Jiřina Bohdalová a Karel Gott: Co chtěli po Karlu Šípovi?

Jiřina Bohdalová na KVIFF 2024
Jiřina Bohdalová na KVIFF 2024, foto: herminapress
Libor Novák 24. ledna 2025 13:41
Sdílej:

Moderátor a bavič Karel Šíp se ve své knize Do hrobu si to nevemu zabývá nejen záhadami, historií a Karlem Gottem, ale zmínil i Jiřinku Bohdalovou!

V knížce Do hrobu si to nevemu píše Šíp například o umění vystát frontu, problematických výročích i o přistání na Marsu. I na vážné věci pohlíží s humorem. "Důvodů k smíchu je kolem nás spousta, jen je třeba je správně rozpoznat. Snažím se, aby ty veselé věci v mojí mysli přebily ty neveselé, kterých je bohužel stále víc," podotkl.

Z mnoha umělců, se kterými se během svého života setkal, věnuje nejvíce prostoru Karlu Gottovi v kapitole Božský Karel a Jiřině Bohdalové (Monology pro Jiřinu).

"Vypíchl jsem je proto, protože s oběma jsem spolupracoval autorsky, oni nejsou literáti. Jiřina (Bohdalová) mě mockrát požádala, bych ji pro různé příležitosti napsal nějaký proslov, pro Karla (Gotta) jsem psal texty písní i děkovné proslovy při přebírání cen Český slavík nebo TýTý. Dodnes nezapomenu, jak Karel myslel vážně, když se na mě obracel s žádostí o proslov s tím, že kdyby náhodou vyhrál, tak aby měl co říct," uvedl Šíp.

V kapitole Škůdce českého fotbalu se Šíp věnuje jedné ze svých největších zálib, kterou je kopaná. Přestože je autorem textu sparťanské hymny Zpívej, kdo jsi sparťanem, podobně jako Ivan Trojan nebo Petr Janda chodí fandit na tribunu pražských Bohemians.

"Moje cesta k Bohemce byla nejednoznačná. Bydleli jsme v Ostravě a Teplicích, tak jsem fandil místním klubům. Když jsem se v osmnácti přistěhoval do Prahy, chodil jsme na Spartu, ale jednou mě namíchla, když vyhodila mého oblíbeného fotbalistu Josefa Jurkanina. Tak jsem začal s kamarády chodit na Bohemku, a tomuhle nenápadnému klubu jsem zůstal věrný," řekl.

Stalo se
Světové celebrity
Sean Diddy Combs

Sean „Diddy“ Combs se dostane z vězení dřív!

Americký hudební magnát Sean „Diddy“ Combs se dočkal dalšího zkrácení svého trestu ve federálním vězení. Podle nejnovějších informací byl termín jeho propuštění na svobodu stanoven na 23. února 2028. Šestapadesátiletý raper byl v říjnu roku 2025 odsouzen k padesáti měsícům odnětí svobody poté, co ho soud shledal vinným ve dvou bodech obžaloby z přepravy za účelem prostituce.

Počasí
Bouřka, ilustrační foto

Počasí do neděle nebude jen tropické. Hrozí i bouřky s kroupami

Jsou před námi dny, kdy se v Česku pořádně ohřejeme. Potvrzuje to předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na zbytek probíhajícího týdne. Kromě vysokých teplot ale hrozí například i bouřky. 

České celebrity
Felix Slováček

Felix Slováček prozradil pravdu o finanční situaci rodinné firmy

I peníze evidentně hrají roli v dlouhodobě napjatém vztahu mezi slavnými manželi Felixem Slováčkem a Dádou Patrasovou. Kromě syna a již zesnulé dcery Aničky spolu totiž mají i firmu. Herečka se přitom pídí po tom, jak se rodinnému byznysu daří. 

České celebrity
Česká televize

V České televizi jsem měl 90 tisíc, prozradil moderátor Moravec

Moderátor Václav Moravec se v jednom z rozhovorů opět vrátil ke svému působení v České televizi, se kterou nadále vede spory ohledně konkurenční doložky. Respektovaný novinář se v reakci na některé komentáře rozhodl odhalit, kolik mu veřejnoprávní médium platilo.