Dara Rolins má za sebou netradiční zážitek pro umělce z našich zeměpisných šířek. O víkendu si totiž zazpívala pod nejvyšší budovou světa Burj Khalifou v Dubaji.
Rolins byla hlavní hvězdou sobotního galavečera Dubaj gala night. Podle jejích slov šlo o velkolepý zážitek na velkolepém místě. "Takové věci se neopakují jen tak několikrát do roka. Proto jsme tomu věnovali zvýšenou pozornost," řekla slovenskému deníku Nový Čas.
Slavná Slovenka vzala na výlet i své tanečnice. "Moc jsme se těšili a pojali jsme to i jako teambuilding. Od začátku jsme vyrazili s dobrou náladou. Vystoupení pod Burj Khalifou mělo být tečkou za naším společným časem," konstatovala.
"Užili jsme si to po všech stránkách. Byly tenisky, podpatky, koloběžky, motorky, vodní skútry i střecha se zapadajícím slunkem a drinkem v ruce. Absolvovali jsme tréninky u bazénu, jógu, prostě všechno," popsala zpěvačka.
Rolins se ve Spojených arabských emirátech dočkala i rodinné návštěvy. "Na poslední tři dny naši sestavu doplnila i Lola (dcera zpěvačky), která za námi přiletěla," zmínila popová hvězda, která se naopak nedočkala svého milého.
Pavel Nedvěd totiž musel s českou reprezentací na kvalifikační utkání, které skončilo ostudou. "Pavlík nakonec musel cestu zrušit, protože si neuvědomil, že právě v tom čase je s českým národním týmem na Faerských ostrovech, kde hráli," dodala Dara.
Dvě vážné nehody se v pondělí večer staly na Českolipsku. Jeden z řidičů nepřežil, zranilo se celkem jedenáct lidí. Příčinou a okolnostmi tragické události se zabývá policie. Silnice byla uzavřena zhruba do půlnoci.
Felix Slováček nezahálí a i v důchodovém věku stále přichází s novými nápady. Aktuálně se chystá vyrazit po Česku s novým představením, v němž bude hrát hlavní roli zesnulý zpěvák Karel Gott.
Blíží se duben a s ním i velikonoční svátky. Meteorologové v pravidelném měsíčním výhledu nastínili, jaké počasí přinesou následující dny a týdny. Teploty podle nich porostou, během příštího měsíce překročí hranici 15 stupňů.
Pražané se už za měsíc dostanou z jednoho břehu Vltavy na druhý po novém mostě. Náměstek primátora pro dopravu Jaromír Beránek (Piráti) v pondělí odhalil, kdy se slavnostně otevře Dvorecký most. Sloužit bude zejména městské hromadné dopravě.
Babyboom v českém šoubyznyse pokračuje i letos. Porod druhého potomka se blíží tenistce Petře Kvitové, která se ještě před narozením miminka pochlubila krásnými rodinnými fotografiemi.
Česko rozčaroval případ, o kterém informovala kancelář veřejného ochránce práv a ochránce práv dětí. Mladá matka musela po přechodu na superdávku a zaplacení nájmu sama měsíčně hospodařit s pouhými 2500 korunami. Zažádala si sice o mimořádnou dávku, ale byla odmítnuta. Úřad práce uznal chybu až po zásahu ombudsmana.
Dramatického rozuzlení se v minulém týdnu dočkal spor mezi Agátou Hanychovou a Ornellou Koktovou. Druhá jmenovaná opustila úspěšný podcast, který tak zůstal zcela v rukou dcery herečky Veroniky Žilkové. Hanychová o víkendu naznačila, co bude následovat.
Největší drama v předkole play-off hokejové extraligy vyvrcholilo v neděli v O2 areně. Sparta až v nastaveném čase rozhodla o postupu ze série s Kladnem, ve které se čtyřikrát za pět zápasů hrálo prodloužení. Po tom posledním došlo k zajímavé výměně názorů mezi trenéry.
Česká kinematografie se může hrdě hlásit k úspěchu dokumentárního filmu Pan Nikdo proti Putinovi, který získal Oscara. Snímek totiž koprodukovala česká společnost. Na projektu spolupracovala i Česká televize, která film v květnu odvysílá.
Otřesným případem týrání zvířat se zabývají kriminalisté ze severních Čech. U chovatelky našli policisté přes 20 podvyživených koček s nejrůznějšími zdravotními problémy a především přes 100 těl mrtvých koťat. Žena byla obviněna z několika trestných činů.
Dobře známý je smutný příběh Sáry Donutilové, která před několika lety přišla o první dítě. Zprvu se přitom ani nevěděla příčina tragédie. Lékaři se ji však snažili zjistit a uspěli. Známá herečka nyní odhalila, v čem byl problém.
Legendární režisér Jiří Adamec měl minulý týden 78. narozeniny, na které nezapomněla jeho manželka. Na sociální síti totiž napsala zajímavý vzkaz. Zároveň prozradila, jak se jejímu muži momentálně daří. To fanoušky zajímá ze všechno nejvíce.