K nejistému osudu legendární pražské Ypsilonky se ze souboru asi nejhlasitěji ozývá Martin Dejdar, který dává najevo, že mu osud scény není lhostejný. Navzdory tomu, že někdy to vypadalo, že už se s realitou smířil. Nyní ale dal lidem naději, že by herci mohli pokračovat.
Jak známo, vedení Ypsilonky se má od března základě výsledků výběrového řízení ujmout děkan DAMU František Tomášek. Dejdar nyní prozradil, že už měl příležitost budoucího šéfa konfrontovat. A zmínil, že sám stále neví, co bude dál.
"Neví to nikdo, ani náš nový pan ředitel. Já jsem se ho přímo zeptal do očí, jak je možné, že vyhrál výběrové řízení vyhlášené magistrátem na reorganizaci Ypsilonky, když vlastně vůbec neví, jaký subjekt reorganizovat," řekl webu extra.cz.
Populární herec připomněl i vyjádření některých kritiků, že soubor je starý a měl by skončit. Právo na názor jim prý nebere. "Nicméně nám, těm starým, kteří máme jít na smetiště, se za posledního tři čtvrtě roku podařilo o 30 % zvýšit návštěvnost a tržby," zdůraznil s tím, že Ypsilonku má hodně lidí stále rádo.
Dejdar také prozradil, že po 39 letech v angažmá dělá jeho měsíční plat 28 400 korun. "Myslím si, že tohle nemá na magistrátu ani uklízečka a nikdo z úřednických míst nás nemůže osočovat, že jsme darmožrouti," konstatoval.
Fanouškům legendární scény ale dal naději, že by se herci ze souboru mohli sejít v jiném divadle. "Jen mě mrzí, že nedotáhnu čtyřicítku v Ypsilonce, ale nás to nezabije. Přežijeme to a budeme rádi, když se sejdeme jako parta někde jinde," dodal.
Kontroverzními výroky, jejichž autorem má být podle zjištění jednoho z tuzemských médií nově zvolený poslanec Filip Turek, se začala zabývat policie. Informovala o tom Česká televize. Turek má být podle dřívějších informací kandidátem Motoristů na ministerské místo v nové vládě.
Laďka Něrgešová opět prokázala velkou odvahu. Navzdory vážné nemoci, se kterou se statečně pere, se poprvé od odhalení diagnózy objevila na veřejnosti. A překvapila i kolegyně, které dopředu o ničem netušily.
Pravděpodobný příští premiér Andrej Babiš (ANO) v dalším z pravidelných hlášení vyzval končící Fialovu vládu, aby řešila otázku státního rozpočtu na rok 2026. Nový kabinet podle Babiše nehodlá měnit schodek rozpočtu, chce jen přesouvat peníze tak, aby byly k dispozici na dopravní stavby.
Český fotbal se po víkendové ostudě na Faerských ostrovech, kde národní tým prohrál 1:2, rozhodl pro zásadní krok. Fotbalová asociace odvolala reprezentačního trenéra Ivana Haška. Manažer reprezentací Pavel Nedvěd teď bude muset ukázat, co dokáže.
Britskou monarchií otřásá další skandál kontroverzního prince Andrewa. Podle nejnovějších informací udržoval blízký kontakt s finančníkem Jefrreym Epsteinem déle, než tvrdil. Na Ostrovech se proto řeší, jak by ještě mohl král Karel III. mladšího sourozence potrestat.
Leoš Mareš o sebe dbá, což opět ukázal v těchto dnech. Blonďaté vlasy jsou minulostí, známý moderátor představil nový účes. Stalo se tak, když s jedním ze synů vyrazil do společnosti.
Už na jaře uplynul rok od smrti legendárního herce a režiséra Jana Kačera. Letos v říjnu, kdy v úvodu měsíce došlo na jeho nedožité 89. narozeniny, byl Kačer posmrtně oceněn končícím ministrem kultury Martinem Baxou (ODS). Nešlo zdaleka o první ocenění slavného umělce.
Marek Eben tvoří se svou manželkou Markétou jeden z nejstabilnějších párů českého šoubyznysu. Jsou spolu už přes 40 let, přičemž se vyrovnali i se ztrátou dítě a tím, že Fišerová skončila na invalidním vozíku. Přesto teď musel známý moderátor reagovat na nepříjemné spekulace.
Necelý půlrok po smrti legendárního Jiřího Bartošky je uzavřené dědické řízení, které se týkalo zejména vdovy a obou dětí manželů. Podle dostupných informací nenastaly v rodině žádné spory. Naopak, na všem panovala stoprocentní shoda.
Policie od úterního odpoledne vyšetřuje tragický incident v Lužné na Rakovnicku. V domě tam našli jednoho mrtvého člověka a další dvě zraněné osoby. Případem se zabývají kriminalisté, nikomu by nemělo hrozit další nebezpečí.
Legendární bavič Petr Novotný, který v létě oslavil 78. narozeniny, se ze zdravotních důvodů už před lety stáhl do ústraní. Novinky o slavném otci teď prozradil jeho neméně slavný syn Pavel, který se na začátku října vrátil na svobodu po tříměsíčním trestu odnětí svobody.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj měl po vítězi sněmovních voleb Andreji Babišovi na telefonu dalšího českého politika. S protějškem Petrem Pavlem řešili pokračování české pomoci Ukrajině i budoucnost muniční iniciativy.