Česko se s legendárním hercem Aloisem Švehlíkem rozloučí dva týdny po jeho smrti. Oznámilo to Národní divadlo, v jehož prostorách proběhne veřejně přístupné poslední rozloučení. Švehlík zemřel ve středu po půlnoci, bylo mu 85 let.
"Poslední rozloučení s panem Aloisem Švehlíkem proběhne 16. dubna od 11:00 v Národním divadle. Veřejnost bude mít možnost vstoupit do divadla od 10:30 a položit květiny na jeviště," uvedlo divadlo na webových stránkách.
Švehlík začínal s herectvím v roce 1962 v klatovském divadle, které bylo záhy zrušeno. Poté vystřídal angažmá v Mostě, Olomouci či Liberci, než v roce 1974 na čtrnáct let zakotvil v Městských divadlech pražských. V roce 1988 se stal členem činohry Národního divadla. Před čtyřmi lety získal cenu Thalie za celoživotní mistrovství. Loni pak byl u příležitosti 85. narozenin uveden do Síně slávy Národního divadla.
"Zemřel oblíbený kamarád, herec s poctivou a velkou kariérou, představitel silných a mužných postav s citlivou a překvapivě proměnlivou duší, dlouholetý vynikající pedagog na DAMU," uvedl generální ředitel první scény Jan Burian na webu divadla.
Pardubický rodák se od 70. let objevoval také před kamerou, ještě častěji pak od 90. let. Díky charakteristickému chrapláku se prosadil i v dabingu. V českém znění mluvili jeho hlasem Charles Bronson, Anthony Hopkins, Robert De Niro, Burt Lancaster nebo Jack Nicholson. Od roku 2014 mu náležela Cena Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu. Známý herec také dlouhá léta učil mladší kolegy na DAMU.
Švehlík byl od roku 1967 ženatý s ekonomkou Florentinou. Pár měl tři děti. Nejznámější z nich je syn David, který se vydal v otcových stopách a stal se hercem.
Britská monarchie má co vysvětlovat. Buckinghamský palác již před šesti lety obdržel emaily, které mají dokazovat, že bývalý princ Andrew sdílel tajné vládní informace s nepovolanými osobami. Na základě soudních dokumentů o tom informovala britská stanice BBC.
Charlotte Gottová sice před několika týdny představila svou první sólovou nahrávku, ale pořád ji baví zpívat i písničky jiných interpretů. Fanoušci se o tom a především o jejím pěveckém nadání mohli opět přesvědčit.
Letošní mistrovství světa v ledním hokeji je minulostí. Novými mistry světa jsou Finové, protože Švýcaři potřetí za sebou nezvládli finále. Zároveň je známé složení skupin pro příští šampionát, který se v následujícím roce uskuteční v Německu.
Karel Šíp není jen moderátorem a bavičem, ale také velkým sportovním fanouškem. Odráží se to často i na hostech televizní talk show Všechnopárty. Jeden z výrazných českých hokejistů, kteří již pověsili brusle na hřebík, dokonce přiznal, jak mu návštěva televizního pořadu pomohla.
Monika Absolonová v květnu odložila jeden ze svých koncertů ze zdravotních důvodů. Lidem nakonec sama prozradila, že musela na operaci. Teď se objevují další a další informace o zákroku, který sympatická zpěvačka absolvovala.
V Česku dnes začíná meteorologické léto. Není tedy divu, že meteorologové už tuší, jak bude vypadat první letní víkend letošního roku. Tropických teplot se ve volných dnech nedočkáme, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Policie se podle slov novinářky Světlany Witowské bude zabývat útokem neznámého vandala na dům, který sympatická moderátorka sdílí s někdejším diplomatem Petrem Kolářem. Witowská o incidentu informovala na sociální síti.
Nepopsatelná ztráta není ani po půlroce o nic menší. Dokazují to srdcervoucí slova vdovy Nikoly Hezucké, která prožívá první výročí svatby bez milovaného manžela. Ze svých pocitů se vypsala na instagramovém profilu.
Kuba Ryba je frontmanem populární kapely Rybičky 48, ale rád se také vyjadřuje k veřejnému dění. V těchto dnech si nebral servítky kvůli oslavě narozenin Leoše Mareše na Čapím hnízdě, kde nechyběla řada hvězdných hostů.
Manželství Milana Baroše s matkou jeho dětí skončilo už před časem, ale zjevně se nepodařilo jim vypořádat úplně všechno. Proto se jistou věcí zabýval soud. Kauza má nakonec nečekané rozuzlení. Jeden z dvojice bývalých partnerů se z boje stáhl.
Patricie Solaříková ví, že život přináší radosti i starosti. Obojí nabídlo manželství, které skončilo rozvodem. Sympatická herečka se nyní v myšlenkách vrátila do jednoho z nejtěžších období v životě, jak to sama pojmenovala.
Česku se ani v neděli nevyhnou bouřky. Potvrzuje to dnešní aktualizovaná výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), která zvyšuje stupeň nebezpečí bouřek během odpoledne a večera. Meteorologové nadále varují i před požáry.