I sportovní fanoušky mohl zaujmout jeden aspekt úterního telefonátu mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem. Hlavním tématem sice byla válka na Ukrajině, ale řeč údajně přišla i na případné hokejové utkání mezi USA a Ruskem. Neuniklo to ani legendárnímu brankáři Dominiku Haškovi.
Trump podle ruské státní agentury TASS podpořil Putinovu iniciativu zorganizovat zápasy mezi hráči působícími v zámořské NHL a ruské KHL. Národní týmy obou zemí se neutkaly již několik let, protože IIHF nepouští ruskou sbornou na světové šampionáty. Chybět by Rusové měli i letos. Příští rok je pak na programu olympijský turnaj v Itálii.
Ideu vzájemných zápasů razantně odsoudil fenomenální český brankář Dominik Hašek, vítěz olympiády v Naganu, kde národní tým porazil na cestě k triumfu Spojené státy americké i Rusko.
"Zneužívání spoluobčanů (v tomto případě amerických hokejistů, kteří většinou hrají v NHL) k ospravedlňování těch nejhorších zločinů, při kterých bylo zabito a zmrzačeno minimálně mnoho set tisíc lidí, lze považovat nejen za zradu, ale i zločin ze strany amerického prezidenta," napsal Hašek na sociální síti X.
"Americký prezident se tímto dostává na úroveň největšího zločince současnosti Putina, který musí být souzen za ty nejhorší zločiny, včetně genocidy na ukrajinských dětech," dodal skvělý brankář.
Trump na své sociální síti Truth Social napsal, že úterní telefonní hovor s ruským prezidentem byl velmi dobrý a produktivní. "Souhlasili jsme s okamžitým příměřím na energetiku a infrastrukturu s porozuměním, že budeme rychle pracovat na úplném příměří a nakonec na konci této strašlivé války mezi Ruskem a Ukrajinou," podotkl americký prezident.
Podle Trumpa se diskutovalo o řadě elementů mírové dohody či o tisícových ztrátách v řadách obou armád. "Prezident Putin i prezident Zelenskyj chtějí, aby to skončilo. Tento proces je nyní v plném běhu a my ho, doufejme, dokončíme," dodal.
Politický marketér Jakub Horák se potýká s vážnými zdravotními problémy. Potvrdili to jeho blízcí, podle kterých mu prasklo aneurysma, o kterém nikdo neměl tušení. Všichni teď věří, že se Horák dá dohromady a vrátí se k pracovní činnosti.
Zimní počasí má v Česku opět způsobit problémy. Meteorologové v neděli zveřejnili výstrahu kvůli ledovce a novému sněhu, kterého nakonec může místy být až 12 centimetrů. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Velké obavy zažila Michaela Ochotská jen krátce poté, co v závěru loňského roku porodila druhého potomka. Lékaři totiž u novorozené dcery odhalili problém, který bylo nutné řešit operativně. Bývalá moderátorka se až nyní rozhodla říct, jak to celé proběhlo.
V části Česka by se lidé měli připravit na sněhovou nadílku. Meteorologové totiž předpovídají v následujících hodinách srážky, které budou na většině území republiky dešťové. Místy ale může napadnout až osm centimetrů nového sněhu.
Americký prezident Donald Trump opět hrozí cly. Tentokrát Kanadě, která podle jeho slov chce umožnit Číně import zboží a výrobků na americký trh. Vztahy mezi oběma severoamerickými státy se v posledních dnech opět vyhrotily.
Česko má sice značnou část posledního ryze lednového víkendu ještě před sebou, ale lidé už se mohou zajímat i o to, jak bude za týden. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) by mělo panovat relativně teplé zimní počasí.
Marek Eben oslavil před měsícem 68. narozeniny, takže už má spoustu životních zkušeností a vzpomínek. Vytáhl je z paměti ve chvíli, kdy se lidem snažil vysvětlit, proč se dnes mají mnohem lépe než před desítkami let.
Policie objasnila případ nebezpečného vyhrožování prezidentovi Petru Pavlovi před návštěvou Olomouckého kraje, kterou absolvoval během uplynulého pracovního týdne. Zadržela muže, jemuž teď hrozí roční trest odnětí svobody.
Leoš Mareš je okolnostmi donucen začít novou éru v rádiu, protože přišel o dlouholetého parťáka. S Patrikem Hezuckým ale netvořil moderátorskou dvojici od začátku. Jak jeden z našich nejslavnějších moderátorů vzpomíná na své začátky?
Žádné překvapení se nekoná. Předsedou vládního hnutí ANO bude i nadále premiér Andrej Babiš, zvolilo jej 196 z 209 hlasujících delegátů. Babiš se nyní hodlá soustředit na vládní angažmá, lidem chce podle svých slov zlepšovat životy.
Rozhodnutí soudu ve sporu bývalých manželů Ondřeje Brzobohatého a Taťány Kuchařové není tak jednostranné, jak se zprvu mohlo zdát. Modelka má sice hudebníkovi zaplatit, ale omlouvat se bude i on. Pokud se tedy proti verdiktu neodvolá.
Prezident Petr Pavel naznačil, že bude znovu kandidovat do funkce prezidenta. Navázal by tak na své předchůdce Václava Havla, Václava Klause a Miloše Zemana, protože všichni působili na Pražském hradě po dobu dvou funkčních období. Příští prezidentské volby se uskuteční přesně za dva roky v lednu 2028.