StarDance se zdá být rok od roku těžší, výkony soutěžících jdou nahoru. O to složitější to loni na podzim měl Jiří Ježek, muž s dramatickým životním příběhem, který už jako dítě přišel o část jedné z dolních končetin.
V sobotu sice začalo jaro, ale pro StarDance bude pokračovat zimní spánek po celý letošní rok. Pokud tedy odhlédneme od podzimního turné, které však nepoběží v televizi. Tam má letos populární show pravidelnou přestávku. Diváci tak mohou vzpomínat na loňskou řadu, která přinesla jednu novinku v historii české verze.
Poprvé se v ní totiž objevil handicapovaný člověk, a to konkrétně Jiří Ježek, který v dětství přišel o velkou část pravé nohy pod kolenem po srážce s nákladním autem. Asi nikdo si nemyslel, že by soutěž jako veleúspěšný paralympionik nezvládl po fyzické stránce. Bojoval statečně, nakonec skončil ve dvojici s Lenkou Norou Návorkovou na devátém místě.
Ježek musel kvůli svému handicapu řešit během StarDance úplně jiné starosti než všichni ostatní soutěžící. "Na tancování se to chodidlo samozřejmě musí upravovat. Na každý tanec potřebuju jinou protézu. Protože to chodidlo je vždycky trošku jiné, v jiném úhlu, jinak odpružené," vysvětlil cyklista v rozhlasovém pořadu Blízká setkání.
"I tak je tancování strašně náročné," přiznal Ježek. "Celou váhu nese jedna noha. Ale člověk při tom taky objeví, že má svaly na zádech, o kterých vůbec nevěděl," dodal.
Ve čtvrtek odpoledne proběhlo v pražském krematoriu ve Strašnicích poslední rozloučení s někdejším senátorem, bývalým europoslancem a výrazným bojovníkem proti komunismu Jaromírem Štětinou. Zemřel ve věku 82 let po dlouhé nemoci, podle rodiny byla příčinou úmrtí zástava srdce.
StarDance má letos na obrazovkách České televize pauzu, čeští fanoušci tanečních soutěží už nemají komu fandit ani ve slovenské Let's Dance, kterou opustila herečka a zpěvačka Eva Burešová. Často se přitom zapomíná, že tyto show nejsou jen o slavných osobnostech, ale i o tanečních profesionálech. Dominik Vodička o tom ví své.
V Česku se dnes opět vyskytují bouřky. Meteorologové přitom dopředu upozorňovali, že budou jiné než ty pondělní. Nad Německem se nicméně vytvořila tlaková níže, která dále ovlivnila čtvrteční počasí v Česku. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Když je Václav Vydra v poslední době na něco dotazován, většinou je to zdravotní stav jeho manželky Jany Bouškové. Jak známo, oblíbená herečka podstoupila operaci a momentálně chybí v nových epizodách pořadu Prostřeno. Jak to teď s Bouškovou vypadá?
Česko má strach o hokejovou legendu. Bývalý hvězdný brankář Dominik Hašek opakovaně čelí výhrůžkám ze strany někdejšího ruského prezidenta Dmitrije Medveděva. Hašek se z toho ale nehroutí. Český stát mu navíc nabídl potřebnou ochranu.
Velké komplikace nastaly během čtvrtečního dopoledne v pražské hromadné dopravě. Jedna z přestupních stanic metra je totiž do odvolání uzavřena. Do technologických prostor začala prosakovat voda.
Ben Cristovao si kvůli exotickému původu nemohl v Česku snad nikdy stěžovat na nezájem opačného pohlaví. Ženám ale nyní posílá jasný vzkaz. Nejméně do června mají smůlu.
Velikonoční prázdniny jsou od úterý minulostí, ale nikoliv pro dceru Dary Rolins. Zpěvačka předem avizovala, že s jediným dítětem stráví dva týdny na Bali. Nyní se ozvala přímo z indonéského ostrova. Co dámy na společné dovolené zažily?
Ceny pohonných hmot v Česku dosahují nejnižších hodnot za poslední roky. Benzín je nejlevnější za tři a půl roku, nafta za bezmála dva roky. Podle ekonoma Lukáše Kovandy se však pokles cen zastaví.
Česko zasáhla v úvodu probíhajícího týdne jedna smutná zpráva. Ve věku 75 let zemřel uznávaný psychiatr Cyril Höschl, který stál u vzniku Národního ústavu duševního zdraví (NÚDZ) ve středočeských Klecanech. Blízcí se s Höschlem rozloučí ještě tento týden.
Dnešní herci mají zdánlivě nekonečné možnosti. Točí se stále více nejrůznějších televizních projektů, nadále vznikají i nové filmy. Zdrojem peněz ale mohou být i sociální sítě. Své o tom ví Veronika Arichteva, která upřímně přiznala, co ji momentálně živí.
Počasí nepřinese do konce týdne pouze bouřky. Podle ČHMÚ.cz hrozí i déšť a o víkendu dokonce i mrazíky.