Rodina zesnulé zpěvačky Heleny Zeťové (†44) čelí po její tragické smrti velkému smutku, který umocňuje nejen fakt, že nikdo stále neví, co přesně se stalo, ale i skutečnost, že slavnou umělkyni nemůže pohřbít. A podle posledních informací se jí to letos nepodaří.
Vyšetřování a nutná pitva způsobily, že plánování pohřbu legendární zpěvačky, známé díky svému nezaměnitelnému hlasu, je stále v nedohlednu. Její matka, Alena Semelková, prozradila, že rodina stále neví, kdy bude možné se s Helenou naposledy rozloučit.
Helena byla nalezena mrtvá po pádu z okna jejího rodného domu, k němuž došlo pouhé čtyři dny před Štědrým dnem. Tato událost šokovala nejen rodinu, ale i celé Česko.
Helena, která se připravovala na velký návrat na hudební scénu po rozpadu skupiny Black Milk, již bohužel nikdy nebude mít možnost zrealizovat své plány. Tělo zpěvačky bylo nalezeno bez známek života pod okny domu jejího otce, což vyvolává řadu nejasností a otazníků.
Nevlastní otec zesnulé, hudebník Lešek Semelka, se k tragédii vyjádřil s velkým otřesením. „Nic nevíme. Jsme zoufalí a musíme čekat. Vyšetřuje se to. Volal nám její táta, že ji našel v deset dopoledne ležet pod okny,“ sdělil podle serveru Expres.
Podle něj zpěvačka spadla z prvního patra, což mu připadá zvláštní. „Musíme čekat na vyjádření lékařů. Pitva musí probíhnout. Je to těžké, jsou Vánoce,“ řekl zdrcený muzikant z kapely Blue Effect.
Na tuto tragickou událost reagovala také zpěvaččina matka, Alena Semelková. „Nevíme vůbec nic. Vyšetřuje se to,“ uvedla. „Já jsem volala na kriminální policii, pořád se to vyšetřuje. Můj bývalý manžel mi snad řekl, že až po Novém roce, ale to skutečně nevíme. To není jistá informace. To neověřím,“ dodala.
Rodina je stále v očekávání, že se po vyšetření objeví odpovědi na otázky kolem smrti Heleny Zeťové. Do té doby zůstává pohřeb zpěvačky ve hvězdách a rodina se musí vyrovnávat nejen s bolestí, ale i s nejistotou, která celou tragédii obklopuje.
Je to několik týdnů, co Bolek Polívka pořádně vyděsil fanoušky kolapsem během divadelního představení. Vyšetření pak u uznávaného umělce odhalilo jistý problém. Populární herec se tak v poslední době držel v ústraní. Na konci listopadu se ale konečně objevil ve společnosti.
Policie ve středu odpoledne evakuovala jednu ze základních škol v Uherském Brodě ve Zlínském kraji. Důvodem byla přítomnost nebezpečné látky, kterou musel zajistit pyrotechnik. Budovu opustily stovky lidí. Událost je předmětem vyšetřování.
Nejznámější český MMA zápasník Jiří Procházka se těší na novou životní kapitolu. Bude totiž otcem, což odhalil teprve o víkendu. Přesto již prozradil pohlaví miminka, které čeká jeho partnerka. Sportovec také promluvil o výběru jména pro dítě.
Bývalý poslanec Dominik Feri si již odpykal polovinu tříletého trestu odnětí svobody za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění. Podle dostupných informací požádal o předčasné propuštění. Rozhodnutí by mělo padnout na začátku příštího roku.
Český šoubyznys přichází o jeden z ostře sledovaných párů. Zdeněk Polívka ve středu zničehonic oznámil, že se rozešel s Lucií Vondráčkovou. Z jeho slov vyplývá, že si výrazně oddechl. Mediální tlak mu totiž nebyl příjemný.
Vážný incident se v úterý stal na lince A pražského metra. Ve stanici Hradčanská spadla pod soupravu mladá žena, která utrpěla vážná zranění. Zřejmě šlo o pokus o sebevraždu. Událost ovlivnila provoz na zmíněné lince.
Mnoho Čechů je zvyklých jezdit do práce a cestu trávit ve společnosti Leoše Mareše a Patrika Hezuckého. V posledních dnech se posluchači museli obejít bez druhého jmenovaného, který v nemocnici bojuje s nespecifikovanou nemocí. Dnes je však překvapila i Marešova absence.
Důchody budou od ledna po pravidelné valorizaci vypláceny v nové výši, ale nejde o jedinou změnu. Česká správa sociálního zabezpečení od ledna na základě změny zákona přestává automaticky zasílat valorizační oznámení v listinné podobě. Změna směřuje k modernizaci a zefektivnění komunikace s klienty a ke snížení množství listinných dokumentů.
Bylo to v listopadu rovných 20 let, co se na obrazovce České televize poprvé objevila talk show Všechnopárty. Její hlavní postavou je samozřejmě Karel Šíp, který věří, že bude pokračovat i příští rok. Moderátor a bavič ostatně říká, že ho výroba populárního pořadu stále baví.
Letošní Vánoce už jsou na dohled, máme za sebou první adventní neděli. Meteorologové již o víkendu nastínili, jaká je pravděpodobnost toho, že v Česku bude o svátcích ležet sníh i v nížinách. V nejnovějším měsíčním výhledu pak naznačili, jaké počasí se kolem Štědrého dne očekává.
I prosinec má oslavence v řadách celebrit. V úterý slaví moderátor Libor Bouček, jenž letos dosáhl půlkulatin. Při této příležitosti dal jasně najevo, že nejdůležitější je pro něj v současnosti rodina.
Na Pražském hradě v úterý pokračovaly schůzky prezidenta Petra Pavla s kandidáty na členy příští vlády. Hlava státu se poté souhrnně vyjádřila ke všem dosavadním rozhovorům. Dnes mluvil Pavel s Lubomírem Metnarem, Zuzanou Schwarz Bařtipánovou a Ivanem Bednárikem.