich neméně úspěšného mužského kolegy.
Světovou hudební scénu zasáhla smutná zpráva, která přišla ze Spojených států amerických. Ve věku 95 let zemřel legendární hudebník Sonny Rollins, jazzový saxofonista a držitel několika cen Grammy.