Americký prezident Donald Trump má v plánu oplatit zdvořilost. Podle informací z Bílého domu se chystá britského krále Karla III. pozvat na oficiální návštěvu Spojených států amerických, uvedla BBC. Termín návštěvy není známý, ale očekává se v příštím roce, kdy USA budou slavit 250 let nezávislosti.
Trump v uplynulém týdnu podruhé navštívil Spojené království. Zatímco poprvé ho vítala dnes již zesnulá královna Alžběta II., tentokrát byl hostitelem král Karel III. Šéf Bílého domu se setkal i s britským politickým lídrem, ministerským předsedou Keirem Starmerem. Návštěvu označil za čest a důkaz nezlomného pouta mezi oběma zeměmi.
Plánování návštěvy britského krále a jeho manželky Camilly v USA potvrdil zástupce Bílého domu. Proběhnout by měla jako událost oddělená od oslav 250. výročí americké nezávislosti, ale přesný termín není v tuto chvíli znám.
Podle britských médií existuje i náhradní scénář pro případ, že Karel III. pozvánku odmítne, protože je známo, že bojuje s vážnou onkologickou diagnózou. V takovém případě by krále mohli zastoupit princ William a jeho manželka Kate.
Poslední oficiální návštěva britského panovníka ve Velké Británii proběhla v roce 2007, kdy Alžbětu II. hostil George W. Bush. Zesnulá královna byla v zámoří celkem pětkrát, poprvé již v roce 1957. To byl šéfem Bílého domu Dwight Eisenhower.
Královna Alžběta II. zemřela 8. září 2022, přičemž za ní ještě na skotský zámek Balmoral vyrazili na poslední chvíli příbuzní. Na trůnu strávila 70 let a 214 dní. Její místo zaujal její syn, do té doby známý jako princ Charles.
Simona Krainová sáhla ke kroku, který doposud nikdy neudělala. Jistá učitelka se totiž na sociální síti nevhodně vyjádřila na adresu jejího syna, což se modelka rozhodla řešit tím, že do akce povolala právníky. Co bude dál?
Dagmar Havlová je jednou z hlavních postav aktuální kauzy kolem Knihovny Václava Havla. Další důležitou osobou je šéf instituce Tomáš Sedláček, který se navzdory krokům bývalé první dámy nevzdává.
Blíží se první červencový víkend, který se bude od posledního červnového výrazně lišit. Tropy se tentokrát Česku vyhnou, maximální teploty zůstanou pod hranicí 30 stupňů. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Letní měsíce je třeba považovat v životě britské princezny Diany, který skončil velmi předčasně, za naprosto osudové. Zatímco posledního srpnového dne před necelými třiceti lety tragicky zahynula, prvního červencového dne se před 65 lety narodila. Dnešek navíc není jediným důležitým červencovým datem v jejím životě.
Je to až neuvěřitelné, jak akční je stále Petr Janda. Olympic i po desítkách let na scéně stále koncertuje a neobjíždí česká města a obce jen se starými hity, které by fanoušci slyšeli ze všeho nejraději. Co má Janda v plánu v dalším průběhu letošního roku?
Agáta Hanychová a Jaromír Soukup se neshodnou na výsledku posledního soudního jednání, které proběhlo v pondělí. Osobně přítomen byl pouze podnikatel, jenž se zapojil do zajímavé slovní výměny. Koho Soukup vyzval, aby ho neotravoval?
Červenec bude v Česku s velkou pravděpodobností teplejší, než bývá obvyklé. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v nejnovějším měsíčním výhledu. Teploty se ale postupem času mají přibližovat z nadprůměru k průměrným hodnotám.
Červen je minulostí, ale Helena Vondráčková v jeho závěru oslavila 79. narozeniny. Velkolepé oslavy ji u příležitosti kulatin čekají v příštím roce, ale bez menší sešlosti se to neobešlo ani letos.
Tropická červnová epizoda je sice definitivně u konce, ale meteorologové stále mají důvod nás varovat. I ve středu totiž hrozí bouřky, které mohou být i velmi silné. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Fanoušci Dary Rolins mohli do poslední chvíle doufat, že si popová hvězda rozmyslí plánovanou koncertní pauzu. Slovenská zpěvačka se nicméně během tropického víkendu ozvala a dala jasně najevo, že na svých úmyslech nic měnit nebude.
Ve sporech slavných osobností je občas těžké se zorientovat, protože si říkají, co chtějí. Jaromír Soukup po pondělním soudním jednání tvrdil, že padlo rozhodnutí v jeho prospěch. Jenže pak se ozvala Agáta Hanychová, respektive její právní zástupce.
V Praze se chystá velká prázdninová výluka metra, která bude trvat celý týden. Začne během nadcházejícího víkendu, potrvá sedm dní a dotkne se úseku linky C v centru hlavního města. Podle dopravce proběhne oprava trati.