Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes přicestoval do Prahy. Na Letišti Václava Havla ho přivítal ministr zahraničí Jan Lipavský. Zelenskyj následně zamíří na Hrad, kde se sejde s prezidentem Petrem Pavlem. Zítra Zelenského přijme předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová.
„Dnes jsem na Ruzyni přivítal prezidenta Zelenského, lídra svobodného světa,“ uvedl Lipavský na síti X, kde zároveň zveřejnil fotografii z přivítání. Zelenskyj má v České republice naplánované jednání s prezidentem Petrem Pavlem, které proběhne dnes na Pražském hradě.
Zítra se setká v Poslanecké sněmovně s Pekarovou Adamovou. Podle informací ze Sněmovny se po jednání zapíše do Pamětní knihy Poslanecké sněmovny.
Areál Hradu je kvůli bezpečnostním opatřením dnes uzavřen pro veřejnost od 11 do 19 hodin. Všechny pokladny, zahrady i výstavy zůstávají po celý den nepřístupné. Oficiální oznámení Hradu pouze uvádí, že prezident Pavel v neděli odpoledne přijme „zahraniční hlavu státu“, jméno však nebylo do dnešního dne potvrzeno. Nyní je však zřejmé, že jde právě o Zelenského.
Návštěva ukrajinského prezidenta přichází v době pokračující ruské agrese na Ukrajině, jejíž intenzita se v posledních týdnech opět zvýšila. Zelenskyj v rámci svých zahraničních cest hledá další podporu pro svou zemi – a Česko patří dlouhodobě k jeho nejbližším spojencům v rámci EU i NATO.
Pražská návštěva je významným symbolem solidarity a podpory Ukrajině. Očekává se, že hlavními tématy jednání budou vojenská a humanitární pomoc, bezpečnostní spolupráce a další kroky vůči Ruské federaci.
Prezident Pavel se Zelenským v minulosti několikrát jednal, včetně jejich setkání v Kyjevě. Česko v rámci podpory Ukrajině dodalo řadu zbraní a poskytlo útočiště desítkám tisíc uprchlíků.
Britský televizní pořad The One Show připomněl inspirativní příběh z roku 2016, který výrazně ovlivnil život osmnáctileté Rosie Kingové. Dívka tehdy v živém vysílání otevřeně promluvila o svém životě s autismem a Tourettovým syndromem, stejně jako o náročné šikaně a izolaci, kterým čelila během školních let.
Britská televizní osobnost Katie Price opět plní stránky společenských rubrik kvůli spekulacím o možném rozpadu jejího v pořadí čtvrtého manželství. Zprávy o krizi se podle webu Mirror objevily sedm měsíců poté, co vstoupila do svazku s třiačtyřicetiletým Lee Andrewsem. Hovořit o stavu partnerství odmítl i tiskový mluvčí osmačtyřicetileté známé tváře, který na přímý dotaz novinářů reagoval pouze stručným vyjádřením bez komentáře.
Britský zpěvák Sir Rod Stewart podstoupil zákrok na srdci, kvůli kterému byl nucen zrušit nadcházející koncerty v rámci svého aktuálního turné. Jednaosmdesátiletá hudební legenda se fanouškům omluvila prostřednictvím oficiálního prohlášení na svém profilu na sociálních sítích. Hudebník absolvoval rutinní zavedení koronárního stentů, což potvrdili také jeho zástupci.
Hollywoodský herec Brad Pitt po sedmi letech abstinence přiznal, že se vrátil k pití alkoholu. Dvaašedesátiletý držitel Oscara ve svém nedávném rozhovoru pro časopis Esquire uvedl, že se k alkoholu vrátil v mnohem střídmější míře. Sám přiznal, že si nyní dopřeje pouze několik sklenic vína a vyhýbá se nadměrné konzumaci, neboť si uvědomil své limity i hodnotu klidných ranních hodin.
Jako na smilování se v Česku čeká na deštivé počasí, které by podle předpovědi mohlo dorazit po tomto tropickém víkendu. Meteorologové ale mírní očekávání. O trvalý déšť nepůjde, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Srpen je v plném proudu a k jeho slavným oslavencům patří i nejúspěšnější česká zpěvačka současnosti. Ewa Farna ve středu oslavila symbolických 33 let. Fanoušky při té příležitosti zaujala především nová vizáž popové hvězdy.
Jaromír Soukup už se měl po útoku z minulého týdne podrobit dvěma operacím. Mezitím pokračuje policejní vyšetřování napadení známého podnikatele. Případem se zabývají středočeští kriminalisté, kteří odhalili, jak s kauzou pokročili.
Českou filmařskou obec zasáhla velmi smutná zpráva, se kterou se musí vyrovnat především slavná sourozenecká dvojice. Ve věku 74 let zemřela režisérka a dramaturgyně Jana Hádková, maminka oblíbených herců Matěje a Kryštofa.
Je to letos čtyřicet let, co legendární britská kapela Queen odehrála poslední koncerty. Náš stát se tehdy ještě nacházel za železnou oponou, přesto mělo pár šťastlivců možnost vidět Freddieho Mercuryho a ostatní hudebníky. Kdo takové štěstí neměl, může si vše vynahradit už dnes.
Rodina na prvních krocích pěvecké kariéry Charlotte Gottové rozhodně nešetří. Nejnovějším důkazem je klip, kterého se fanoušci dočkali před několika dny. Natáčení probíhalo i ve slavném podniku, takže se dá předpokládat, že nemohlo jít o úplně levnou záležitost.
Až 37 stupňů bude během víkendu, kdy se očekává další tropická epizoda. Výstrahu před vysokými teplotami v pátek vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Meteorologové nadále upozorňují i na nebezpečí požárů na většině území.
Manželský spor Vémolových opět graduje a v hlavní roli je auto. Karlos Vémola nechal odtáhnout vozidlo, které používala jeho slovenská manželka. Není proto překvapením, že Lela se opět rozhodla důrazně ozvat.