I do Česka doputovala smutná zpráva o úmrtí legendární italské herečky Claudie Cardinalové. Bylo jí 87 let. Hvězda světové kinematografie nejméně ve třech momentech přišla do styku i s Českem. Kdy a co přesně tady dělala?
Cardinalová se na českém území, i když ještě v tehdejším Československu, ocitla již v době uvolněných poměrů během 60. let minulého století. Tehdy byla hostem karlovarského filmového festivalu. Na Mezinárodním filmovém festivalu Praha, známém jako Febiofest, pak získala cenu Kristián za přínos světové kinematografii.
Italská herečka pak v roce 2012 usedla do poroty České Miss. Adeptky na královnu krásy s ní posuzovali herečtí kolegové Martin Dejdar a Eliška Balzerová či atlet a moderátor Roman Šebrle. Vítězkou se stala Tereza Chlebovská, dnes Kadeřábková, manželka obránce fotbalové Sparty Praha.
Cardinalová zemřela ve francouzském Nemours za přítomnosti svých dětí, uvedl její agent Laurent Savry podle BBC. "Zanechala odkaz svobodné a inspirativní ženy, ať už jako žena, anebo jako umělkyně," konstatoval.
Cardinalová se narodila a vyrůstala v Tunisu. Stát se herečkou se rozhodla po návštěvě filmového festivalu v Benátkách, ve filmu pak debutovala na konci 50. let. Brzy se stala sexsymbolem, ale především úspěšnou herečkou. Pomohla jí k tomu spolupráce se slavnými italskými režiséry té doby Luchinem Viscontim a Federicem Fellinim. Zaujala i americkou produkci.
K jejím nejslavnějším rolím tak patří i vdova v legendárním westernu Tenkrát na Západě režiséra Sergia Leoneho. Ve filmové kariéře pokračovala až do současnosti, přičemž v posledních několika desetiletích získala na festivalech několik ocenění za celoživotní dílo či přínos světové kinematografii.
Cardinalová byla dvakrát vdaná, měla syna Patricka a dceru Claudii. Již od konce 70. let byla také babičkou. V roce 2002 jmenovali italskou herečkou velvyslankyní dobré vůle Unesco kvůli jejímu boji za ženská práva.
Janě Adamcové se vůbec nelíbí, co se rozpoutalo kolem osoby jejího manžela. Na nařčení z únosu, které pochází od údajné přítelkyně Jiřího Adamce, se rozhodla rázně reagovat. A když to jednou nestačilo, vyjádřila se někdejší televizní moderátorka podruhé.
I do Česka doputovala smutná zpráva o úmrtí legendární italské herečky Claudie Cardinalové. Bylo jí 87 let. Hvězda světové kinematografie nejméně ve třech momentech přišla do styku i s Českem. Kdy a co přesně tady dělala?
Ještě větší nejistotu ohledně otevírací doby obchodů během státního svátků může letos působit fakt, že 28. září vychází na neděli. Je každopádně dobré dopředu vědět, jak to bude, aby si lidé mohli nakoupit pro případ, že bude zavřeno.
Baby boom v českém šoubyznyse pokračuje i letos. Veronika Arichteva se do něj zatím zapojila tím, že oznámila očekávání druhého potomka. Nyní se známá herečka rozhodla fanoušky potěšit snímky, na kterých odhalila rostoucí bříško.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj připustil konání prezidentských voleb na Ukrajině, pokud bude uzavřeno příměří. Naznačil také, že by v nich nemusel obhajovat mandát. Zelenského hlavním cílem v politice je momentálně dokončení války se sousedním Ruskem.
První sněhové vločky od předchozí zimy se ve čtvrtek vyskytly v nejvyšších partiích českých hor, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Sněžilo na Sněžce či na Pradědu, kde zároveň teploty klesly pod nulu.
Populární moderátor talk show Jimmy Kimmel se v úterý k nelibosti amerického prezidenta Donalda Trumpa vrátil na televizní obrazovky. Trump dal svou nespokojenost najevo na sociální síti a naznačil, že zvažuje další kroky proti televizní stanici ABC.
Je 24. září a svátek má Jaromír, ale ten všem známý s příjmením Soukup se slitování opravdu nedočkal. Důkazem jsou ostrá slova jeho bývalé partnerky Agáty Hanychové, matky jeho dcery Rozárky. Známá celebrita se neudržela na uzdě, protože podnikatel nedorazil k soudu, který sám inicioval.
Portugalské Azory s velkou pravděpodobností zasáhne ve čtvrtek večer a v noci na pátek hurikán první kategorie, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Jde o poměrně vzácnou, ale nikoliv úplně výjimečnou meteorologickou událost.
O víkendu do Česka dorazí záchvěv oteplení. Denní maxima vystoupají až téměř ke dvaceti stupňům, uvedl ČHMÚ.cz.
Penny Lancasterová vydává své memoáry s názvem „Someone Like Me“, ve kterých odhaluje detaily svého manželství s legendárním hudebníkem Rodem Stewartem. Zpěvák žertem označil knihu za „krev drásající“ a s humorem předstírá, že je šokován, když si prohlíží její obsah.
Ačkoliv se spekulovalo o tom, že Netflix po vypršení pětileté smlouvy s princem Harrym a Meghan Markleovou neobnoví jejich spolupráci, opak je pravdou. Pár uzavřel novou, víceletou smlouvu se streamovacím gigantem a pokračuje ve spolupráci prostřednictvím své produkční společnosti Archewell Productions.