Až v červenci oslaví Jiří Krampol další narozeniny, letos již sedmaosmdesáté. Když měl známý bavič narozeniny předloni, úsměv mu na tváři ztuhl. Co ho tenkrát zrovna nepotěšilo?
Když Krampol předloni oslavil půlkulaté 85. narozeniny, neuniklo to ani Praze 1 jako místu jeho bydliště. Známý herec tehdy prozradil, že s gratulací a poděkováním mu přišla také poukázka v hodnotě 500 korun do jednoho známého supermarketu.
U slavného červencového oslavence se to nepotkalo s velkým pochopením. "Stačila by mi hezká gratulace. Obrazně řečeno mě ohodnotili na sedm kilo mrkve. To nepotěší. Není to o té částce. Vím, že pro někoho jsou to velké peníze, ale prostě se to podle mě nehodí. Vadí mi to," poznamenal.
MČ Praha 1 se tenkrát rozhodla na kritiku reagovat. Na webu poznamenala, že občanům nad 70 let každých pět let pravidelně zasílá narozeninová blahopřání. Úřad ale především naznačil, že Krampol si dárek vybral sám.
"Vedle blahopřání obdrží každý oslavenec také dárek. Vybrat si může ze tří možností, která ho potěší nejvíc: potravinový balíček v hodnotě 500 Kč nebo 500Kč poukázku do řetězce Albert či Lidl. Někoho potěší překvapení, jiný zas dává přednost vlastnímu výběru. Novinkou je, že dárkovou kartu nemusí obdarovaný vyčerpat najednou. Zkrátka je zcela na oslavenci, jak s poukázkou naloží," uvedla městská část.
Jak probíhá samotné předání? "I zde mají jubilanti na výběr, ve zvacím dopisu se dozví, že mohou přijít osobně nebo si někoho s dopisem poslat – třeba vnoučata. Nezapomínáme samozřejmě ani na klienty v DPS. Jednotlivá zařízení nám posílají dopředu seznam jubilantů v jejich péči, následně pro dárky přijede řidič a DPS oslavencům dárky předá," dodala Praha 1.
Výrazná změna počasí, která by se týkala teplot či množství srážek, je v nedohlednu. Podobně jako nyní má být i v příštím týdnu, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Nové hlavě římskokatolické církve již pogratuloval nejmocnější muž světa. Americký prezident Donald Trump ocenil, že se papežem stal poprvé v historii rodilý Američan. Blahopřání do Vatikánu míří i z České republiky.
I nejvyšší představitele českého státu zasáhla nejsmutnější čtvrteční zpráva. Zemřel Jiří Bartoška, bylo mu 78 let. Po premiérovi Petru Fialovi (ODS) zavzpomínal na charismatického herce i prezident Petr Pavel. Podle jeho slov odešel s Bartoškou kus české kultury.
Kardinálové zvolili nového papeže. Stal se jím americký kardinál Robert Francis Prevost. Bílý kouř vyšel z komína na střeše Sixtinské kaple ve čtvrtek po 18. hodině. Identita nového papeže, který přijal jméno Lev XIV., byla odhalena asi o hodinu později.
Rok uplynul na začátku tohoto květnového týdne od náhlého úmrtí Simony Postlerové, která předčasně odešla ve věku pouhých 59 let. Zůstaly po ní dvě děti, přičemž nejasný byl zejména osud syna Damiána, který trpí poruchou autistického spektra. Jak se mu dnes daří?
V Česku je dnes Den vítězství. Konec druhé světové války, od kterého letos uplynulo 80 let, si připomněli politici v Praze na Vítkově. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) si připomínáme konec jedné z nejtemnějších kapitol českých dějin.
Česko oběhla ve čtvrtek odpoledne smutná zpráva. Ve věku 78 let zemřel legendární herec a prezident karlovarského filmového festivalu Jiří Bartoška. Ihned se začaly objevovat první reakce. Ozval se například premiér Petr Fiala (ODS) či režisér Jan Hřebejk.
Česko dnes zasáhla velmi smutná zpráva. Ve věku 78 let zemřel legendární herec Jiří Bartoška. Potvrdili to zástupci karlovarského filmového festivalu, jehož prezidentem dlouhá léta byl. Bartoška se v poslední době potýkal s vážnými zdravotními problémy.
Řeporyjský starosta a bývalý bulvární novinář Pavel Novotný byl ve středu nepravomocně odsouzen k třem měsícům za mřížemi, protože porušil podmínku. Ještě v den, kdy padlo rozhodnutí, se Česko dočkalo první reakce odsouzeného.
Jedny z nejtěžších chvil ve svém životě prožívá osmatřicetilá Veronika Arichteva. Přišla totiž o milovaného tatínka Pavla Nového, respektovaného producenta. A jak prozradila, již proběhlo poslední rozloučení.
Aktuální předpověď počasí pro vodáky není moc příznivá, vyplývá z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na sociální síti X. Vody v tuzemských řekách ubývá a vydatnější srážky jsou na většině území v nedohlednu.
Účast slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD) na páteční vojenské přehlídce v Moskvě se komplikuje. Sám Fico prozradil, že jedna z pobaltských zemí zakázala přelet slovenského vládního letounu. Podle mediálních informací se podobně zachoval i další ze států v tomto regionu.