Jennifer Garner se postarala o úsměvný moment, když během čtvrtečního vystoupení v losangeleském knihkupectví Diesel poodhalila soukromé rituály svého bývalého manžela Bena Afflecka. Herečka, známá ze seriálu Alias nebo filmu Přes noc třicítkou, otevřeně promluvila o tom, jaké to je žít s někým, kdo propadne jedné jediné písni a dokáže ji poslouchat stále dokola. Podle jejích slov Ben Affleck v určitém období trpěl doslova posedlostí tvorbou zpěvačky Beyoncé.
Garner publiku s humorem popsala, že tuto zkušenost „přežila“ v roce 2009, kdy Affleck natáčel a režíroval kriminální thriller Město. Rodina tehdy žila v pronajatém domě v Cambridge ve státě Massachusetts a atmosféra byla díky Benově hudebnímu vkusu velmi jednotvárná. Zatímco herečka pečovala o jejich tehdy tříletou dceru a tříměsíční miminko, domem se dnem i nocí linul jeden konkrétní hit – balada „Halo“.
Herečka vzpomínala, jak seděla v obývacím pokoji a kojila, zatímco Affleck měl tuto píseň puštěnou v nekonečné smyčce. Ostatní účastnice diskuse, včetně autorky Laury Dave, pro toto chování vyjádřily pochopení a poznamenaly, že podobnou metodu opakovaného poslechu využívají i jiní slavní tvůrci, například dramatik Tom Stoppard, aby se lépe soustředili na práci. Pro Garner však bylo toto období zjevně náročné na trpělivost.
I když jsou Jennifer Garner a Ben Affleck rozvedení již od roku 2018, jejich vztah zůstává příkladem harmonického soužití po rozchodu. Herečka se nedávno v rozhovoru pro časopis Marie Claire svěřila, že nejtěžší na celém procesu pro ni nebyl samotný mediální tlak, ale faktický rozpad rodiny a ztráta hlubokého přátelství. Dodala však, že čas vše zahojil a dnes jsou schopni vychovávat své tři děti v naprostém klidu a vzájemné úctě.
Důkazem jejich blízkosti je i fakt, že společně tráví důležité svátky a pravidelně se vídají na rodinných akcích. Přestože Affleck loni ukončil své další manželství s Jennifer Lopez, u své první ženy Jennifer vždy nachází zázemí a pochopení. Garner uzavřela své vyprávění s tím, že odpuštění a nalezení nového způsobu přátelství bylo to nejlepší, co mohla pro sebe i své děti udělat.
Českým šoubyznysem otřásl v tomto týdnu jeden nečekaný rozchod. Sbohem si dali Jitka Boho a Lukáš Langmajer, jejichž nečekaná lovestory byla velkým tématem loňského roku. Modelka se nyní poprvé obsáhleji vyjádřila k okolnostem konce vztahu.
Premiéra jako hrom. Devatenáctiletý rychlobruslař Metoděj Jílek se poprvé představil v olympijském závodě, konkrétně v závodě na 5000 metrů, a ihned se mu podařilo získat pro Českou republiku olympijskou medaili. V Miláně si dojel pro stříbro poté, co v předposlední rozjížďce z celkových deseti zajel čas 6:06,48, který mu nakonec stačil na druhé místo.
Dara Rolins musí být na svou dceru hrdá, protože Laura vystoupila sama za sebe a obhájila si rozhodnutí o změně příjmení. Kvůli odchodu do zahraničí a jednodušší výslovnosti z ní totiž bude taky Rolins.
Z Milána a Cortiny d'Ampezzo přišla v neděli první skvělá zpráva. Česká olympijská výprava získala první cenný kov na právě probíhajících zimních olympijských hrách v paralelním obřím slalomu na snowboardu. To se ostatně očekávalo před olympiádou, jenže od tradiční královny tohoto sportu Ester Ledecké, která však neprošla překvapivě přes čtvrtfinále. Češi v hledišti včetně prezidentského páru v tu chvíli rozhodně nemuseli smutnit. Ve hře zůstala druhá česká reprezentantka Zuzana Maděrová, která potvrdila dokonale svoji vzestupnou formu z této sezóny a korunovala ji ziskem zlaté olympijské medaile.
Vážnými zraněními jednoho z aktérů skončila potyčka před hernou v Chebu, kterou od noci na sobotu vyšetřují policisté z Karlovarského kraje.
Karlos Vémola se v lednu dočkal propuštění z vazby na svobodu, kterou si opět užívá plnými doušky. Někteří lidé možná čekali, že se raději stáhne do ústraní. Opak je ale pravdou. Kde se zápasník ukázal s hvězdami českého šoubyznysu?
Počasí v Česku si po několika dnech opět žádá výstrahu. Meteorologové jejím prostřednictvím varují před náledím, které místy hrozí dnes večer a přes noc na zítra. Výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Premiér Andrej Babiš (ANO) se domnívá, že se blíží trvalé řešení, které by vedlo k ukončení války na Ukrajině. Na konci měsíce uplynou čtyři roky od jejího zahájení. Babiš ocenil i projevenou vůli evropských státníků jednat s Moskvou.
Tradičně na podzim se StarDance v letošním roce vrátí na televizní obrazovky. Jaká je ale její budoucnost ve vysílání veřejnoprávní televize, která čelí stále většímu tlaku?
Zima sice v Česku pokračuje, ale počasí se v posledních dnech oteplilo. Příští únorový víkend by však měl přinést ochlazení, vyplývá z aktuálního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Ivana Gottová či Laďka Něrgešová. Česko už letos oslavilo několik kulatin významných osobností a další na seznam výhledově přibudou. Bude mezi nimi i slavná zpěvačka Lucie Bílá, která v dubnu oslaví 60. narozeniny.
Policie v týdnu obvinila několik osob z podvodu, při kterém vznikla škoda ve výši přes čtyři miliardy korun. Obviněným hrozí až desetileté vězení. Kauza se týká stovek tisíc kusů elektroniky, zejména od americké společnosti Apple.