Říká se, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Pravdivost tohoto přísloví poznali Jakub Štáfek a především jeho druhorozená dcera. Lékaři holčičce diagnostikovali závažnou nemoc. Naštěstí je pokrok v lidském vědění takový, že již existuje léčba.
Štáfek momentálně míří do cílové rovinky s pokračováním fotbalové filmové trilogie Vyšehrad Dvje. Snímek bude mít premiéru v českých kinech již zítra. Představitel Laviho nicméně v jednom z rozhovorů přiznal drama v osobním životě.
"Já jsem o tom asi ještě nikdy nemluvil. Myslím, že určitě ne. Nám se druhá dcera narodila s SMA," uvedl populární herec v rozhovoru s podcasterem Čestmírem Strakatým.
Holčičce byla diagnostikována spinální svalové atrofie, vrozené onemocnění, které se projevuje úbytkem svalstva a tím pádem i schopnosti pohybu. Více postiženy bývají dolní končetiny. Vyskytnout se mohou i potíže s polykáním či dýcháním.
Není divu, že Štáfek se takové diagnózy zprvu zalekl. "Když se podíváš na internet a první, co si přečteš, je, že tvoje dítě se dožije dvou let, v tom lepším případě nebude jenom chodit, je trošku gamechanger," přiznal a podotkl, že to celé vedlo k tomu, že s manželkou se jim proměnilo vnímání světa.
"Naštěstí velice krátkou dobu existuje lék, který se nějakým způsobem aplikoval. Myslím, že se tomu říká genová terapie," prozradil herec. "Teď si myslím, že neřeším vůbec píčoviny, které mě do teď nějakým způsobem trápily, než se Jasmína narodila. Teď mě spousta věcí nechává úplně klidným," dodal.
Proměnou v dnešní internetové době prochází i televizní a filmový průmysl. Evidentně si to uvědomuje i Ivana Chýlková, která ale neváhala naložit lidem v některých televizích. Co podle jejího názoru dělají špatně?
Duben je minulostí, ale i během uplynulého měsíce pokračoval babyboom v českém šoubyznyse. Herečka a zpěvačka Barbora Poláková se stala trojnásobnou maminkou. Nyní se pochlubila dalšími rodinnými fotografiemi.
Česko v neděli slaví půlkulaté 95. narozeniny Jiřiny Bohdalové. Blahopřání se objevují i na sociálních sítích. S jedním takovým přispěchala zpěvačka Monika Absolonová. Co všechno na legendární herečce ocenila?
Rakouská policie zásadně pokročila s případem otrávených dětských výživ, které se objevily i v Česku. U našich sousedů byl zadržen devětatřicetiletý muž, informovala britská BBC. Podle dostupných informací má být stále nejméně jedna otrávená sklenička v oběhu.
Letošní ročník StarDance přináší výraznou změnu, která se promítne přímo na taneční parket. Novou návrhářkou kostýmů se stává Kateřina Šmejkalová, zakladatelka značky NOSME, jejíž modely nosí tanečníci po celém světě. Produkce tím reaguje na snahu posunout vizuální stránku show směrem k větší autentičnosti, emocím i mezinárodní inspiraci.
Je to tady. Jiřina Bohdalová má právě dnes půlkulaté 95. narozeniny, které navzdory dřívějším nejasnostem oslaví ve společnosti přátel. A nepůjde jen o známé z umělecké branže. Podle dostupných informací se na večírek chystají i tři bývalí prezidenti.
Ze všech stran se snáší kritika na Josefa Koktu a jeho životní partnerku Ornellu. Důvodem je video, které se na veřejnost dostalo nedopatřením. Do nezáviděníhodné situace se Kokta vystavil sám. Alespoň to tak tvrdí.
Druhým dnem pokračuje v Národním parku České Švýcarsko boj s rozsáhlým lesním požárem. Hasiči povolali posily z okolních krajů, do akce se v neděli zapojí až sedm vrtulníků. V Česku nadále platí varování meteorologů před rizikem vzniku a šíření požárů.
Václav Neckář by si mohl užívat zaslouženého důchodu, ale bez zpěvu před lidmi si život zjevně neumí představit. Na konci dubna ho ale zradilo zdraví, takže fanoušky svým způsobem zklamal. A některé doslova i vyděsil.
Jak slibovala předpověď, letní počasí během prvního květnového víkendu předčasně dorazilo do Česka. Už v sobotu překročila maxima hranici 25 stupňů. Podle meteorologů má být dnes ještě o několik stupňů tepleji.
Britská královská rodina má během první květnové soboty důvod k oslavám. Na dnešek totiž připadají narozeniny princezny Charlotte, jediné dcery prince Williama a jeho manželky Kate. Gratulace od představitelů monarchie už dorazily.
Varování meteorologů před nebezpečím požárů se brzy naplnilo. Hasiči z Ústeckého kraje zasahují v sobotu odpoledne u požáru lesa v národním parku České Švýcarsko, kde v roce 2022 došlo k nejrozsáhlejšímu lesnímu požáru v historii České republiky. Platí zvláštní stupeň poplachu.