O desítky stupňů oproti předchozím mrazivým nocím z probíhajícího týdne stoupnou teploty po blížícím se víkendu. Potvrzuje to předpověď a výhled Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na příští týden. Denní maxima dosáhnou nad nulou i dvouciferných hodnot.
V Čechách se to má ojediněle stát již v pondělí, předpověď na úterý pak slibuje 10 °C na celém území republiky. Podobná denní maxima očekávají meteorologové i ve zbytku posledního únorového pracovního týdne. Mrznout bude jedině v noci.
Předpověď na pondělí:
Oblačno až zataženo, zpočátku místy až polojasno. Večer od západu místy občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty +1 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 8 °C, v Čechách ojediněle až 10 °C. Mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s. V Čechách místy slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.
Předpověď na úterý:
Zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť nebo přeháňky, v polohách nad 1100 m i srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +4 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 10 °C. Slabý vítr z jižních směrů 1 až 4 m/s se večer v Čechách změní na západní.
Vyhlídka počasí od středy do pátku:
Zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť nebo přeháňky, na horách srážky sněhové. Postupně srážky místy, od vyšších poloh sněhové a přechodně i polojasno. Nejnižší noční teploty +4 až -1 °C, postupně +2 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 9 °C.
Lucie Bílá se ještě před kulatými 60. narozeninami, které oslaví příští týden, dočkala zajímavého ocenění. Asi většina z nás by čekala, že bude souviset s jejími pěveckými schopnostmi. Tentokrát tomu tak ale není.
Premiéři Andrej Babiš (ANO) a Robert Fico (Smer-SD) obnovili společná jednání české a slovenské vlády. Kabinety se dnes sešly v Česku. Jednalo se o mnoha věcech, podepisovaly se dokumenty. Příští jednání proběhne na Slovensku.
Velikonoce se blíží každým dnem, přípravy vrcholí. Hodí se proto vědět, jak budou v dalších dnech fungovat obchody. Dobrou zprávou je, že nenakoupíte jen jednou během čtyř svátečních dnů.
Už pět osob podezřelých v případu požáru haly v Pardubicích se podařilo zajistit policistům. U nejnověji zadrženého člověka se čeká na výsledek vazebního řízení, další čtyři lidé se momentálně nacházejí ve vazbě.
StarDance sice na televizní obrazovky dorazí až na podzim, ale už na konci března se diváci dozvídají první jména soutěžících. Po Martě Jandové následuje první muž. Pro mnoho lidí bude nejspíš velkou neznámou.
Čeští herci, kteří byli právě na jevišti, možná nevěřili svým očím, ale opravdu je sledovala jedna z největších hollywoodských hvězd. Byl to Leonardo DiCaprio, který momentálně v Česku natáčí nový film.
Česká tenisová rodina se podle dostupných informací opět rozrostla. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu Petra Kvitová je nově trojnásobnou maminkou. Prvorozený syn se v jeden okamžik dočkal dvou sourozenců.
Američtí politici formálně požádali Sarah Fergusonovou, exmanželku bývalého prince Andrewa, aby svědčili před komisí, která vyšetřuje případ finančníka a sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. Učinili tak prostřednictvím dopisu, Fergusonová dostala čas na odpověď.
Daniel Krejčík se v posledních dnech opět dostal do hledáčku médií. Řeší se totiž osud jeho vztahu s manželem Jiřím. Známý herec se po spekulacích rozhodl prolomit mlčení. Fanouškům toho ale zase až tolik neprozradil.
Bude teplo, často slunečno. Taková je nejnovější předpověď na Velikonoce, která nepochybně potěší spoustu lidí. Především v Čechách mohou nedělní maxima výjimečně vyšplhat až na 20 stupňů.
Extraligová sezóna vrcholí. I tentokrát během ní nastoupil legendární Jaromír Jágr, i když odehrál jen několik utkání. Nedávno pak hvězdný útočník naznačil konec kariéry, čímž nepotěšil některé fanoušky. Nyní jim ale dal jistou naději.
Agáta Hanychová rozhodně nechce, aby úspěšná éra jejího podcastu skončila s odchodem druhé tvůrkyně. Pilně proto pracuje na jeho nové podobě. Pomoci ji s tím může opravdu každý. Po čem se influencerka a podcasterka shání?