Marek a Eva Adamczykovi se na startu nového týdne pochlubili radostnou novinkou z osobního života. Olympijská vítězka ve snowboardcrossu a známý herec se dočkali prvního potomka. Rovnou odhalili i pohlaví a jméno miminka.
Krásná zpráva se objevila například na sociálních sítích Českého olympijského týmu. "Je to kluk. Vítej na světě, Kryštofe. Gratulujeme a přejeme hodně zdraví a štěstí, Evo a Marku," napsali olympionici na sociální síti X.
Adamczykovi oznámili na konci loňského června, že se těší na miminko. "Chtěla jsem se s vámi podělit o novinky, a to, že na nějakou dobu přerušuju kariéru. Důvod je jednoduchý: my totiž čekáme rodinu. Takže příští sezónu mě na závodech neuvidíte, ale do budoucna to nechávám otevřené a těším se na to všechno, co mě čeká a co přijde," uvedla tehdy Adamczyková.
Adamczyková patří k nejúspěšnějším českým sportovcům posledních let. Olympijské zlato získala v Soči 2014, o čtyři roky později v Pchjongčchangu vybojovala bronz. Je mistryní světa či několikanásobnou celkovou vítězkou Světového poháru.
Snowboardistka je přes dva roky vdaná za o pět let staršího partnera, herce Marka Adamczyka, jenž hrál v seriálech Kukačky, Specialisté nebo Svět pod hlavou. Vzala si ho po čtyřletém vztahu.
Britský princ William a jeho manželka Kate podle vyjádření z královského paláce momentálně neplánují osobní účast na fotbalovém mistrovství světa v New Yorku. Podle novinářky Emily Nash, která se specializuje na dění v královské rodině, sice v uplynulých měsících o této možnosti probíhala živá diskuse, avšak pár dosud neobdržel žádné oficiální pozvání. Z toho důvodu je jejich cesta na šampionát ve Spojených státech v nejbližší době velmi nepravděpodobná.
Matt Damon se během návštěvy útulku Eastwood Ranch Foundation v Los Angeles rozpovídal o svém novém velkofilmu The Odyssey. Snímek režiséra Christophera Nolana označil za vůbec nejnáročnější projekt své dosavadní kariéry.
Vztahy mezi britskými princi zůstávají i po letech hluboce narušené a podle nejnovějších zpráv z Londýna se na jejich odcizení v dohledné době nic nezmění. Starší z bratrů, třiačtyřicetiletý následník trůnu William, nemá o usmíření žádný zájem. Hlavním důvodem je opakovaná a ostrá veřejná kritika, kterou vůči královské rodině v minulých letech směřoval jeho mladší sourozenec.
Fanoušci americké zpěvačky Taylor Swift po celém světě intenzivně pátrají po jakýchkoli detailech týkajících se její nadcházející svatby s hráčem amerického fotbalu Travisem Kelcem. Od srpnového oznámení zasnoubení na sociálních sítích, které sklidilo desítky milionů označení líbí se mi, Taylor Swift neposkytla žádné konkrétní detaily o chystané události.
Zpěvačka Dua Lipa a herec Callum Turner zahájili svou velkolepou třídenní svatební oslavu na Sicílii, kde nešetřili vzájemnými projevy náklonnosti na veřejnosti. Pár, který již dříve absolvoval civilní svatbu na úřadě v Londýně, plánuje vyměnit manželské sliby během okázalého víkendového ceremoniálu před dvěma stovkami pozvaných hostů.
Britská celebrita Katie Price se v pátek ráno vrátila do Velké Británie z Dubaje bez svého snubního prstenu, což odhalily fotografie z letiště Gatwick. Podle zdrojů webu Mirror z jejího okolí se však nejedná o rozchod, ale o promyšlený krok pro média, kterým se snaží chránit svou pověst na veřejnosti.
Americká herečka Jennifer Aniston se v otevřeném rozhovoru se svou bývalou kolegyní ze seriálu Přátelé Lisou Kudrow vrátila ke vzpomínkám na svého exmanžela Brada Pitta. Stalo se tak více než dvě desetiletí po jejich ostře sledovaném rozvodu. Obě představitelky kultovních postav Rachel a Phoebe se společně objevily v projektu magazínu Variety s názvem Actors on Actors, kde mimo jiné zavzpomínaly na natáčení speciálních dílů oblíbeného sitcomu a na to, jaké to bylo pracovat s hvězdnými hosty.
U soudu ve švýcarském městě Nyon začal proces s třicetiletým australským závodníkem Joeym Mawsonem, který čelí obvinění ze znásilnění ošetřovatelky legendy Formule 1 Michaela Schumachera.
Nejvíce vodáků sice vyrazí na řeky až o letních prázdninách, ale sezóna už probíhá. V poslední době ji ale komplikovalo sucho. Uplynulé dny však byly na srážky relativně bohaté, takže se situace před prvním červnovým víkendem zlepšila.
Halina Pawlowská se předloni ocitla na nemocničním lůžku, ale až nyní vychází najevo, jak vážné to s ní tehdy doopravdy bylo. Úspěšná spisovatelka prozradila, že se jednalo o kolaps. Nešlo navíc jen o jeden zdravotní problém.
Štěpán Kozub myslí na své fanoušky, což potvrdilo jeho obsáhlé vyjádření z tohoto týdne. Některé příznivce ale mohlo zaskočit, že se herec zmiňuje o náročném životním období. Děje se u něj snad něco podstatného?
Policie zásadním způsobem pokročila s případem středeční vraždy cizince v Praze. Obětí je údajně vlivný izraelský podnikatel. Pražská mordparta ve čtvrtek zadržela podezřelého muže. Další informace nejsou v tuto chvíli k dispozici.