Jágrova upřímná omluva. Mrzí mě, že jsem nepomohl, svěřil se hokejista

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr, foto: Instagram Jaromír Jágr
Marek Novotný 1. února 2025 18:18
Sdílej:

Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec jsou jako hokejisté neodmyslitelně spojení s Kladnem. Paradox je, že aktuálně už hraje jen starší z nich, tedy první jmenovaný. Jágr ve čtvrtek oznámil, že klub prodává. A při té příležitosti se překvapivě omluvil Plekancovi. 

Plekanec uzavřel kariéru na začátku předchozí sezóny, kdy ještě odehrál devět zápasů. Pak musel pověsit brusle na hřebík ze zdravotních důvodů. Dnes je asistentem trenéra reprezentace Radima Rulíka, zatímco Jágr se krátce před 53. narozeninami stále prohání po ledě.

Teď se navíc na hokej bude moci soustředit ještě více, protože ve čtvrtek oznámil prodej klubu do rukou Tomáše Drastila. Na tiskové konferenci ale zaskočil novináře, když se začal omlouvat Plekancovi. 

"Naposledy, když jsem mluvil s Plekym, jsem se mu omluvil," přiznal podle webu iDnes.cz. "Byl to hráč, který tady už těžko bude působit, a já se nepřipravil dostatečně, abych mu pomohl. Mrzí mě to. Kdybych něco mohl vrátit, tak tohle. Abych se přichystal a mohli jsme hrát spolu, usnadnil bych mu závěr kariéry a nějaký výsledek bychom udělali," vysvětlil slavný útočník. 

Sám Jágr nedohrál poslední utkání se Spartou. Hvězdný hráč se na začátku druhé třetiny nepohodl se spoluhráčem, čehož Pražané využili ke vstřelení branky na 3:0. Hrající majitel Kladna se pak podíval na led už jenom jednou. Zbytek zápasu sledoval ze střídačky, spoluhráče povzbuzoval, ale do dění mezi mantinely nezasahoval. 

Realizační tým ho však rozhodně neposadil. Jágr se stáhl ze hry z vlastní vůle. "Akorát řekl, že už nebude hrát," prozradilasistent trenéra Václav Skuhravý pro iSport.cz. "Nechci komentovat, jestli to bylo zdravotní, nebo to byl impuls," dodal. 

Stalo se
Počasí
Deštivé počasí

Počasí se jen tak nezlepší. Pršet bude podle meteorologů každý den

Deštivé počasí nás bude doprovázet i v dalších dnech. Podle ČHMÚ.cz s ním je potřeba počítat minimálně do konce týdne.

Světové celebrity
Král Karel III.

Co se děje s Karlem III.? Buckinghamský palác to musel vysvětlit

Král Karel III. v úterý přivítal francouzského prezidenta Emmanuela Macrona na státní návštěvě ve Windsoru, přičemž veřejnosti neunikl jeden výrazný detail – panovník měl nápadně krvavé pravé oko. Buckinghamský palác však okamžitě reagoval s vysvětlením: jedná se o prasklou cévku, která se objevila přes noc a nijak nesouvisí s jeho probíhající léčbou rakoviny.

Světové celebrity
princezna Kate

Vévodkyně Kate ukázala skutečnou sílu osobnosti. A nemusela ani promluvit

Britský princ William a jeho manželka Kate, princezna z Walesu, se 8. července stali prvními zástupci britské královské rodiny, kteří oficiálně přivítali francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a jeho manželku Brigitte na začátku jejich třídenní státní návštěvy Spojeného království. Hosté přiletěli kolem 11. hodiny dopolední na leteckou základnu RAF Northolt v západním Londýně.

Světové celebrity
Ozzy Osbourne

Manželka Ozzyho Osbourna Sharon na jeho posledním koncertě nekompromisně zakročila

Sharon Osbourne, manželka rockové legendy Ozzyho Osbourna, prozradila, že v předvečer rozlučkového koncertu Black Sabbath zrušila účast jedné kapely kvůli jejím přehnaným finančním požadavkům.