Příjemné je zatím počasí na začátku září, teploty podle předpovědi výrazně nepoklesnou ani v následujících dnech. Ze středy na čtvrtek se však opět očekává trvalejší a plošnější déšť, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
V uplynulém týdnu se srážková epizoda týkala zejména Čech, v nadcházejících dnech bude situace jiná. Meteorologové očekávají nejvýraznější déšť hlavně na Moravě a ve Slezsku od středečního podvečera až do čtvrtečního rána.
"Srážky budou vázané na přechod tlakové níže od jihozápadu na severovýchod přes naše území. Situace se ještě bude upřesňovat v závislosti na přesné trajektorii tlakové níže," uvedl ústav na sociální síti X.
V tuto chvíli se jeví jako pravděpodobné, že na většině území Moravy a Slezska spadne 15 až 40 milimetrů srážek. Výjimečně to může být i více. Pršet sice má i v Čechách, ale úhrny nemají být tak výrazné.
Česko s napětím sleduje příběh Laďky Něrgešové, u které lékaři odhalili vážné zdravotní problémy. Moderátorka se kvůli nim stáhla z televizního vysílání, ale v pondělí se na obrazovku vrátila. Návrat to byl velice dojemný.
Policie zahájila v případu pondělní nehody autobusu ve Starých Hamrech na Frýdecko-Místecku v Moravskoslezském kraji úkony trestního řízení. Prověřuje se podezření z obecného ohrožení. Autobus převážel studenty, přes 30 lidí utrpělo zranění.
Princ Harry v pondělí dorazil z USA na krátkou návštěvu Velké Británie, která má jasně daný program. Vnuk zesnulé královny Alžběty II. nicméně nezapomněl na výročí jeho skonu, které připadalo právě na včerejší den.
Příjemné je zatím počasí na začátku září, teploty podle předpovědi výrazně nepoklesnou ani v následujících dnech. Ze středy na čtvrtek se však opět očekává trvalejší a plošnější déšť, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Jablíčkáři už netrpělivě vyhlížejí oficiální představení nového modelu mobilního telefonu iPhone s pořadovým číslem 17. Září je v tomhle ohledu nabité událostmi. Odstartuje to celé již zítra, kdy se má veřejnost dozvědět novinky o připravovaných produktech společnosti Apple.
Česko má za sebou první týden meteorologického podzimu, kdy počasí nadále připomínalo chvílemi léto. V následujících dnech a týdnech se ale bude postupně ochlazovat. Potvrzuje to i nejnovější měsíční výhled Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Princ Harry přijede během druhého zářijového týdne na krátkou návštěvu do Velké Británie. Informovala o tom CNN, která upozornila na spekulace ohledně možného setkání se svým otcem, britským králem Karlem III.
Středočeští policisté o víkendu konečně ztotožnili řidiče, který opakovaně jezdí po dálnici ve formuli. Do pátrání se v neděli zapojil i policejní vrtulník. Jednapadesátiletému řidiči hrozí zákaz řízení.
Babyboom v českém šoubyznyse pokračuje i po letních prázdninách. Krásnou novinkou se během uplynulého víkendu pochlubila známá herečka Ivana Korolová. V následujících měsících se stane dvojnásobnou maminkou.
Vážná nehoda autobusu se studenty se stala v pondělí dopoledne ve Starých Hamrech na Frýdecko-Místecku v Moravskoslezském kraji. Zranilo se přes třicet lidí, nikdo ale není v ohrožení života. Příčinu havárie šetří policie.
Zdeněk Troška sice už před časem pověsil filmovou klapku na hřebík, ale v poslední době pracoval na jiném projektu. Plánoval show, se kterou by se objevil v největší české hale, tedy pražské O2 areně. Nyní ale přiznal, že ze zdravotních důvodů se alespoň pro tuto chvíli nic konat nebude.
Jan Kraus, Karel Šíp a Honza Dědek jsou největšími osobnostmi talk show v Česku. Jeden z trojice moderátorů bude již brzy hostem dalšího. Nebude to ale v televizním pořadu. Tentokrát nepůjde o zábavu, ale o fotbal.