Jiří Adamec brzy oslaví 77. narozeniny. Už je zkrátka pánem v určitém věku, což se projevuje prakticky na každém kroku. Nejvíce si to uvědomuje jeho manželka Jana, podle které režisér rezignoval na život.
Adamec je sice stále ženatý s manželkou Janou, někdejší sportovní redaktorkou na Nově, ale jejich vztah už je komplikovanější. Ona bydlí s jejich dospívajícími dětmi v domě, zatímco filmař je sám v nedalekém bytě. A Adamcová nyní přiznala, že spolu netráví tolik času, kolik by si ona uměla představit.
"Upadá trochu víc, než by musel. Jsme spolu v kontaktu několikrát denně, protože mu vozím jídlo nebo ho vozím k doktorům," řekla deníku Aha! s tím, že s péčí o režiséra jí pomáhají i rodiče. "Myslím si, že by se o sebe mohl trošičku víc starat, v tom smyslu, že by mohl víc chodit a mohl by se trošičku víc snažit," vytkla manželovi.
Adamec podle manželky moc brzy rezignoval. "Žije sám a chce žít sám, navíc je toho zatím schopen," zdůraznila. Zmínila také, že k ní domů může přijít kdykoliv, když se mu chce. Má to ale háček.
"Posedí tak dvacet minut a pak řekne, že už jde domů. Je vidět, že mu ta samota začala vyhovovat, že je mu v tom dobře. Vlastně se to celé obrátilo. Já mu říkám: zůstaň ještě s námi, co tam sám budeš dělat? A on odpovídá, že je mu samotnému v teplácích nebo v pyžamu dobře," popsala Adamcová.
Úspěšnému režisérovi podle svých slov neustále říká, že by se měl více hýbat. "Ale je to zbytečné," posteskla si na závěr.
Pražští kriminalisté se během víkendu začali zabývat dalším násilným trestným činem. V noci na neděli došlo ke konfliktu dvou cizinců v Trojické ulici, kdy jeden vytáhl nůž a druhého muže bodl. Napadený zranění podlehl. Případ je tak prověřován pro podezření z vraždy.
Ewa Farna má za sebou první z trojice největších koncertů kariéry. V neděli večer vystoupila v pražském Edenu, kde se tisíce jejích fanoušků dozvěděly velkou novinku. Slavice připravila nové album, které už si první příznivci mohli poslechnout.
Americký prezident Donald Trump v neděli slaví kulaté 80. narozeniny. Gratulace mu dorazila i z Česka. Ministerstvo zahraničních věcí zveřejnilo pozoruhodný text přání šéfa české diplomacie Petra Macinky (Motoristé).
Mistrovství světa ve fotbale je v plném proudu. Po 20 letech se ho účastní i český národní tým, kterému nepochybně drží palce i slavné osobnosti. Zvlášť jedno jméno rezonuje po úvodní prohře v utkání s Jižní Koreou.
Nikola Hezucká má za sebou nejtěžší chvíle svého života, ale především kvůli synovi se snaží žít dál. Některým lidem to ale vadí, takže to schytala, když se na jedné akci usmála. Vdova si to nicméně nenechala líbit a odzbrojila fanoušky upřímnou reakcí.
ANO premiéra Andreje Babiše je nadále jasným hegemonem české politiky. Podle nejnovějšího průzkumu agentury NMS pro web novinky.cz by ho volila téměř třetina voličů. Do Poslanecké sněmovny by se dostalo šest samostatně kandidujících subjektů.
Felix Slováček toho v životě zažil opravdu hodně. Snad ani není nutné připomínat, že například loni přišel o milovanou dceru Aničku. Není tak každopádně překvapením, že se hudebník stal předmětem zájmu filmařů, kteří o něm chtějí natočit film.
Byla to svého času televize Jaromíra Soukupa. Teď to vypadá, že její konec je opravdu neodvratný. Společnost, která provozovala TV Barrandov, je v procesu zániku. Diváci přesto kanály nadále naladí.
Vztahy Tomáše Macháče se v posledních dnech opět hodně řeší. Jeden podle všeho skončil, ale hned na něj navázala nová láska. Podle dostupných informací se tenista zakoukal do další dobře známé dívky.
Tropické počasí se do Česka navrátí v nadcházejícím týdnu, potvrdili meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teploty by výjimečně mohly dosáhnout až 35 stupňů. Hrozit zřejmě budou i bouřky.
Britové při tradiční přehlídce Trooping the Colour v ulicích Londýna oslavily narozeniny panovníka, ačkoliv je současný král Karel III. má až na podzim, kdy mu letos bude 78 let. O průběhu slavnostní akce informovala britská stanice BBC.
Fanoušky Pavla Vítka v posledních dnech ochromily obavy o jejich favorita, jenž se zdravotními problémy skončil v nemocnici. Oblíbeného zpěváka potrápilo srdce. Podle jednoho z blízkých kolegů by se však měl poměrně brzy vrátit k mikrofonu a na pódia.