Příští víkend bude speciální i tím, že školou povinným dětem začnou v sobotu prázdniny. Na počasí si rozhodně nebudou moci stěžovat. Očekává se totiž tropická epizoda. Teploty dosáhnou po víkendu až 35 stupňů, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Přes Česko bude už ve čtvrtek postupovat od západu frontální systém, za kterým se od jihozápadu rozšíří tlaková výše. Ta bude v dalších dnech postupovat nad Pobaltí. Po její zadní straně k nám začne o víkendu proudit velmi teplý vzduch od jihu.
Od soboty až do úterý bude většinou jasno až polojasno, podle předpovědi se očekávají tropické teploty překračující hranici 30 °C. Nejtepleji nebude o víkendu, ale až v úterý, kdy maxima vyšplhají až na 35 °C.
Předpověď na sobotu:
Jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 32 °C. Slabý, během dne přechodně mírný západní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s.
Vyhlídka počasí od neděle do úterý:
Jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 18 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 33 °C, v úterý až 35 °C.
Smlouvy o mlčenlivosti (NDA), které hosté plánované svatby zpěvačky Taylor Swift a hráče amerického fotbalu Travise Kelceho museli podepsat, mají nečekaný háček. Ačkoli se původně zdály být naprosto nekompromisní, podle zjištění serveru TMZ dokumenty neobsahují žádné finanční postihy ani jiné stanovené tresty pro případ, že by někdo detaily o ostře sledovaném obřadu vyzradil.
Vztah herečky Jennifer Anistonové a jejího partnera Jima Curtise podle anonymních zdrojů z jejich okolí čelí prvnímu výraznějšímu napětí. Životnímu kouči a hypnotizérovi údajně vadí, že slavná představitelka Rachel ze seriálu Přátelé zůstává v blízkém kontaktu se svým bývalým manželem Bradem Pittem.
Americká popová zpěvačka Katy Perry musela v sobotu nečekaně zrušit své hlavní vystoupení na hudebním festivalu v Belgii. Rozhodnutí vydaly vládní úřady na základě varování před extrémním počasím, které v posledních dnech sužuje celou Evropu. Zatímco v minulých dnech zasáhly kontinent rekordní vlny veder s teplotami přesahujícími 40 °C, doprovodným jevem se staly také silné a výbušné bouřky, které nakonec ochromily i program belgické akce.
Britský princ Harry a jeho manželka Meghan Markleová možná zruší svou plánovanou červencovou cestu do Velké Británie poté, co jim byla zamítnuta policejní ochrana hrazená z kapes daňových poplatníků.
Fanoušci Karla Gotta už se museli vyrovnat s několika zklamáními, například s pozastavením projektu muzea ve vile na Bertramce. Líbit se jim nemusí ani poslední roky vdovy Ivany Gottové, která dotáhla jednu překvapivou iniciativu až do konce.
Slovenskou hereckou obec v úterý zasáhla smutná zpráva. Ve věku 53 let zemřel divadelní a televizní herec Pavol Krištofek, jehož mohli lidé znát z divadelních prken či televizních obrazovek. O hercově úmrtí informoval deník Nový Čas.
Počasí se v týdnu na přelomu června a července mění jen pozvolna. Svědčí o tom aktuální výstraha, jejímž prostřednictvím meteorologové nadále varují před vysokými teplotami či nebezpečím požárů v části Česka. Hrozí také bouřky, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Agáta Hanychová tentokrát na místě chyběla, přesto v pondělí pokračoval soud mezi ní a jejím bývalým partnerem Jaromírem Soukupem. A byl to jednou právě známý podnikatel, který odcházel domů spokojenější. Co se tedy řešilo a jak to dopadlo?
Bude to v červenci již rok, co nás opustil legendární Jiří Krampol. Stihl tehdy ještě oslavit 87. narozeniny, ale o dva týdny později zemřel. Od toho okamžiku se řeší, kdo bude po slavném herci a baviči dědit. Jak to momentálně s dědictvím vypadá?
Pískot si vysloužili ministři Oto Klempíř a Petr Macinka (Motoristé), kteří v uplynulých dnech vystoupili na festivalu ve Strážnici. Pořadatelé akce se rozhodli na oba incidenty reagovat, přičemž se distancovali od politických projevů, které zazněly.
Filmový životopis zpěváka Michaela Jacksona s jednoduchým názvem Michael překonal v celosvětových tržbách hranici 977 milionů dolarů (v přepočtu zhruba 739 milionů liber) a stal se nejvýdělečnějším životopisným snímkem všech dob.
Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle čelí na internetu ostré kritice ze strany královských příznivců poté, co na veřejnost pronikly informace o jejím plánovaném návratu do Velké Británie. Pro Meghan by to znamenalo první cestu do této země po čtyřech letech.