Děčínem v pondělí otřásl případ vyhrožování střelbou na jedné z místních škol, která příkladně zareagovala. Neprodyšně se uzavřela a kontaktovala policii, jejíž příslušníci podezřelého mladíka zadrželi.
Policie v pondělí informovala, že prověřuje případ vyhrožování střelbou na jedné ze základních škol. "Děti jsou v pořádku, nebezpečí jim nehrozí," uvedli strážci zákona s tím, že byl zadržen mladistvý. Podezřelý byl ještě během pondělního dne vyslýchán.
Policisté poděkovali škole za pohotovou reakci a kontaktování policie. V úterý sdělili, že jsou s jejím vedením v úzkém kontaktu. Na místě působili policejní psychologové, kteří poskytovali intervenci žákům i pedagogům.
Poskytování informací k případu si vyhradilo Krajské státní zastupitelství v Ústí nad Labem. S popisem pondělního dramatu přispěchal server novinky.cz.
Podle informací zmíněného webu byl podezřelý mladík, který měl vyhrožovat, na cestě do školy, když jej policisté zadrželi v autobuse. Není přitom jasné, zdali byl opravdu ozbrojen. Škola reagovala na výhrůžku tím, že neprodyšně uzavřela všechny své budovy a vchody.
Česko zažilo minulý týden jednu tragickou událost, kdy pachatelem byl mladistvý. Teprve šestnáctiletý mladík zavraždil dvě prodavačky v Hradci Králové. Kriminalisté jej obvinili z dvojnásobné vraždy. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na 10 let.
Předávání cen Grammy se v Los Angeles proměnilo v emotivní poctu rockové legendě Ozzymu Osbourneovi, který zemřel v loňském roce ve věku 76 let. Na pódiu se sešla hvězdná sestava hudebníků, aby uctila památku rodáka z Birminghamu, což vehnalo slzy do očí nejen jeho rodině, ale i zaplněnému sálu. Sharon Osbourneovou na slavnostním večeru doprovodil syn Jack a dcery Kelly a Aimee.
Dcera rappera Snoop Dogga, Cori Broadus, oznámila tragickou zprávu o úmrtí své dcery Codi. Holčička zemřela pouhých deset měsíců poté, co se v únoru 2025 narodila předčasně. Cori sdílela na svém Instagramu černobílou fotografii z nemocnice, kde své miminko chová, a doplnila ji vzkazem, že ztratila lásku svého života.
Policie v přímořském městě Bude objevila tělo muže, o kterém se předpokládá, že jde o partnera vnučky sira Micka Jaggera. Sedmatřicetiletý Alexander Key byl pohřešován od 24. ledna. Naposledy byl spatřen v místním podniku v oblasti Boscastle, než zmizel beze stopy.
David Beckham se v neděli ráno vydal na osamocenou procházku se svými dvěma psy a působil dojmem, že ho nijak nerozhodilo šokující prohlášení jeho nejstaršího syna. Padesátiletý bývalý fotbalista vypadal uvolněně a v dobré náladě, když sdílel fotografie z mlhavého rána na sociálních sítích. V příspěvku vtipkoval směrem ke své manželce Victorii, které popřál, aby si užila horkou čokoládu a delší spánek v posteli.
Středočeští kriminalisté v úterý ráno oznámili, že vyšetřují vraždu ženy v obci na Kladensku. Policie již zadržela podezřelého, jde o blízkého oběti.
Krystyna Pyszková jistě nebyla nadšená, když se její jméno v těchto dnech začalo skloňovat v souvislosti se sexuálním delikventem Jeffreym Epsteinem. Modelka se ale neschovává, k celé záležitosti se obsáhle vyjádřila.
Už několik dní vyhlíželi posluchači Evropy 2 pondělní ráno. Moderátor Leoš Mareš je totiž navnadil na avizovanou účast legendární herečky Jiřiny Bohdalové, která lidi nepochybně nezklamala. Do vysílání dorazila i s výrazně mladším kolegou Jakubem Prachařem a dalším moderátorem Liborem Boučkem.
Česko se bude s nástrahami zimního počasí potýkat i v následujících hodinách a dnech. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upravil územní a časovou platnost výstrahy na ledovku. Varování před námrazou zůstává beze změny.
Vztahy Agáty Hanychové s muži se budou řešit snad vždycky. Tématem i po letech mohou být ty, které skončily rozchodem či dokonce rozvodem. Trojnásobná maminka se totiž rozhodla odhalit, kdo zničil její předchozí manželství.
Sportovní fanoušci už nepochybně odpočítávají poslední dny do zahájení zimních olympijských her v Itálii. Zařadí se mezi ně i prezident Petr Pavel, který se chce v dějišti největší sportovní akce podívat hned na několik závodů či zápasů.
Důležitým aktérem sporu mezi prezidentem Petrem Pavlem a ministrem zahraničí Petrem Macinkou (Motoristé) je poradce hlavy státu Petr Kolář. Právě na jeho telefon dorazily tolik diskutované esemesky. Kolář se nyní poprvé od začátku kauzy vyjádřil.
Začal poslední měsíc meteorologické zimy, kdy většina dětí bude mít jarní prázdniny. Hodně lidí by tak měl zajímat měsíční výhled Českého hydrometerologického ústavu (ČHMÚ). Meteorologové nastínili, jak bude do konce února.