Elon Musk, miliardář se značným vlivem na současnou administrativu amerického prezidenta Donalda Trumpa, oznámil nečekaný krok. Sociální síť X (dříve Twitter) prodal za 33 miliard dolarů společnosti xAI, kterou také vlastní. Jde o firmu věnující se oblasti umělé inteligence.
O transakci informoval například web DW. Musk ji v pátek oznámil na inkriminované sociální síti X, která byla dříve známá jako Twitter.
Jeden z nejbohatších lidí světa konstatoval, že budoucnost xAI a X je společná. Krok podle jeho slov povede ke sjednocení dat, modelů či talentu a odemkne dosud netušený potenciál. Podle DW není v tuto chvíli jasné, zdali transakce bude mít nějaký dopad na uživatele sociální sítě.
Musk spustil společnost xAI předloni. Firma letos v únoru představila novou verzi chatbota Grok-3, jehož prostřednictvím se snaží soupeřit s čínským modelem DeepSeek a společností ChatGPT, kterou se neúspěšně snažil zakoupit.
Miliardář zakoupil Twitter v roce 2022 a na sociální síti, kterou přejmenoval na X, i v jejím zákulisí provedl řadu změn. Například výrazně snížil počet zaměstnanců, obnovil dříve zrušené účty či spustil předplatné.
Musk, který figuruje také v automobilce Tesla či společnosti SpaceX, se v poslední době stal silnou postavou ve Washingtonu, protože v loňské kampani napomohl opětovnému zvolení Donalda Trumpa do funkce amerického prezidenta. Trump mu následně svěřil vedení úřadu DOGE, jenž má na starosti vládní efektivitu.
Slovensko se rozhodlo pokročit ve vyvíjení tlaku na sousední Ukrajinu, přes kterou momentálně neproudí ropa na západ. Premiér Robert Fico (Smer) oznámil ukončení nouzových dodávek elektřiny na Ukrajinu. Rozhodla o tom jeho vláda.
Příští týden má být ještě tepleji, než je zatím během prvního ryze březnového týdne. Maximální teploty budou stoupat až na 17 stupňů. Vyplývá to z aktuální předpovědi a výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Bývalý princ Andrew se vzdává další nemovitosti, kterou měl v pronájmu od královské rodiny. Upozornila na to BBC. Jde o budovu nacházející se v blízkosti jeho někdejšího sídla, které syn zesnulé královny Alžběty II. kontroverzně prodal již před více než dvaceti lety.
Meteorologická zima je už několik dní minulostí. Pokud máte dojem, že byla chladná a bohatá na srážky, odborníci vás vyvedou z omylu. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) byla nadprůměrně teplá a srážkově chudá.
Bývalá britská modelka Katie Price se podle prohlášení svého manžela Leeho Andrewse plánuje tento víkend vrátit do Dubaje. Její návrat do Spojených arabských emirátů se má uskutečnit i přes pokračující raketové útoky, vojenské operace a rozsáhlý chaos v letecké dopravě. Lety do oblasti jsou od minulého týdne hromadně rušeny kvůli úderům íránských raket a dronů, které zasáhly i klíčová místa v Dubaji.
Modelka a zakladatelka kosmetické značky Rhode Hailey Bieber otevřeně promluvila o své cestě k mateřství. V podcastu SHE MD devětadvacetiletá hvězda prozradila, že jí byla ještě před početím diagnostikována vrozená vada dělohy, která s sebou nese značná rizika. Hailey přiznala, že otěhotnění bylo pro ni i její lékařku velkým překvapením.
Policie již ve středu překvalifikovala případ násilného činu na Lounsku. Vážně zraněné dítě totiž podlehlo svým zraněním v nemocnici. Kriminalisté proto zahájili úkony trestního řízení pro podezření z vraždy.
Až na konci ledna konečně dospěl k rozsudku táhnoucí se spor mezi bývalými manželi Taťánou Kuchařovou a Ondřejem Brzobohatým. Od první chvíle ale nebylo jasné, že tím celá kauza skončí. Podle nejnovějších informací to naopak vypadá, že bude pokračovat.
Prezident Petr Pavel je od pondělí zpátky v pracovním režimu, v úterý dokonce přednesl projev v Poslanecké sněmovně. V minulém týdnu si však od povinností odpočinul, protože byl i s manželkou Evou na lyžích. První dáma teď ukázala fotografie ze soukromé zahraniční cesty.
Velmi smutná zpráva se ve středu objevila na instagramovém profilu jedné z nejznámějších českých zpěvaček. Monika Absolonová oznámila fanouškům, že přišla o milovaného pejska, který stál věrně po jejím boku přes třináct let.
Vážnou událostí se od úterního večera zabývají kriminalisté ze severu Čech. Na Lounsku se stal násilný čin, po němž zůstalo vážně zraněné dítě. Jedna osoba byla zadržena. Bližší informace k případu zatím nejsou k dispozici.
Policie v úterý odpoledne zasahovala na ministerstvu životního prostředí. Panovaly obavy, že podezřelý balíček, který na úřad dorazil, může obsahovat nebezpečný předmět. To se naštěstí nepotvrdilo. Šlo totiž o ptačí budku.