Český tenis zasáhla o uplynulém víkendu smutná zpráva, když ve věku pouhých 54 let zemřel Jiří Fencl. Úspěšný trenér vedl například Lucii Hradeckou, Markétu Vondroušovou nebo Ivetu Benešovou. Účast přinejmenším některé ze zmíněných tenistek se dá očekávat na posledním rozloučení, které proběhne na začátku příštího týdne.
Jak informoval web iSport.cz, poslední rozloučení s Fenclem se uskuteční v pondělí 3. února od 14 hodin ve velké obřadní síni strašnického krematoria v Praze. "Kdo byl milován, nikdy nebude zapomenut," stojí na parte.
Byla to již zmíněná Hradecká, dvojnásobná grandslamová vítězka ve čtyřhře a dvojnásobná olympijská vítězka, která v neděli smutnou zprávu o Fenclově úmrtí zveřejnila na sociální síti.
"Nikdy na tebe nezapomenu. Zažili jsme spolu spousty krásných věcí. Nebyl si pro mě pouze jen trenér, ale nejbližší človíček, na kterého jsem se mohla kdykoliv obrátit, a vždy jsi mi pomohl. Děkuju za vše. Dnešní den jsme všichni dostali strašnou ránu do srdce," napsala na instagramu.
Upřímnou soustrast a smutek ze špatné zprávy pak v komentářích vyjádřily další tenistky. Byly mezi nimi bývalé svěřenkyně trenéra Vondroušová a Benešova, dále reagovaly Kristýna Plíšková, Lucie Šafářová nebo Andrea Sestini Hlaváčková.
Podle Českého tenisového svazu zemřel Fencl po dlouhé nemoci. Web iSport.cz napsal, že se jednalo o rakovinu.
Jaromír Jágr dal v posledních měsících hokej na druhou kolej a má tak více času na svou partnerku Dominiku Branišovou. Kráska se dokonce zmínila o zásnubách. Bude první ženou, která dostane Jágra k oltáři?
Skupinová fáze letošního mistrovství světa v ledním hokeji ve Švýcarsku je minulostí. Po dnešním volném dni bude následovat klíčový zápas turnaje, tedy čtvrtfinále. Češi už znají soupeře, hrát budou od 16:20 v Curychu.
Veronika Žilková a Agáta Hanychová zase jednou naznačily, jak složité to s nimi mohou mít jejich drahé polovičky. Debata dvojice slavných členek jedné rodiny se tentokrát točila kolem toho, kdo a za co ve vztahu platí.
Církev prozradila, jaký bude další osud lebky svaté Zdislavy, která se v květnu na krátkou dobu ocitla v rukou zloděje. Vzácná relikvie má být vystavena pouze při sobotní pouti. Následně se vrátí do hrobu. Oznámil to pražský arcibiskup Stanislav Přibyl.
Babyboom v českém šoubyznyse pokračuje i na konci května. Radostnou novinkou se v úterý pochlubil zpěvák a hudebník Mirai Navrátil, který se stal poprvé otcem. Jeho partnerka Sára přivedla na svět syna, jenž dostal jméno Jonatán.
Agáta Hanychová prozradila, že se rozhodla investovat, aby pohodlí domova bylo ještě větší než dřív. Na zahradu si zakoupila nové zařízení, které ihned začala doporučovat i svým fanouškům. Tušíte už, do čeho rozpustila peníze?
Česko zdaleka není jedinou oblastí v Evropě, která se již na konci května potýká s tropickým počasím. S vedry se potýkají na Ostrovech či ve Francii. Podle meteorologů budou podobné extrémy stále častější.
Jedna z českých vysokých škol bude mít nové nejvyšší vedení. Prezident Petr Pavel v úterý vyhověl návrhu akademického senátu a odvolal rektorku Janáčkovy akademie múzických umění v Brně Barbaru Marii Willi. Ve funkci byla teprve od ledna.
Psychiatr Jan Cimický měl možnost poprvé reagovat na nový soudní rozsudek ve své kauze, protože při vyhlášení rozhodnutí u soudu nebyl. Novináři si ho našli, ale jeho reakce se nedočkali. Promluvila ale jiná osoba.
Z českých televizních obrazovek zřejmě brzy zmizí jedna z úspěšných televizních talk show, protože Honza Dědek se s Primou nedohodl na pokračování svého pořadu. Moderátor ale nehodlá úplně končit, zvlášť když mu fanoušci vyjadřují podporu.
Pacientům, kteří potřebují například léky na cukrovku nebo srdeční selhání, se ulehčí život. Od letních prázdnin nebudou muset zbytečně obíhat specialisty kvůli pouhému receptu. Změnu prosadilo ministerstvo zdravotnictví vedené Adamem Vojtěchem (ANO).
Česko si v květnu připomnělo výročí narození dvou hvězdných hereček, které jsou tu stále s námi - konkrétně Jiřiny Bohdalové a Ivy Janžurové. Česká televize už se ale připravuje na kulaté jubileum jejich neméně úspěšného mužského kolegy.