Herec George Clooney uvedl, že jeho rozhodnutí usadit se s rodinou ve Francii bylo motivováno snahou zajistit dětem lepší start do života, než kdyby zůstaly ve Spojených státech. Čtyřiašedesátiletý herec, který má se svou manželkou, právničkou pro lidská práva Amal Clooney, osmiletá dvojčata Ellu a Alexandra, poskytl rozsáhlý rozhovor pro americký časopis Esquire ze své italské vily u jezera Como.
„Žijeme na farmě ve Francii,“ řekl Clooney. Velká část jeho dětství se odehrávala na farmě, což v té době nenáviděl. Pro jeho děti je to ale jiné: „Nejsou na iPadech. Večeří s dospělými a musí si po sobě odnést nádobí.“
Clooney je přesvědčen, že jeho děti mají ve Francii „mnohem lepší život“. Obával se výchovy dětí v Los Angeles a „kultuře Hollywoodu“, kde by podle něj „nikdy nedostaly férovou šanci“. Ve Francii si podle něj lidé s celebritami „moc hlavu nelámou“. Clooney nechce, aby jeho děti chodily „v obavách z paparazzi“, ani aby byly „srovnávány se slavnými dětmi někoho jiného“.
Clooney, jehož otec Nick byl moderátorem lokální televize v Cincinnati, se zamyslel i nad věkovým rozdílem mezi ním a jeho potomky. Uvedl, že srovnávání jeho syna s ním je nepravděpodobné. „Jediná věc, u které mám štěstí, je, že jsem mnohem starší, takže je dost nepravděpodobné, že by byl můj syn se mnou srovnáván, protože než on něco dokáže, já už budu žvýkat chleba dásněmi.“
George Clooney také zdůraznil, jak je pro něj důležité zajistit dětem soběstačnost. Vede je k pomoci na farmě a ukazuje jim své kutilské dovednosti. Pochlubil se, že dokáže opravit například ventilátor (pomocí punčoch své ženy), kávovar nebo automatické zakrytí bazénu. „Je pro mě důležité, aby dokázaly přežít,“ řekl.
Herec se zmínil i o své nedávné zkušenosti na Broadwayi, kde hrál ve scénické verzi filmu Dobrou noc a hodně štěstí z roku 2005. Představení pro něj bylo značně stresující kvůli jeho věku. „Jak stárnete, nezáleží na tom, kolik sníte müsli tyčinek, váš mozek se začne zamykat,“ vysvětlil. Měl v představení dlouhé monology a bál se, že zapomene text. Proto si celé představení před každým ze sta uvedení procházel v šatně.
Clooney v současné době propaguje film Jaye Kellyho od Noah Baumbacha, kde hraje filmovou hvězdu v krizi. Natáčení ho přimělo k zamyšlení nad vzestupy a pády vlastní kariéry a dopady na zdraví a rodinu. Přiznal, že ačkoli nikdy nebyl závislý na alkoholu, měl období, kdy se „každou noc opil“. V osmdesátých letech koketoval i s kokainem.
„V té době to bylo jako: ‚Ne, to není jako heroin. Není to návykové.‘ Ale pak to bylo: ‚Ach, no, je to docela kurevsky špatné,‘“ popsal tehdejší vnímání. S manželkou také zhlédl klasiku Zvěřinec z té doby, o které dříve tvrdil, že nemá sobě rovného. Amal se při sledování filmu zhrozila. Clooney přiznal, že když viděl první scénu, kde třináctiletá dívka omdlí, musel uznat: „Ach, můj bože, to je hrozné!“
Portugalský útočník Cristiano Ronaldo dosáhl historického milníku, když se podle agentury Bloomberg zabývající se finančními informacemi a médii stal prvním fotbalistou s majetkem přesahujícím jednu miliardu dolarů. Agentura Bloomberg Billionaires Index, která sleduje nejbohatší lidi světa na základě jejich čistého jmění, poprvé změřila majetek čtyřicetiletého hráče Al-Nassru.
Zpěvačka Taylor Swift (35) prozradila překvapivý způsob, jakým se její blízký přítel a hudební kolega Ed Sheeran (34) dozvěděl o jejím zasnoubení s hvězdou amerického fotbalu Travisem Kelcem. Navzdory jejich pevnému přátelskému poutu, které trvá už od roku 2012, Taylor Eda na seznamu priorit pro oznámení novinky neměla na prvním místě. Místo toho se prý interpret písně Lego House o zásnubách dozvěděl ze sociálních sítí.
Herec George Clooney uvedl, že jeho rozhodnutí usadit se s rodinou ve Francii bylo motivováno snahou zajistit dětem lepší start do života, než kdyby zůstaly ve Spojených státech. Čtyřiašedesátiletý herec, který má se svou manželkou, právničkou pro lidská práva Amal Clooney, osmiletá dvojčata Ellu a Alexandra, poskytl rozsáhlý rozhovor pro americký časopis Esquire ze své italské vily u jezera Como.
Česko v pondělí nepříjemně překvapila jedna smutná zpráva. Ve věku 64 let zemřela na slovo vzatá odbornice Dana Drábová, dlouholetá šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Pokud přitom platila její dřívější slova, chystala se právě v těchto dnech pomalu do důchodu.
Jeden z velkých příběhů v závěru předvolební kampaně psal Jan Mádl. Bratr slavného herce a režiséra, který kandidoval za Starosty a nezávislé, se dočkal podpory od sourozence, ale velký finiš mu znemožnila vážná dopravní nehoda. Jak Mádl hodnotí svůj výsledek?
Středočeská kriminálka od úterního dopoledne vyšetřuje závažný trestný čin v Kolíně. Vážně zraněná žena je podezřelá z vraždy dítěte, případ je předmětem prověřování. Podezřelou zatím nebylo možné vyslechnout.
K volebním urnám v pátek a sobotu přišly i známé osobnosti, které v některých případech nejsou spokojené s výsledkem sněmovních voleb. Rozčarování z očekávaného návratu Andreje Babiše do čela vlády dala najevo Kristýna Leichtová.
Jiřina Bohdalová si sama umí najít cestu do hlediště, přičemž nemusí nutně jít o film či divadlo. Důkaz předložila v neděli večer, kdy vyrazila na jedno z tradičně nejsledovanějších sportovních klání v České republice. Televizním kamerám to neuniklo.
Nově zvolená poslankyně Šárka Kučerová (Piráti), která kandidovala v Olomouckém kraji, v úterý oznámila rezignaci na mandát. Důvodem jsou mimořádně náročné osobní okolnosti, které jí i přes všechna uvážení neumožňují plně se věnovat práci poslankyně. Mandát tak připadne prvnímu náhradníkovi a místopředsedovi Pirátské strany Martinu Šmídovi.
Baby boom v českém šoubyznyse bude pokračovat i v dalších měsících, o což se postará i pohledná Barbora Mottlová. Fanoušci už nějaký čas vědí, že je v očekávání. Doteď ale nevěděli, zda čeká kluka, anebo holčičku. Blondýnka konečně poskytla odpověď.
Teploty se o nadcházejícím víkendu udrží na stejných hodnotách jako v průběhu tohoto týdne. Podle ČHMÚ.cz naměříme v maximech zhruba 17 stupňů.
Ačkoliv se spekulovalo o tom, že Netflix po vypršení pětileté smlouvy s princem Harrym a Meghan Markleovou neobnoví jejich spolupráci, opak je pravdou. Pár uzavřel novou, víceletou smlouvu se streamovacím gigantem a pokračuje ve spolupráci prostřednictvím své produkční společnosti Archewell Productions.