Hannigovi přišla dát sbohem i Lucie Bílá. Na rozloučení přišly i další známé tváře

Petr Hannig
Petr Hannig, foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images
Marek Novotný 31. ledna 2025 16:03
Sdílej:

Česko se v pátek po poledni naposledy rozloučilo s hudebním producentem Petrem Hannigem, který zemřel 21. ledna. Bylo mu čerstvě 79 let, narozeniny měl o den dříve. Hannig, který stál například za vzestupem zpěvačky Lucie Bílé, měl v závěru života vážné zdravotní problémy. 

Místem konání posledního rozloučení byla velká obřadní síň strašnického krematoria v Praze, kam se s Hannigem přišla rozloučit řada slavných osobností. Dorazili zpěvák Jakub Smolík, slavice Lucie Bílá s partnerem Radkem Filipim, režisér Tomáš Magnusek, bavič a herec Václav Upír Krejčí či někdejší europoslankyně Jana Bobošíková. 

"Díky němu mám takhle krásný život. Neposlušnými teniskami odstartoval něco krásného. Naše spolupráce sice trvala krátce, protože jsem byla zlobivější holka a po asi třičtvrtě roce jem mu utekla, protože jsem měla jinou, metalovou představu. Ale jsem mu strašně vděčná," řekla dnes Lucie Bílá na adresu Hanniga podle deníku Blesk. 

Absolvent pražské HAMU byl za minulého režimu hudebníkem a zároveň redaktorem Československého rozhlasu. K úspěchu se díky němu odrazila například mnohonásobná Zlatá slavice Lucie Bílá. "Děkuji za první krůčky, děkuji za první písničku, děkuji za vše Péťo… Budeš mi chybět," reagovala na smutnou zprávu na instagramu.

Hannig spolupracoval i s dalšími hudebníky a interprety, například s Vítězslavem Vávrou, Jakubem Smolíkem, Petrou Černockou, Hanou Hegerovou či Ivetou Bartošovou. Během hudební kariéry složil stovky písní. 

Po přelomu milénia se začal intenzivně věnovat politice. Nejvíce na sebe upozornil kandidaturou na prezidenta v roce 2017, kdy v prvním kole získal něco málo přes půl procenta hlasů. Neúspěšně kandidoval také v senátních, sněmovních, evropských či komunálních volbách. 

Stalo se
Světové celebrity
Catherine O'Hara

Mrazivé detaily o posledních hodinách slavné Catherine O'Hara

Svět filmu truchlí nad nečekaným odchodem legendární herečky Catherine O’Hary, která zemřela v Los Angeles ve věku 71 let. Představitelka nezapomenutelné matky z komedie Sám doma či výstřední Moiry Rose ze seriálu Schitt's Creek podlehla krátké nemoci. Na veřejnost nyní začaly unikat podrobnosti o jejích posledních hodinách, které byly poznamenány náhlými zdravotními komplikacemi.

Světové celebrity
Jeffrey Epstein a Michael Jackson

U Andrewa to nekončí. Nové Epsteinovy dokumenty otřásají i norskou a švédskou královskou rodinou

Norskou královskou rodinou otřáslo zveřejnění nových dokumentů v kauze Jeffreyho Epsteina, které odhalují nečekaně blízký vztah mezi tímto odsouzeným sexuálním delikventem a korunní princeznou Mette-Marit. Mezi lety 2011 a 2013 spolu oba udržovali čilou komunikaci, která zahrnovala stovky e-mailů i osobní setkání. Princezna nyní přiznává, že její tehdejší úsudek byl chybný, a celou záležitost označila za hluboce trapnou.

Světové celebrity
Katie Price

Fanoušci v šoku. Nový manžel Katie Price je údajně podvodník, seděl ve vězení

Modelka Katie Price nedávno šokovala své okolí i fanoušky, když v Dubaji vstoupila do svého vjiž čtvrtého manželství. Jejím vyvoleným se stal Lee Andrews, kterého hvězda láskyplně přirovnává k Richardu Gerovi a prezentuje ho jako úspěšného miliardáře. Jen týden po svatbě se však začínají objevovat znepokojivá svědectví, která staví Leeho do zcela jiného světla.

Světové celebrity
Michael Jackson

Kdyby mi to zakázali, spáchal bych sebevraždu, prohlásil v novém dokumentu Michael Jackson

Britská studia Wonderhood připravila novou čtyřdílnou dokumentární sérii s názvem The Trial, která obsahuje dosud nezveřejněné audiozáznamy Michaela Jacksona. Zesnulá popová hvězda na nich popisuje svůj vztah k dětem a tvrdí, že se do jeho osobnosti často zamilovávaly a chtěly se ho dotýkat nebo ho objímat. Jackson v nahrávkách připouští, že ho tyto situace někdy dostávaly do potíží.