Jaromír Soukup a citlivý únik informací? Bude se bojovat

Jaromír Soukup
Jaromír Soukup , foto: Instagram Jaromír Soukup
Marek Novotný 16. ledna 2025 16:26
Sdílej:

Podnikání Jaromíra Soukupa prošlo v poslední době pořádným zemětřesením. V prosinci se například dražily pražské budovy, v nichž sídlily firmy z celého jeho bývalého impéria. Do aukce se zapojilo i hlavní město Praha, jehož zástupcům se ale něco nelíbí. 

Jak jsme v prosinci informovali, Soukup v exekuční dražbě přišel během jediného dne o sídla firem z celého svého bývalého impéria. Nemovitosti v pražském Braníku odkoupilo hlavní město Praha za 649 milionů korun. Cílem dražby bylo získat zhruba 500 milionů korun. Nakonec bylo dosaženo výrazně vyšší částky.

Nyní se ale celá záležitost komplikuje. Deník poukázal na informaci agentury ČTK, že pražský magistrát trvá na odvolání proti výsledku prosincové dražby nemovitostí. Město je připraveno se bránit všemi právními prostředky. Jeho představitelé mají totiž podezření na únik informací. 

Jaromír Soukup se po aukci dočkal pochvaly od muže, který zaujal jeho místo ve strukturách TV Barrandov. Jan Čermák se loni chopil kontroly nad televizní stanicí a nahradil známého podnikatele jako jediný člen představenstva. 

"Výsledná cena kolem tři čtvrtě miliardy v souhrnu za nemovitosti ukazuje, že Jaromír Soukup v nemovitostech investoval dobře," řekl Čermák pro web novinky.cz. 

Témata:
Stalo se
České celebrity
Honza Dědek

Honza Dědek kývl na velkou změnu. Bylo načase říct sbohem

V Česku se v posledních letech na poli televizních talk show objevil konkurent pro stálice Jana Krause a Karla Šípa. Honza Dědek si vybojoval své místo na obrazovkách Primy a snaží se nestát na místě. Po poradě s odborníky se pro nové díly rozhodl opustit svou ikonickou image. 

Zahraničí
Volodymyr Zelenskyj na tiskové konferenci

Zelenskyj se chce setkat s Putinem. Problém vidí na straně Rusů

Rusko dělá podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského všechno možné, aby znemožnilo jeho schůzku s ruským protějškem Vladimirem Putinem, která by měla vést k ukončení války na Ukrajině. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se totiž nechal slyšet, že Moskva na schůzce hlav obou států nepracuje. 

Krimi
Policie ČR, ilustrační fotografie.

Zneužívali covidové dotace. Policie odhalila organizovanou skupinu

Kriminalisté odhalili organizovanou skupinu, jejíž členové získávali peníze z dotačního programu, který podnikatelům kompenzoval pokles příjmů kvůli protipandemickým opatřením vlády. Škoda činí bezmála sto milionů korun, stíhány jsou více než tři desítky lidí, informovala policie. 

České celebrity
Helena Zeťová

Helenu Zeťovou připomněli blízci. Od nešťastného úmrtí uběhlo osm měsíců

Na tragicky zesnulou Helenu Zeťovou se rozhodně nezapomíná. V letních srpnových dnech ožil její facebookový profil, kde se objevil pozdrav do nebe od její maminky Alenky. Ve středu uplynulo od nešťastného úmrtí zpěvačky již osm měsíců.