Alena Šeredová sice dlouhá léta žije v Itálii, ale stále se hrdě hlásí k české národnosti. Třeba když se nedávno radovala z možnosti volit korespondenčně, kterou využije už letos. Až v těchto dnech se ale ukázalo, že k Česku nemají problém se přihlásit ani její děti.
Šeredová žije v Itálii dlouhá léta a aktuálně je už podruhé provdaná za Itala. Původně tvořila pár s fotbalovým brankářem Gianluigim Buffonem, a to v dobách jeho největší slávy, kdy se s Itálií stal mistrem světa. Hvězdný pár má dva syny, svatba se konala v červnu 2011 ve vyšehradské bazilice svatého Petra a Pavla. Manželství ale nevydrželo.
Možná i proto má modelka co říct i k fotbalovým záležitostem. Stalo se tak, že starší syn Louis Thomas se zúčastní srazu české fotbalové reprezentace do 18 let. Informoval o tom deník Sport.
Mladý Buffon přitom hraje fotbal v Itálii, především v mládežnických soutěžích, kde v této sezóně vstřelil čtyři branky v 18 utkáních. V posledním zápase se dokonce podíval na lavičku dospělého A-týmu Pisy.
"Po nějakých náznacích ze strany rodičů jsme se dohodli s Alenou Šeredovou na tom, že bychom rádi Louise Thomase viděli v zápasech. Několik jeho utkání jsme dostali na mládežnický úsek reprezentací, trenér osmnáctky Václav Jílek tomu se svým týmem věnoval čas a vyhodnotil si, že by ho chtěli vidět naživo a poznat ho blíž," uvedl technický ředitel fotbalového svazu Erich Brabec.
Funkcionář zmínil, že názor slavného brankáře nezná. "Určitě tu nejde o mé kontakty, jen jsem s jeho maminkou dotáhl vše potřebné k tomu, aby se mohl ukázat na kempu osmnáctky. Je to hrdá Češka a je ráda, že Louis dostane příležitost hrát za náš národní tým," dodal Brabec.
Princezna z Walesu Kate Middleton při své první veřejné návštěvě po delší odmlce otevřeně promluvila o své rekonvalescenci po onkologické léčbě. Během návštěvy nemocnice v Colchesteru 2. července prozradila, že se během své cesty za uzdravením uchýlila i k akupunktuře – technice tradiční čínské medicíny, kterou údajně využívala už dříve, v těhotenství se synem Georgem.
Ben Cristovao (38) rozzářil centrum Karlových Varů nejen svým koncertem, ale i nečekaným nočním výstupem. V rámci akce Mattoni Life Bar odehrál u Vřídla energické vystoupení, které přilákalo tisíce nadšených fanoušků. Letní atmosféra, dobrá nálada a společné vystoupení s Adamem Mišíkem vytvořily na kolonádě nezapomenutelný večer.
Po devíti letech vztahu oznámili Katy Perry a Orlando Bloom definitivní rozchod. Potvrdili tak spekulace, které v posledních měsících vířily sociálními sítěmi i titulními stránkami bulvárních médií. Dvojice, která vychovává čtyřletou dceru Daisy, uvedla, že jejich vztah se v posledních měsících transformoval především na roli společných rodičů.
Když jde o sportovní rivalitu, princ William a princezna Kate se rozhodně nešetří. A jak se zdá, pokud se manželé utkají v tenisu, výsledek bývá jasný: vítězkou je téměř vždy Kate Middleton.
Sharon Osbourne zveřejnila znepokojivou zprávu o zdravotním stavu svého manžela Ozzyho Osbourna v době, kdy se kapela Black Sabbath připravuje na svůj definitivně poslední koncert. Legendární průkopníci metalové hudby naposledy vystoupí dnes na stadionu Villa Park v Birminghamu.
Na červený koberec karlovarského festivalu dorazila skutečná hollywoodská legenda. Osmiletý oscarový herec Michael Douglas vystoupil z tmavého vozu v bílé košili, béžovém saku a černých džínách – a okamžitě zaujal svou přirozeností i energií.
Britský princ Harry je podle královské komentátorky Esther Krauke „zcela pod pantoflem“ své manželky Meghan Markle, a podle ní si to dobře uvědomuje i jeho otec, král Karel III. Komentátorka se tak vyjádřila k dalším výrokům a spekulacím, které se opět vynořily ohledně vztahu Sussexů a britské královské rodiny.
Bývalá česká topmodelka Hana Soukupová (39), kterou si mnozí pamatují jako „nahou dívku z reklamy na minerálku“, prožívá zásadní životní obrat. Po téměř dvaceti letech skončilo její manželství s americkým investorem Drewem Aaronem. Rozvod je už nějakou dobu uzavřený, ale rozdělení společného jmění vyvolalo pozornost – ve hře je totiž majetek v hodnotě přes půl miliardy korun.
Slavnostní zahájení Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech letos poprvé proběhlo bez Jiřího Bartošky, jehož přítomnost neodmyslitelně patřila k předchozím ročníkům. První večer se tak nesl nejen ve znamení filmového lesku a noblesy, ale především v duchu vzpomínky na charismatického prezidenta festivalu. Přesto – nebo možná právě proto – večer nabídl silné emoce, módní kreace i nečekané momenty.
Po více než čtyřiceti letech služby u policie se Jaroslav Černý (65), bývalý velitel pražské zásahové jednotky, rozhodl ohlédnout za svou kariérou v knize spisovatele Mirka Vaňury Ve znamení štíra. Vzpomínky zkušeného policisty nabízí nejen pohled do zákulisí zásahových operací, ale především řadu nečekaně lidských a často humorných historek s českými celebritami, mezi nimiž nechybějí Karel Gott či Hana Zagorová.
Americká zpěvačka Katy Perry a britský herec Orlando Bloom potvrdili, že se rozešli. Po téměř deseti letech vztahu a šesti letech od zasnoubení nyní pár vydal společné prohlášení, v němž oznámil, že se nadále budou soustředit na společnou výchovu své čtyřleté dcery Daisy Dove.
Česko sužovala v tomto týdnu tropická epizoda, chladno nebude ani o víkendu. Po dnech volna má však následovat výrazné ochlazení. Teploty spadnou i o více než deset stupňů, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).