Ester Ledecká je královnou snowboardu, i když se poslední dobou více soustředí na lyžování. Potvrdilo se to na mistrovství světa ve švýcarském Svatém Mořici, kde se ve čtvrtek stala mistryní světa v paralelním obřím slalomu. Povedl se jí tak další zápis do sportovní historie.
Ledecká je totiž prvním sportovcem, který v jednom roce získal medaili na dvou šampionátech různých zimních sportů. Letos si už totiž dojela pro bronz ze sjezdu na mistrovství světa v alpském lyžování. Navázala tak na podobný počin z roku 2018, kdy během jedné olympiády v Jižní Koreji získala zlatou medaili na snowboardu i na lyžích.
Dcera slavného hudebníka byla ve čtvrtek ve Svatém Mořici suverénní již od kvalifikace, kterou ovládla. Ve vyřazovacích bojích pak porazila všechny soupeřky z Itálie, Bulharska, Švýcarska a Japonska. Vítězka celkového hodnocení Světového poháru Cubaki Mikiová prohrála s českou reprezentantkou ve finále o 48 setin.
Ledecké již k dnešnímu triumfu pogratuloval například premiér Petr Fiala (ODS). "Blahopřeji Ester Ledecké ke zlaté medaili na mistrovství světa ve snowboardingu a děkuji za výbornou reprezentaci ČR," napsal na sociální síti X.
Do čtvrtečního závodu se zapojila i další Češka Zuzana Maděrová, která však nedokončila jízdu v prvním vyřazovacím kole, tedy osmifinále. Skončila tak na celkovém desátém místě.
Současný prezident Petr Pavel umí české občany všemožně překvapit. Nedávno to dokázal, když se představil jako fotograf na závodech Formule 1 v Maďarsku. Nyní se v té souvislosti dokonce stal členem Klubu sportovních novinářů České republiky (KSN).
Rok uplynul v červenci od smrti legendárního Jiřího Krampola. I po tak dlouhé době panuje u některých přátel jistá pachuť z toho, co se loni v létě dělo. Dokonce padají tak ostré nálepky, jako jsou například hyeny.
Poslední týdny zbývají do návratu jedné z nejpopulárnějších talentových soutěží na televizní obrazovky. Na české Nově a slovenské Markíze poběží připravovaná další řada SuperStar. Kdy se diváci dočkají prvního dílu a jaká bude tentokrát výhra?
Policie prozradila novinky z vyšetřování pátečního útoku v Tanvaldu v Libereckém kraji. Kriminalisté případ vyšetřují pro podezření z dvojnásobného pokusu o vraždu. Podle nejnovějších informací už není nikdo ze zraněných v ohrožení života.
Bývalému princi Andrewovi mohou po nástupu nového britského premiéra Andyho Burnhama do Downing Street hrozit další problémy. Burnham by totiž podle zástupkyně obětí sexuálního násilí mohl souhlasit s veřejným vyšetřováním aktivit amerického finančníka Jeffreyho Epsteina ve Velké Británii.
Meteorologové v neděli varovali před návratem tropických teplot, které budou hrozit i zítra, kdy odpolední maxima vyšplhají až na 36 stupňů. Nadále panuje také nebezpečí požárů, vyplývá z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Až na ni dojde, bude to nejsledovanější svatba v československém šoubyznysu. Zatím se však na veselku Dary Rolins a Pavla Nedvěda stále čeká. Nic navíc nenasvědčuje tomu, že by měla proběhnout například o nadcházejícím víkendu či v dohledné době.
Záhadu neznámého muže, jehož si policisté převzali na začátku týdne v Krkonoších, se podařilo objasnit. Potvrdila se domněnka strážců zákona, že se jedná o cizince. Policie o tom informovala na webu.
Lucie Borhyová nechyběla na oslavě kulatin Štefana Margity, kterému je čerstvě 70 let. Právě operní pěvec a manžel zesnulé zpěvačky Hany Zagorové prozradil, že hvězda zpravodajství televize Nova byla hlavní postavou nešťastného incidentu.
Helena Vondráčková obětovala život kariéře v hudebním průmyslu, ale i osudové lásky se nakonec dočkala, když se potkala s Martinem Michalem. Manžel populární zpěvačky si na ni v okamžiku, kdy přeskočila jiskra, myslel už dlouho.
Taťána Kuchařová na sebe nechtěně opět upozornila, když se v Plzni dostala do hledáčku místních městských policistů. Dokonce na nějaký čas ztratila přehled o svém automobilu. Co se přesně stalo?
Eva Adamczyková na letošních zimních olympijských hrách zkompletovala medailovou sbírku ze snowboardcrossu, přesto už je pro ni v životě nejdůležitější role maminky. Jakým směrem povede olympijská šampionka svého syna?