Vyšetřování tragické smrti populární zpěvačky Heleny Zeťové, která zemřela 20. prosince po pádu z okna rodinného domu v Prostřední Bečvě na Valašsku, stále pokračuje. Přestože kriminalisté zatím oficiálně neuzavřeli případ, zdroje blízké vyšetřování naznačují, že s největší pravděpodobností šlo o nešťastnou náhodu.
Podle informací, které získal server Novinky, byla z vyšetřování vyloučena možnost cizího zavinění i sebevraždy. „Na 99,9 procent jde o nešťastnou náhodu,“ uvedl anonymní zdroj blízký vyšetřování. Policie však nadále odmítá potvrdit jakékoliv podrobnosti.
Policejní mluvčí Petr Jaroš k případu uvedl, že s ohledem na citlivost situace a rodinné příslušníky zemřelé zpěvačky nebudou poskytovány bližší informace. „Šetření není stále u konce. A nebude tomu tak zřejmě ještě v nejbližších týdnech,“ uvedl Jaroš. Vyšetřovatelé nyní čekají na výsledky několika důležitých expertiz, mezi nimiž jsou soudní pitva a testy na přítomnost alkoholu či drog v těle zemřelé.
Helena Zeťová, která byla známá svým charakteristickým drsným hlasem a výrazným tetováním, zemřela ve věku 44 let. V české hudební scéně se prosadila především na počátku tisíciletí jako členka dívčí skupiny Black Milk, která v roce 2002 získala ocenění Objev roku v anketě Český slavík.
Po rozpadu skupiny se vydala na sólovou dráhu, během níž zaujala nejen svým hudebním talentem, ale i výraznou osobností. Její smrt zasáhla fanoušky i kolegy z hudební branže, kteří na ni vzpomínají jako na mimořádně charismatickou a talentovanou umělkyni.
Zeťová, která zemřela 20. prosince ve věku pouhých 44 let, bude dnes pohřbena v Prostřední Bečvě, kde žila společně se svým otcem. Pohřeb proběhne ve 14 hodin v kostele svaté Zdislavy.
Helena Zeťová byla nejen výraznou hudební osobností, ale také ikonou pro mnoho svých fanoušků. Její odchod je pro českou hudební scénu obrovskou ztrátou. Na pohřbu v Prostřední Bečvě se očekává velká účast přátel, kolegů a fanoušků, kteří chtějí uctít její památku a poděkovat jí za krásnou hudbu, kterou zanechala.
Dara Rolins sdílí s fanoušky hodně věcí, ale tentokrát je možná úplně nepotěší. Populární zpěvačka totiž prozradila, že pro tuto chvíli pozastavuje svou uměleckou činnost. Příznivcům se ale tento nečekaný krok snaží vysvětlit.
Titulky médií opět ovládlo dění v osobním životě Lukáše Langmajera. Naposledy se řešil jeho vztah s modelkou Jitkou Boho, který však nedávno skončil rozchodem. Nyní se na hercových sociálních sítích objevilo zajímavé video.
Exposlanec Dominik Feri v pondělí opět stanul před soudem. Obvodní soud pro Prahu 3 začal projednávat kauzu, ve které je bývalý politik podezřelý z dalšího znásilnění, protože si měl při sexuálním styku sundat kondom. Soud dnes případ odročil, Feri ho navíc překvapil neobvyklým požadavkem.
Zajímavě znějí slova Ornelly Koktové, která ve svém dokumentu pronesla o vztahu s Agátou Hanychovou. Všichni totiž víme, co se v posledních dnech odehrálo. Přátelství obou známých Češek je minulostí.
Meteorologické jaro je v plném proudu, ale zejména v Alpách nejsou ani v březnu sněhové nadílky zcela výjimečné. Ve Švýcarsku o víkendu napadl i více než metr nového sněhu. V tomto týdnu se tam má počasí stabilizovat.
Dvě vážné nehody se v pondělí večer staly na Českolipsku. Jeden z řidičů nepřežil, zranilo se celkem jedenáct lidí. Příčinou a okolnostmi tragické události se zabývá policie. Silnice byla uzavřena zhruba do půlnoci.
Felix Slováček nezahálí a i v důchodovém věku stále přichází s novými nápady. Aktuálně se chystá vyrazit po Česku s novým představením, v němž bude hrát hlavní roli zesnulý zpěvák Karel Gott.
Blíží se duben a s ním i velikonoční svátky. Meteorologové v pravidelném měsíčním výhledu nastínili, jaké počasí přinesou následující dny a týdny. Teploty podle nich porostou, během příštího měsíce překročí hranici 15 stupňů.
Pražané se už za měsíc dostanou z jednoho břehu Vltavy na druhý po novém mostě. Náměstek primátora pro dopravu Jaromír Beránek (Piráti) v pondělí odhalil, kdy se slavnostně otevře Dvorecký most. Sloužit bude zejména městské hromadné dopravě.
Babyboom v českém šoubyznyse pokračuje i letos. Porod druhého potomka se blíží tenistce Petře Kvitové, která se ještě před narozením miminka pochlubila krásnými rodinnými fotografiemi.
Česko rozčaroval případ, o kterém informovala kancelář veřejného ochránce práv a ochránce práv dětí. Mladá matka musela po přechodu na superdávku a zaplacení nájmu sama měsíčně hospodařit s pouhými 2500 korunami. Zažádala si sice o mimořádnou dávku, ale byla odmítnuta. Úřad práce uznal chybu až po zásahu ombudsmana.
Dramatického rozuzlení se v minulém týdnu dočkal spor mezi Agátou Hanychovou a Ornellou Koktovou. Druhá jmenovaná opustila úspěšný podcast, který tak zůstal zcela v rukou dcery herečky Veroniky Žilkové. Hanychová o víkendu naznačila, co bude následovat.