„To, co je na tom nejpikantnější, je fakt, že ho teď cupují na kousky přesně ti lidé, kteří ho dřív vynášeli do nebes. Ekologičtí hippies.“ Tato slova pronesl britský moderátor Jeremy Clarkson, který znovu rozdmýchal starý spor s podnikatelem Elonem Muskem, který začal už v roce 2008, kdy Clarkson na Top Gearu zveřejnil ostrou recenzi prvního modelu Tesly.
V posledních týdnech se v USA i dalších zemích objevily případy vandalismu namířené proti vozidlům a showroomům Tesly. Důvodem je rostoucí nevole vůči Muskově osobě, která souvisí nejen s jeho působením ve vládě Spojených států, ale i s jeho provokativním chováním na sociálních sítích.
„To, že se teď celosvětově rozhodlo bojkotovat Teslu a utrhnout co nejvíce zpětných zrcátek, není správné. Ale taky je to dost legrační. Zvlášť když jste já,“ napsal podle webu Politico Clarkson ve svém sloupku pro Sunday Times.
Musk se stal největším sponzorem kampaně Donalda Trumpa v roce 2024 a získal nejasně definovanou roli ve vládním Ministerstvu efektivity (DOGE), kde se snaží zredukovat rozsah státní správy.
Kromě toho na sebe Musk přitáhl kritiku tím, že šířil krajně pravicovou propagandu a krátce po Trumpově znovuzvolení dokonce veřejně provedl gesto připomínající nacistický pozdrav. Právě tyto činy udělaly z Tesly terč rozhořčených demonstrantů.
„Jeden můj známý, který si Teslu koupil proto, že chtěl zachránit planetu (a zároveň ušetřit na mýtném v centru města), si teď na auto nalepil samolepku s nápisem: ‘Pořídil jsem si ji ještě předtím, než jsem zjistil, že Musk je idiot,’“ poznamenal Clarkson sarkasticky.
Clarkson připomněl, že Tesla (nikoli Musk osobně) v roce 2008 zažalovala BBC za recenzi na Top Gearu, která nebyla pro Roadster příliš lichotivá. I když Clarkson uznal, že vůz byl „biblicky rychlý“, kritizoval jeho spolehlivost.
Musk v roce 2013 v rozhovoru pro BBC Newsnight označil Clarksonovu show za „spíš zábavní pořad než zdroj pravdy“ a přiznal, že některé jeho výstupy jsou sice vtipné, ale vykazují silnou zaujatost vůči elektromobilům.
Clarkson však trvá na tom, že recenze byla oprávněná. „Musk ten soud prohrál, odvolání taky, a dodnes se s tím nevyrovnal. Pořád tvrdí, že jsme si poruchu jeho auta vymysleli. I když se to opravdu stalo.“
V závěru svého článku si Clarkson neodpustil rýpnutí do levicově orientovaných fanoušků Tesly, kteří teď trpí kvůli vandalismu.
„Byl pro vás hrdinou a já jsem byl nenáviděn za to, že jsem na něj byl tak zlý. Jak jste mohli být tak krutí k filantropovi Musku? A jak se teď cítíte, když sedíte ve své Tesle, zatímco vám parta podobně smýšlejících lidí kope do zrcátek?“
S typickou ironií pak dodal: „Chtěl bych vám všem připomenout, že jsem vás před 17 lety varoval. Ale neposlouchali jste. Rozhodli jste se věřit panu Muskovi.“
Jaromír Soukup se v podnikání vyrovnává s nelehkou situací, kterou mu nejde závidět. Nedávno se objevily informace o milionových dluzích za nájem. Nyní to ale vypadá, že známý podnikatel projevil jistou vůli problémy řešit.
Češi se v sobotu odpoledne sešli na Staroměstském náměstí, aby krátce před čtvrtým výročím začátku války na Ukrajině vyjádřili podporu napadené zemi. Akci podpořil svou účastí i prezident Petr Pavel.
Pavel Trávníček prožívá nelehký začátek letošního roku, protože ho postihly poměrně vážné zdravotní problémy. Známý herec se již dočkal propuštění z nemocnice do domácího léčení. A už v březnu by měl opět pracovat.
Až poslední olympijský závod přinesl pro český biatlon vytouženou medaili. Postarala se o ni v závodě s hromadným startem na 12,5 kilometru ve svém životním závodě Tereza Voborníková, která získala bronzovou medaili. Navíc to mohla být i medaile nejcennější, ale v posledních metrech jí ubývalo sil, takže se nakonec spokojila se třetím místem. Česká olympijská výprava tak získala v pořadí pátou medaili na těchto olympijských hrách.
Karlos Vémola ani zdaleka nemá klid, protože policejní vyšetřování případu, v němž figuruje, pokračuje. Alespoň se ale má lépe než před několika týdny, kdy se nacházel ve vazbě. Co nyní prozradil o okolnostech svého propuštění na svobodu?
Počasí v Česku se o víkendu mění, ale bez výstrah meteorologů se ani tak neobejde. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upozornil, že v neděli hrozí na části území ledovka. Meteorologové také očekávají oblevu a vzestup hladin některých vodních toků.
Jen pět uskupení by se teď dostalo do Poslanecké sněmovny, ukazuje průzkum agentury NMS pro web novinky.cz. Zvítězilo by hnutí ANO premiéra Andreje Babiše, jemuž by dala hlas téměř třetina voličů. Těsně pod pětiprocentní hranicí by skončilo hnutí Naše Česko, nový subjekt vedený jihočeským hejtmanem Martinem Kubou.
Český hokej je na prahu konce jedné éry. Hvězdný útočník Jaromír Jágr, který před několika dny oslavil 54. narozeniny, připustil, že už nikdy nenastoupí do profesionálního hokejového zápasu. Jágr je stále na soupisce extraligového Kladna.
Jméno Ornelly Koktové je v českém šoubyznyse v posledních dnech tím rozhodně nejskloňovanějším. Influencerka oznámila rozvod s manželem a zjevně i ohrozila své kamarádství s Agátou Hanychovou. Bude pokračovat jejich společný podcast?
Zatčení Andrewa Mountbatten-Windsora, které se odehrálo jen necelé tři týdny po odtajnění obrovského archivu dokumentů o Jeffreyim Epsteinovi, otevírá podle britského tisku novou a velmi vážnou kapitolu policejního vyšetřování. Přestože byl bratr současného krále po výslechu propuštěn a jakoukoli vinu odmítá, nové materiály vrhají stín na jeho dřívější působení v roli britského obchodního vyslance. Detektivové se nyní soustředí na to, zda v této vysoké funkci nezneužíval své pravomoci.
Bývalý člen královské ochranné služby Paul Page prolomil mlčení a popsal své zkušenosti z doby, kdy pracoval pro Andrewa Mountbatten-Windsora v jeho sídle Royal Lodge. Page se ve svém svědectví pro stanici LBC neudržel a ostře zkritizoval chování někdejšího prince, který se v posledním měsíci ocitl pod palbou kritiky kvůli nově zveřejněným spisům ministerstva spravedlnosti v kauze Jeffreyho Epsteina.
David Beckham zveřejnil u příležitosti 21. narozenin svého syna Cruze dojemné přání, které však v kontextu přetrvávajících rodinných rozporů vyznělo jako velmi silný vzkaz. Fotbalová legenda ve svém příspěvku na sociálních sítích vyzdvihla zejména Cruzovu věrnost, což mnozí interpretují jako nepřímou kritiku nejstaršího syna Brooklyna, s nímž je zbytek rodiny v otevřeném konfliktu.