Česko v posledních dnech alespoň v noci sevřely mrazy. V dalších dnech se má charakter počasí změnit, uvedli meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Jak se změna projeví?
Noc na středu byla mrazivá, ale méně než ty předchozí. Nejnižší teploty klesly pod -9 °C na Šumavě, například na Kvildě či Horské Kvildě. Přes den měly teploty vystoupat slabě nad nulu, uvedl ústav na sociální síti X.
Teď se ale očekává změna. Podle meteorologů v dalších dnech nastoupí inverzní charakter počasí. "Místní rozdíly v teplotách budou velké. Při celodenní mlze nebo nízké oblačnosti může i přes den panovat slabý mráz. Naproti tomu při vyjasnění se může teplota dostat i nad +5 °C," vysvětlili.
Předpověď na čtvrtek:
Zataženo nízkou oblačností, zpočátku ojediněle mrholení, i mrznoucí, nebo slabé sněžení. Místy, během dne jen ojediněle mlhy, ráno i mrznoucí. Na horách a ojediněle i v nižších polohách jasno nebo skoro jasno. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C. V noci slabý severní, během dne proměnlivý vítr do 3 m/s nebo klidno.
Předpověď na pátek:
Zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, i mrznoucí. Ojediněle slabé sněžení nebo mrholení, i mrznoucí. Ojediněle, postupně místy, hlavně na horách a ve Slezsku polojasno až jasno. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, při vyjasnění a sněhové pokrývce kolem -6 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s nebo klidno.
Předpověď na sobotu:
Místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, i mrznoucí, jinak jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, při vyjasnění a sněhové pokrývce kolem -7 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, při celodenní nízké oblačnosti nebo mlze kolem -1 °C. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s nebo klidno.
Předpověď na neděli:
Jasno nebo skoro jasno, místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, i mrznoucí. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, při vyjasnění a sněhové pokrývce kolem -7 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, při celodenní nízké oblačnosti nebo mlze kolem 0 °C. Slabý, postupně místy mírný jihovýchodní až východní vítr 3 až 7 m/s.
Meteorologové v pondělí upřesnili výstrahu před tropickými vedry a nebezpečím požárů. Nově se týká dalších oblastí v Čechách a na Vysočině. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Celý svět před časem s napětím sledoval boj britské princezny Kate se zákeřnou rakovinou. Dobře to naštěstí dopadlo, takže manželka prince Williama může s ostatními pacienty sdílet své osobní zkušenosti. Na co si vzpomněla tentokrát?
Premiér Andrej Babiš zdaleka neinformuje občany jen o dění v politice, ale občas se zmíní i o něčem jiném. Například o tom, že v poslední době znovu přibral, což ho vůbec netěší. Babiš vysvětlil, jak se to podle jeho názoru stalo.
Dominika Gottová se v poslední době stáhla do ústraní, což pro ni jako osobu žijící mimo Česko není až tak složité. Navzdory tomu se i tady ví o rozsahu problémů, s nimiž se v životě potýká. Není jí vůbec co závidět.
V Česku se již během uplynulého víkendu navrátily nejvyšší teploty k tropickým hodnotám. V pondělí se oproti neděli ještě oteplí. Další vedra jsou pak očekávána v závěru tohoto týdne, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Současný prezident Petr Pavel umí české občany všemožně překvapit. Nedávno to dokázal, když se představil jako fotograf na závodech Formule 1 v Maďarsku. Nyní se v té souvislosti dokonce stal členem Klubu sportovních novinářů České republiky (KSN).
Rok uplynul v červenci od smrti legendárního Jiřího Krampola. I po tak dlouhé době panuje u některých přátel jistá pachuť z toho, co se loni v létě dělo. Dokonce padají tak ostré nálepky, jako jsou například hyeny.
Poslední týdny zbývají do návratu jedné z nejpopulárnějších talentových soutěží na televizní obrazovky. Na české Nově a slovenské Markíze poběží připravovaná další řada SuperStar. Kdy se diváci dočkají prvního dílu a jaká bude tentokrát výhra?
Policie prozradila novinky z vyšetřování pátečního útoku v Tanvaldu v Libereckém kraji. Kriminalisté případ vyšetřují pro podezření z dvojnásobného pokusu o vraždu. Podle nejnovějších informací už není nikdo ze zraněných v ohrožení života.
Bývalému princi Andrewovi mohou po nástupu nového britského premiéra Andyho Burnhama do Downing Street hrozit další problémy. Burnham by totiž podle zástupkyně obětí sexuálního násilí mohl souhlasit s veřejným vyšetřováním aktivit amerického finančníka Jeffreyho Epsteina ve Velké Británii.
Meteorologové v neděli varovali před návratem tropických teplot, které budou hrozit i zítra, kdy odpolední maxima vyšplhají až na 36 stupňů. Nadále panuje také nebezpečí požárů, vyplývá z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Až na ni dojde, bude to nejsledovanější svatba v československém šoubyznysu. Zatím se však na veselku Dary Rolins a Pavla Nedvěda stále čeká. Nic navíc nenasvědčuje tomu, že by měla proběhnout například o nadcházejícím víkendu či v dohledné době.