Karel Šíp je už dlouhé desítky let výraznou televizní osobností. Pravdou ale je, že na obrazovce nedělal vždy to, co dělá dnes, tedy moderuje talk show s hosty. Poprvé ho proslavilo něco docela jiného.
Šíp letos oslaví kulaté 80. narozeniny a také dvacet let na televizní obrazovce s úspěšnou talk show Všechnopárty, kterou vysílá Česká televize. Začínal však ještě v dobách Československé televize s Hitšarádou, což byl docela jiný pořad.
Zatímco teď vzniká zábava na místě, tehdy se vtipné scénky vymýšlely dopředu. "Improvizovat humor je úplně jiná kategorie. Ale vysedět, napsat, aby to mělo hlavu a patu, to je něco jiného. A navíc to musí mít určitou stopáž. To znamená, že to musí být nahuštěné. Zdá se mi, že to bylo vždy velmi složité," řekl moderátor a bavič před lety na vlnách Českého rozhlasu Plus.
Uznávaná televizní hvězda přiznala, že dnes už by si na něco takového netroufla. "Abych vám řekl pravdu, už bych to teď ani dělat nechtěl," svěřil se Šíp.
Na Všechnopárty ho baví právě improvizace i přímý kontakt s diváky. "Tohle dobrodružství, že se naplní hlediště a já jsem mezitím v zákulisí a nemám nejmenší tušení, co se stane, je velké. Za třicet vteřin tam vejdu a po hodině a tři čtvrtě odejdu. Něco se bude dít a možná to bude i dobré, to je určitý rajc. A neumím si představit, že by mě přestal bavit," dodal.
Šíp tak zároveň uklidnil diváky, kteří by se třeba mohli domnívat, že s osmdesátkou na krku se z obrazovky stáhne. Zatím se to nezdá být moc pravděpodobné.
Ondřej Brzobohatý se po oznámení rozpadu dalšího manželství držel raději v ústraní. To ale není možné dělat věčně, proto se v uplynulých dnech konečně ukázal na veřejnosti. Populární hudebník a syn legendárního herce měl ale jeden zásadní požadavek.
Ruští sportovci zřejmě budou mít možnost se zúčastnit již příštích olympijských her ve Spojených státech amerických. Mezinárodní olympijský výbor totiž přerušil suspendaci Moskvy, která vešla v platnost v souvislosti s její invazí na sousední Ukrajinu.
Jiřina Bohdalová je v mnoha ohledech nedotknutelnou osobností, ale nastávají situace, kdy ani ona není ušetřena. Jedna taková situace nastala dokonce před televizními kamerami. Popsala ji jiná známá Češka, která u toho také byla.
Policejní manévry zažili lidé ve středu v jihočeských Strakonicích. Strážci zákona tam rozběhli pátrání po ženě, která měla na souseda vytáhnou zbraň. Podezřelou osobu se podařilo zadržet, nebezpečí už nikomu nehrozí.
Strach měli lidé v uplynulých týdnech o Pavla Vítka, jenž skončil v péči lékařů kvůli vážným problémům se srdcem. Nyní už je ale zřejmé, že všechno dobře dopadlo, protože zpěvák se opět objevuje na veřejnosti.
Česká sportovní obec se může radovat. Jedna z našich nejúspěšnějších disciplín totiž zůstane v programu zimních olympijských her. Paralelní obří slalom na snowboardu, v němž opakovaně kralovala Ester Ledecká a naposledy na její úspěchy navázala Zuzana Maděrová, nebude chybět ani za čtyři roky ve Francii.
Festival Letní filmová škola Uherské Hradiště, jehož 52. ročník se koná od 24. do 30. července, prozradil první hosty a odtajnil programové sekce. Výroční ceny letos získají Anna Geislerová, Jiří Lábus a francouzský režisér animovaných filmů Michel Ocelot. Festival slavnostně zahájí česká premiéra filmu Wirbel režiséra Tomáše Hubáčka.
Exprezident Miloš Zeman se domnívá, že prezident Petr Pavel může na summitu NATO vyjadřovat odlišné názory, než má vláda premiéra Andreje Babiše (ANO), která si nepřála účast hlavy státu na aliančním jednání. Zeman také vyčetl Pavlovi, že se dostal do konfliktu s kabinetem.
Vztahy Jitky Boho nejsou neznámou. Zejména ten poslední s hercem Lukášem Langmajerem se v médiích řešil hodně, takže lidé dobře vědí, že modelka je znovu k mání. Jak sama prozradila, o nápadníky nemá nouzi.
Příští týden bude teplejší než ten probíhající, poté se opět nepatrně ochladí. Taková jsou očekávání meteorologů, kteří připravili aktuální dlouhodobý výhled. Nejvíce srážek má pak spadnout na přelomu července a srpna.
Překvapily vás včera či dnes otevřené obchody? I po letech si Češi nejsou jistí tím, kdy je během svátků otevřeno a kdy naopak zavřeno. Kdy se provozovatelé budou opět podřizovat platnému zákonu? Dvakrát je to čeká na podzim.
Bývalý britský princ Andrew, dnes známý jako Andrew Mountbatten-Windsor, se poprvé po několika měsících objevil na veřejnosti. Informovala o tom britská média. Podle novinářů ale nechtěl být mladší sourozenec krále Karla III. spatřen. To se nicméně nepovedlo.