Vojtěch Dyk přichází s dvojitou hudební nadílkou. O adventním víkendu potěšil fanoušky novým videoklipem k lidové písni V půlnoční hodinu a zároveň zveřejnil záznam loňského projektu Dyk sou Vánoce. Sociální sítě okamžitě zaplavila vlna nadšených reakcí.
Vojtěch Dyk přinesl během adventního víkendu dvě hudební novinky, kterými potěšil své fanoušky. Jednou z nich je videoklip k vánoční koledě V půlnoční hodinu, který je inspirovaný pohádkovou atmosférou Vánoc. Tuto oblíbenou lidovou píseň nahrál Dyk ve spolupráci s cimbálovou muzikou Harafica z Uherského Hradiště, jež je známá svým jedinečným přístupem k tradičnímu folkloru a pestrým hudebním stylem.
Vojtěch Dyk s nadšením pro eXtra.cz popisuje svou dlouhodobou spolupráci s cimbálovou muzikou Harafica, která podle něj vždy přináší něco nového a inspirativního. Kromě toho, že ho muzikanti oslovili k nazpívání koledy na jejich vánoční album, sám přišel s nápadem natočit videoklip laděný do stylu ladovských obrázků. Dyk vnímá tuto koledu nejen jako hudební projekt, ale i jako poděkování fanouškům za jejich podporu. Klip navíc režíroval David Van, což projektu dodává další umělecký rozměr.
Druhým „dárkem“ od zpěváka je audiozáznam jeho úspěšného vánočního recitálu Dyk sou Vánoce, který teď fanoušci najdou na Spotify a iTunes. Dyk tuto nahrávku označuje za nadčasovou, protože kromě vánoční atmosféry přináší i možnost poslechu po celý rok. Podle jeho slov jde o kombinaci oblíbených skladeb, autorských básní a živé energie, kterou si posluchači mohou připomenout kdykoliv.
Vojtěch Dyk završil svůj hudební projekt Dyk sou Vánoce třemi vyprodanými koncerty v pražské Lucerně, během nichž zazněly nejen jeho vlastní skladby, ale také legendární písně z českého i světového repertoáru. Nový klip ke koledě V půlnoční hodinu sklízí na sociálních sítích nadšené reakce od fanoušků.
Ti chválí jeho emotivní zpracování, přičemž komentáře jako „krásná píseň, která pohladí po duši“ nebo „dechberoucí“ dokazují, že Dykův hudební dárek skutečně zasáhl srdce posluchačů.
Česko zažívá nejteplejší den v historii, ale již dnes se může počasí na některých místech projevit i jinak než vedrem. Meteorologové v neděli územně upravili varování před velmi vysokými a extrémními teplotami a přidali varování před bouřkami, které hrozí v neděli i v pondělí. Nadále platná je i výstraha před požáry.
Tropická vedra, která v Česku vyvrcholí o víkendu, si vybírají svou daň. Lucie Bílá skončila na kapačkách a nemohla odzpívat plánovaný koncert na slavnostech ve Šluknově.
Norsko s napětím sleduje vývoj zdravotního stavu korunní princezny Mette-Marit, která v červnu podstoupila vážnou operaci, konkrétně transplantaci plic. Nejnovější informace o jejím případu prozradil jeden ze členů královské rodiny.
Česko má za sebou další velmi teplou a na mnoha místech i rekordní tropickou noc. Na sedmi místech neklesla teplota pod 25 stupňů. Meteorologové nicméně očekávají, že nadcházející noc bude ještě teplejší.
V Praze proběhla ve čtvrtek zádušní mše za Kateřinu Niklovou, zesnulou asistentku Leoše Mareše. Rozloučit se s ní přišli blízcí a přátelé, populární moderátor chyběl. Niklová náhle zemřela v předchozím průběhu června, bylo jí 42 let.
Letošní výroční ročník karlovarského filmového festivalu začne příští týden. Lidé se až v uplynulých dnech dozvěděli jméno hlavní hvězdy, kterou bude legendární oscarový herec Dustin Hoffman. Jak složité bylo jej do Karlových Varů dostat?
Policisté se takových případů obávali a s ohledem na předpověď počasí před nimi varovali. Přesto v pátek vyjížděly záchranné složky v Praze k případu, kdy v autě navzdory obrovskému horku zůstaly dvě děti. Nezletilí nakonec skončili v péči přivolaných záchranářů.
V Karlových Varech se připravují na druhý ročník filmového festivalu bez Jiřího Bartošky, který vždy byl nejvýraznější osobností akce. V lázeňském městě na herce a festivalového prezidenta nezapomínají. Podle dostupných informací se chystá velká pocta.
Už dvě vlastní písně představila Charlotte Gottová fanouškům. Názor si na skladby mohli udělat i lidé z branže, včetně těch, kteří s nadanou dcerou Karla Gotta spolupracovali. Tak jsme se již například dozvěděli, co si myslí Richard Krajčo.
Česko vstoupilo do víkendu, jenž může být nejteplejším v historii. Nová výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) drobně územně upravuje dřívější varování před velmi či dokonce extrémně vysokými víkendovými teplotami, které mohou dosáhnout až 41 stupňů. Na některých místech se zároveň prodlužuje časová platnost varování až do pondělí. Nadále platná je i výstraha před požáry.
Agáta Hanychová je po úspěchu na podcastových cenách na koni, což dokazují její vyjádření k umístění, které podle svých slov nečekala. Překvapivého triumfu zároveň využila k dalším neadresným výpadům vůči někdejší kamarádce Ornelle Koktové. Znovu totiž dala najevo, že nelituje konce jejich společného projektu.
Česko sužuje vlna veder, ale Jiřina Bohdalová neměla problém vyrazit ve středu na křest nové knihy exprezidenta Miloše Zemana. Na akci prozradila, jak vlastně začínají taková přátelství mezi slavnými herci či umělci a vrcholnými politiky.