Hvězdný československý sportovní pár se těší na druhého společného potomka. Tenistka Kristýna Plíšková a fotbalista Dávid Hancko v pátek oznámili těhotenství fotografií, kterou zveřejnili na sociálních sítích.
Fotka rostoucího bříška se objevila na instagramových profilech Plíškové a Hancka. Na snímku nechybí ani jejich zatím jediný potomek Adam. Dvojice ho nedoprovodila žádným komentářem, přesto během pátku a víkendu dostala spoustu gratulací.
Plíšková a Hancko se seznámili během působení slovenského fotbalového reprezentanta v pražské Spartě. První těhotenství oznámili v prosinci 2021. V únoru následujícího roku proběhla svatba. Prvorozený syn se narodil 31. května 2022, takže tento týden oslaví třetí narozeniny.
Kristýna Plíšková je starší z dvojčat, ale tenisovou kariéru měla méně úspěšnou než mladší sestra Karolína. Nejvýše se dostala na 35. místo světového žebříčku, zatímco Karolína byla i světovou jedničkou ve dvouhře.
Dávid Hancko je vítězem slovenské ligy se Žilinou, odkud před lety odešel do italské Fiorentiny. Tam se neprosadil a zamířil do pražské Sparty, kde úspěšně působil tři roky a vysloužil si přestup do nizozemského Feyenoordu Rotterdam.
Poslední červencový den je každý rok tučně poznamenán v kalendáři jednoho slavného českého herce. Na den přesně před 76 lety se narodil Bolek Polívka. Co o něm víte?
Polské bezpečnostní složky obvinily Kolumbijce ze spáchání dvou žhářských útoků v Polsku na rozkaz ruských tajných služeb v loňském roce. Informovala o tom stanice TVP, podle které jde o muže, jenž si v Česku odpykává osmiletý trest odnětí svobody za podobný útok na autobusové depo na pražském Klíčově.
Babyboom v českém šoubyznyse pokračuje i v posledních týdnech, o což se postarala i Michaela Ochotská. Její těhotenství je dokonce již tak daleko, že se rozhodla odhalit, zda čeká kluka, anebo holčičku.
Ukrajinská tajná služba zatkla příslušníka armádního letectva, který je podezřelý ze špionáže pro Rusko. Na případ upozornilo Politico. Podle vyšetřovatelů měl poskytovat lokace a letové plány stíhaček, které Ukrajině dodali západní spojenci.
Aprílové počasí si v létě asi nikdo nepřeje, v Česku je však v posledních dnech realitou. Maxima jsou někdy až o téměř tři stupně nižší, než je průměr pro tuto roční dobu. Změna přitom podle meteorologů není na obzoru.
Ostravou ve čtvrtek otřásla velmi smutná zpráva. Ve věku 60 let zemřela Soňa Javůrková, dlouholetá ředitelka místní Janáčkovy konzervatoře.
Princ William a jeho žena Kate se jednoho dne přesunou do Buckinghamského paláce, ale k tomu dojde až po smrti současného krále Karla III. Podle aktuálních informací deníku Daily Mail však princ a princezna z Walesu uvažují o stěhování už teď. Nabízí se i nechvalně proslulé místo, kde se psaly britské dějiny.
Americký prezident Donald Trump se slovně pustil do křížku s Dmitrijem Medveděvem, předchůdcem současného ruského prezidenta Vladimira Putina. Podle Trumpa si má Medveděv dávat pozor na jazyk. Bývalý ruský prezident si předtím rýpl do amerických ultimát Rusku.
Příběh německé biatlonové šampionky Laury Dahlmeirové, po které se pátralo v pákistánských horách, má tragický konec. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) ve středu informoval, že ve věku 31 let zemřela.
Ruské vzdušné údery proti ukrajinským městům pokračují. V noci na čtvrtek se terčem útoku stalo hlavní město Kyjev, kde přišlo o život nejméně šest lidí. Mezi oběťmi je i šestiletý chlapec. Přes 50 dalších osob utrpělo zranění, informovala BBC.
Česko se příští týden rozloučí s legendárním hercem Jiřím Krampolem, který zemřel v sobotu večer ve věku 87 let. Podnikatel Tomáš Zajíc, jenž z veškerých tahanic vyšel jako organizátor smutečního obřadu, ve středu večer odhalil, kdy a kde se uskuteční pohřeb zesnulého herce.
Počasí do konce týdne letní teploty nepřinese. Podle ČHMÚ.cz jen stěží vystoupají na 26 stupňů a meteorologové očekávají spíše déšť.