Zpěvák Ed Sheeran se vyjádřil k fámem o rozkolu mezi ním a zpěvačkou Taylor Swift. Sheeran (34) a miliardářka Taylor Swift (35) jsou dlouholetými přáteli, přičemž Taylor dokonce Eda označila za svého „druhého bratra“. Ed Sheeran nyní potvrdil, že jejich vztah je stále stejně blízký.
Příčinou fám bylo zjištění, že Sheeran, který nepoužívá mobilní telefon, se o svatbě Taylor Swift s hvězdou Kansas City Chiefs Travisem Kelcem dozvěděl až z jejího příspěvku na Instagramu. Další obavy pak vyvolalo to, že Taylor Swift vydala své album The Life Of A Showgirl jen krátce po vydání Edova alba Play.
Zdroj z hudebního průmyslu pro Mail uvedl, že Sheeran „bere tyto věci velmi vážně a pečlivě plánuje vydání svých alb“. Prý oznámil své album s čtyřměsíčním předstihem, ale Taylor oznámila své vydání jen dva týdny po něm. „Jeho tým se musel snažit získat co největší pozornost před tím, než vyšlo její album. Byl velmi dotčený a pochopitelně naštvaný,“ dodal zdroj.
Zpěvák hitu Shape of You však nyní potvrdil, že jsou s Taylor Swift stále přátelé. Prozradil, že s ní hovořil týden po jejím zasnoubení.
„Nejsem si nejistý ohledně svého vztahu s ní,“ řekl pro Access Hollywood. Dále dodal: „Jsme přátelé už mnoho, mnoho, mnoho let. Jsme super blízcí a vídáme se, když se vidíme, a když se vidíme, navazujeme tam, kde jsme skončili.“ Sheeran vysvětlil i situaci kolem svatby. Řekl, že na to pohlíží tak, že s Taylor jsou kamarádi a uvidí ji. „Viděl jsem ji týden poté, co se to stalo, takže jsem udělal ten rozhovor, a pak jsem ji viděl a mluvili jsme osobně.“
Sheeran také uvažoval o absenci mobilního telefonu a „pohlcujícím“ světě sociálních médií. Uzavřel to s tím, že když je člověk v kontaktu s každým, „jaksi ztrácí skutečné lidské spojení“. Již v roce 2023 se Ed Sheeran nechal slyšet, že Taylor je jednou z mála lidí, kteří mu rozumí. Řekl, že s ní vede „dlouhé, dlouhé, dlouhé rozhovory“ o různých věcech. „Mám pocit, že je jednou z mála lidí, kteří skutečně chápou, kde se nacházím. Jen včera jsem s ní měl hodinu a dvacet minut trvající rozhovor a mluvili jsme o všem, co jsme měli na mysli. Myslím, že to samo o sobě je svým způsobem terapie, protože mluvíte s někým, kdo to upřímně chápe.“
Je sice teprve konec dubna, ale sucho v Česku se již touto dobou prohlubuje. Počasí v tom hraje zásadní roli. Odborníci navíc očekávají, že situace se v nejbližších dnech dále zhorší.
Karel Gott se více než šest let po smrti dočkal velké pocty v rodném městě, když po něm v Plzni pojmenovali jedno z prostranství. Rozhodnutí politiků má své příznivce i odpůrce. Své si k tématu řekl i místní senátor a starosta městské části Slovany Lumír Aschenbrenner (ODS).
Českou hudební scénu zasáhla velmi smutná zpráva v samém závěru dubna. Ve věku 73 let zemřel zpěvák, hudebník a skladatel Oskar Petr, někdejší člen skupiny Marsyas a autor nesmrtelných hitů kapely Lucie či Davida Kollera.
Veronika Arichteva se na sociální síti opět vrátila k okamžiku, kdy přišla o milovaného tatínka. Od jeho odchodu totiž uplynul rok. Známá herečka se při té příležitosti rozhodla prozradit, jak vypadaly poslední hodiny v nemocnici.
Napětí mezi Jaromírem Soukupem a Agátou Hanychovou se snad nikdy neuklidní. Podle dostupných informací bude o jisté věci opět rozhodovat soud. Jaromír Soukup naznačil, v čem je podle jeho názoru problém. Expartnerku přitom vůbec nešetřil.
Padlo nové rozhodnutí v kauze psychiatra Jana Cimického. Obvodní soud pro Prahu 8 jej ve středu znovu uznal vinným ve všech bodech obžaloby. Cimický dostal trest pět let odnětí svobody a také zákaz lékařské činnosti na dobu deseti let.
Problémy úspěšného filmu Sbormistr pokračují. Další soud totiž potvrdil stopku pro jeho televizní vysílání. Soud konstatoval, že pro tvůrce, kteří se věnují trestným činům inspirovaným skutečnými událostmi, platí zvýšené nároky ve vztahu k obětem trestné činnosti.
Meteorologové mají jasno. Během prodlouženého víkendu na začátku května se dočkáme prvního letního dne letošního roku, protože teploty se poprvé dostanou i nad 25 °C. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Americký prezident Donald Trump po víkendovém pokusu o atentát zaútočil na moderátora jedné z populárních talk show Jimmyho Kimmela. Jeho zaměstnavatele vyzval, aby dotyčného vyhodil. Podle Trumpa se Kimmel dopustil výzvy k násilí vůči prezidentovi.
Karel Šíp je i jako osmdesátník jednou z tváří veřejnoprávní České televize, jejíž budoucnost je momentálně velkým tématem. Platí to tak trochu i o budoucnosti Šípa na jejích obrazovkách. Jeho pokračování v druhé polovině totiž zatím není smluvně potvrzené.
Taylor Swift podala prostřednictvím své společnosti TAS Rights Management tři žádosti o ochrannou známku. Tento krok, který se uskutečnil 24. dubna, má zpěvačce pomoci chránit se proti zneužití její identity prostřednictvím technologií umělé inteligence. Podobnou strategii nedávno zvolil i herec Matthew McConaughey, který se snaží omezit neoprávněné nakládání se svou podobou a hlasem.
Britský král Karel III. a královna Camilla zahájili v pondělí svou čtyřdenní návštěvu Spojených států přivítáním v Bílém domě. Na jižním trávníku je uvítal prezident Donald Trump společně s první dámou Melanií Trumpovou. Ačkoliv počáteční konverzace mezi oběma hlavami státu nebyla pro televizní kamery slyšitelná, analýza profesionální odezíračky rtů nyní poodhalila, co si státníci během prvních okamžiků návštěvy sdělili.