Princ Harry rezignoval na pozici v charitě, kterou sám pomáhal zakládat. Mohou za to spory mezi zakladateli organizace a předsedkyní představenstva. Informovala o tom britská BBC.
Jde o charitativní organizaci Sentebale, kterou princ spoluzakládal v roce 2006 na počest zesnulé maminky Diany. Její činnost je směřována na pomoc lidem v jižní Africe, kteří se potýkají s HIV a AIDS. Kromě Harryho opouští charitu i další lidé, protože vztahy s předsedkyní představenstva Sophií Chandaukovou jsou již nenávratně poškozené.
Chandauková byla vyzvána k rezignaci. Ona sama pro změnu nahlásila u britské charitativní komise údajné problémy se zneužíváním moci, šikanou, sexismem a rasismem. Komise uvedla, že věc registruje a prověřuje.
Princ Harry ve společném prohlášení s dalšími kolegy uvedl, že opouštějí své role s těžkým srdcem. Vztah mezi oběma stranami se podle jeho slov dostal do neudržitelného stavu. Zakladatelé podle vévody jednali v nejlepším zájmu charity, když předsedkyni vyzvali k odstoupení.
Chandauková reagovala slovy, že se v práci řídila principy férovosti a rovného přístupu ke všem. "Jsou na světě lidé, kteří se chovají, jako by byli nad zákonem," prohlásila.
Současná předsedkyně představenstva začala v organizaci působit už v roce 2009, kdy se stala členkou orgánu. O šest let později stanula v jeho čele. Aktuálně pracuje na její transformaci z organizace věnující se HIV a AIDS v Lesothu a Botswaně na organizaci věnující se zdraví mladých, bohatství a klimatickým otázkám v jižní Africe.
Příští týden budou tropické teploty spíše výjimkou. Podle ČHMÚ.cz se budou denní maxima většinou pohybovat pod hranicí třiceti stupňů.
Jacklyn Gise Bezos, matka Jeffa Bezose, zemřela ve věku 78 let ve svém domě v Miami po dlouhém boji s demencí s Lewyho tělísky. O její smrti informoval sám zakladatel Amazonu na Instagramu, kde uvedl, že jeho matka zemřela v kruhu rodiny – dětí, vnoučat a otce. „Vím, že naši lásku v těch posledních chvílích cítila. Měli jsme velké štěstí, že jsme mohli být v jejím životě. Navždy ji budu mít v bezpečí ve svém srdci,“ napsal Bezos.
Princezna Kate a princ William se po třech letech v Adelaide Cottage stěhují do nového domova v blízkosti Windsoru. Oznámení přišlo v sobotu, kdy zdroj z Kensingtonského paláce potvrdil, že se rodina s dětmi, princem Georgem, princeznou Charlotte a princem Louisem, přestěhuje ještě letos.
Podle serveru Mirror se Beyoncé a Jay-Z rozhodli usadit ve Spojeném království. Slavný manželský pár si údajně koupil pozemek o rozloze 58 akrů v malebné oblasti Cotswolds v hrabství Oxfordshire. Spekulace o stěhování do Británie se objevily již v červnu, kdy byli manželé spatřeni na inspekci pozemku. Nyní se zdá, že je dohoda oficiálně uzavřena, ačkoli k tomu nebylo vydáno žádné prohlášení.
Vzhledem k prodloužení dohody s Netflixem má Meghan Markleová plné ruce práce, ale osud její show „With Love, Meghan“ je stále nejistý. Nedávno vyšla upoutávka na druhou řadu této lifestylové show a brzy se objevila zpráva, že Meghan a princ Harry uzavřeli novou smlouvu s Netflixem na další filmové a televizní projekty. V srpnu oznámili, že prostřednictvím své společnosti Archewell Productions prodlužují partnerství s touto streamovací službou.
Hudebník Lewis Capaldi se vrací na scénu, ale nadále ho pronásleduje jedna nepříjemná historka. V rozhovoru pro Capital FM prozradil, že ho nechal "na holičkách" samotný Justin Bieber. Před nějakou dobou se potkali na večírku v Los Angeles a podle Capaldiho se z nich měli stát nejlepší kamarádi.
Vztah prince Williama a prince Harryho prochází těžkou zkouškou a jejich odcizení je o to bolestivější, že jejich matka, princezna Diana, vždy trvala na tom, aby se navzájem podporovali. Podle životopisce Diany, Andrewa Mortona, často říkala, že má dva syny z jednoho prostého důvodu – mladší bude vždy oporou staršímu v jeho osamělém úkolu budoucího krále.
Princ a princezna z Walesu, William a Kate, přerušili mlčení při své letní dovolené, aby si připomněli významné výročí. Dne 15. srpna, u příležitosti 80. výročí konce druhé světové války v Asii, zveřejnili emotivní vzkaz. V něm ocenili oběti a odvahu generace, která bojovala ve válečném konfliktu.
Hollywoodský herec Tom Cruise se prý rozhodl odmítnout nabídku na Cenu Kennedyho centra, které uděluje americký prezident. Podle zprávy deníku The Washington Post herec odmítl kvůli „problémům s časovým rozvrhem“. Slavnostní udílení se má konat v prosinci a bude to první taková akce za druhého funkčního období Donalda Trumpa.
Nové album zpěvačky Taylor Swift, které se jmenuje The Life of a Showgirl, vyvolalo vzpomínky na starý vtípek, který na ni kdysi utrousil zesnulý Ozzy Osbourne. Rocková ikona, známá jako „Princ temnoty“, zemřela 22. července tohoto roku, ve věku 76 let. Zanechal po sobě vzpomínku, která ukazuje, že neměl o jejím úspěchu takový přehled, jak by se mohlo zdát.
Taylor Swift v podcastu New Heights, který moderuje Travisův bratr Jason Kelce, oznámila, že její dvanácté album s názvem The Life of a Showgirl vyjde 3. října. Zveřejnila také obal alba, na němž leží v třpytivých šatech ve vodě, s hlavou a zápěstím nad hladinou.
Dnes naposledy platí výstraha na vysoké teploty, ale přidává se k ní varování před bouřkami. Po vlně veder by mnozí čekali, že budou výjimečné silné. Tentokrát ne. Bouřky se vyskytnou jen na malé části území a přinesou hlavně velmi lokální přívalové srážky, s menší pravděpodobností i malé kroupy, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).