Policie v sobotu večer evakuovala budovu Obecního domu v centru Prahy, kde se za účasti tuzemské smetánky konal sedmý ročník Českého plesu. Někdo totiž oznámil uložení bomby. To se naštěstí nepotvrdilo, policisté nyní pátrají po pachateli trestného činu šíření poplašné zprávy.
Policie o zásahu informovala po půl desáté večer na sociální síti X, když uvedla, že provádí evakuaci celé budovy Obecního domu v Praze 1 v souvislosti s oznámením o uložení nástražného výbušného systému.
"Následně proběhne prohlídka všech prostor. Uvnitř se nachází přibližně 500 osob. Policisté z důvodu zajištění bezpečnosti uzavřeli nejbližší okolí," sdělila policie.
Policisté krátce před půl dvanáctou oznámili, že kompletní prohlídka domu vyloučila jakékoliv možné riziko. "V současné chvíli pátráme po neznámém pachateli, který umístění NVS oznámil a nyní je podezřelý z trestného činu šíření poplašné zprávy," dodala policie.
Na místo během incidentu vyrazili i pražští záchranáři, kteří ve speciálu Fénix poskytli zázemí několika osobám. "Naštěstí se celá situace obešla bez nutnosti intervence záchranářů," konstatovala záchranná služba.
Napětí mezi USA a Ukrajinou, které umocnilo nejnovější vyjádření amerického prezidenta Donalda Trumpa, nutí k reakci i české politiky. Šéf diplomacie Jan Lipavský ujistil, že Praha nadále stojí na straně Kyjeva. Zastavení Ruska označil ministr za český národní zájem.
Z průměrně úspěšného komika se stal diktátor. Takový je nejnovější pohled amerického prezidenta Donalda Trumpa na ukrajinského protějška Volodymyra Zelenského. Trump ho dnes ve světle jednání mezi USA a Ruskem vyzval k tomu, aby jednal co nejrychleji, dokud ještě existuje Ukrajina.
Sára Donutilová se podělila o dojemný a soukromý okamžik se svým synem. Na sociálních sítích zveřejnila fotografii, která ukazuje mateřství v jeho přirozené kráse po šestinedělí, což u jejích fanoušků vzbudilo velký obdiv. Šťastná maminka s láskou dokumentuje každý okamžik se svým chlapečkem a ráda sdílí své radostné zážitky.
NASA v úterý zveřejnila nové výpočty, podle nichž asteroid 2024 YR4, přezdívaný „ničitel měst“, má 3,1% šanci v roce 2032 na dopad na Zemi. Vědci po celém světě bedlivě sledují jeho trajektorii. Informoval o tom server server France24.
Papež František, jemuž byl diagnostikován začínající oboustranný zápal plic, zůstává v péči lékařů. Informoval o tom server Vatican News. Noc na středu se podle Vatikánu obešla bez jakýchkoliv komplikací.
Dagmar Patrasová a Felix Slováček už déle než týden plní stránky médií, ale jejich manželské neshody nejsou žádnou novinkou. Naopak, jsou v posledních letech poměrně častou záležitostí. Asi nikoho tedy nepřekvapí, že jednoho z nich napadlo je řešit rozvodem.
Slavný americký fastfoodový řetězec KFC se rozhodl udělat opravdu zásadní rozhodnutí, které se možná setká s kritikou. Mateřská společnost Yum Brands oznámila stěhování sídla v rámci Spojených států amerických. Upozornila na to britská BBC.
Ester Ledecká si po medailovém úspěchu na nedávném mistrovství světa v alpském lyžování udělala radost i jiným způsobem. Podle zjištění médií jdoucích po stopě, kterou ona sama prozradila, mění jeden luxusní byt v Praze za druhý.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj kritizoval Donalda Trumpa za šíření ruských dezinformací, zatímco diplomaté EU schválili nové sankce proti moskevské „válečné mašinérii“. Informoval o tom Le Monde s odvoláním na agenturu AFP.
Sankce proti Rusku nezmizí, dokud nebude uzavřena mírová dohoda o Ukrajině, ujistil evropské spojence americký ministr zahraničí Marco Rubio. S odvoláním na agenturu Bloomberg o tom informoval web Ukrajinská Pravda.
Duševní pohodě Aničky Slováčkové, která už přes rok opět bojuje se zákeřnou rakovinou, rozhodně nepomohly události posledních dní, kdy si její rodiče vyměňují ostré vzkazy přes média. Jak strávila uplynulé dny nadaná herečka a zpěvačka?
Česko nadále svírá silný mráz, uplynulá noc byla ostatně nejmrazivější během probíhající zimy. Na jednom místě klesla teplota pod -30 °C. Mrazivá epizoda však ještě není u konce. Do čtvrtečních 10:00 zůstává v platnosti příslušná výstraha.