Kanadou otřásla jen krátce před začátkem zimních olympijských her hokejová tragédie. Trojice nadaných mladíků zemřela při tragické automobilové nehodě, která se stala cestou na trénink. Jednomu z chlapců ještě nebylo ani osmnáct let.
Mladí hokejisté, konkrétně osmnáctiletí Kanaďané J. J. Wright a Cameron Casorso a o rok mladší Američan Caden Fine, jeli v pondělí z města Nanton, kde bydleli, do Stavely ve státě Alberta na trénink. Tragická nehoda jejich vozu s nákladním autem se stala kolem 11. hodiny místního času, uvedla BBC.
Podle policistů se vozidla střetla na křižovatce. Zatímco trojice mladíků zemřela na místě, řidič nákladního vozu utrpěl jen lehká zranění. Příčina havárie a její okolnosti jsou předmětem policejního vyšetřování.
Wright, Casorso a Fine hráli za tým Mustangs v soutěži US Premier Hockey League, která slouží k výchově hokejistů pro univerzitní programy. Zástupci ligy vyjádřili upřímnou soustrast rodinám zesnulých. "Neexistují slova, která by adekvátně vyjádřili náš smutek," konstatovali.
Kanadou pondělní tragédie otřásla, reagoval na ni i premiér Mark Carney. "Noční můra pro každého rodiče, každého spoluhráče, rodinu, přátele. V srdci jsem s rodinami obětí a týmem," řekl politik, který sám hrál v mládí hokej.
Památku mladíků uctili i profesionálové v zámořské NHL, která se brzy zastaví kvůli zimním olympijským hrám. Před zápasem mezi Calgary a Torontem došlo na minutu ticha.
Jiřina Bohdalová byla na začátku května v jednom kole, protože měla půlkulaté 95. narozeniny. Pak se ale odmlčela, až si o ni někteří fanoušci mohli dělat strach. Zbytečně, protože legendární herečka zkrátka jen odpočívala, na což má ve svém úctyhodném věku nepochybně právo.
Petr Kolář vydává se skupinou Olympic singl s názvem Co je vůbec v nás. Společně natočili i klip, ve kterém účinkuje také Martin Dejdar.
Květen je sice posledním měsícem meteorologického jara před začátkem léta, ale počasí stále může místy i připomínat zimu. Na horách může během úterý napadnout až pět centimetrů sněhu, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Jana Adamcová se přesvědčila o tom, že mezi námi stále žijí dobří lidé, i když za dost zvláštních okolností. Do jejího auta totiž narazilo jiné. Co následovalo? Budete se divit, co všechno někdejší tvář televize Nova prozradila.
Veroniku Žilkovou bychom mohli označit za vzornou dceru, protože se i po odchodu obou rodičů řídí jejich radami, i když se někomu mohou zdát být směšné. Co herečce poradil její otec ve vztahu k mužům?
Laďka Něrgešová si připomněla okamžik, který jí před rokem obrátil život vzhůru nohama. Jde pochopitelně o moment, kdy se dozvěděla, jak vážný zdravotní problém má. Moderátorka je proto vděčná, že je nadále mezi námi.
Až do prvních dnů letošního června a tím pádem i meteorologického léta už vidí tuzemští meteorologové. V nadcházejícím období očekávají pozvolný růst teplot, které v závěru epizody vystoupají nad 20 stupňů. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Bývalý generální ředitel České televize Jan Souček neuspěl se snahou o návrat do čela jednoho z veřejnoprávních médií. Soud zamítl žalobu, kterou se Souček domáhal zneplatnění svého odvolání z funkce.
Den matek je minulostí a na sociálních sítích byl plný kratších i rozsáhlejších vyznání. V mnoha případech se o ně postaraly známé osobnosti, například taková Agáta Hanychová.
Charlotte Gottová je z generace, která si více než kterákoliv jiná uvědomuje, že přítomnost na sociálních sítích je pro popularitu klíčová. Fanoušky se proto rozhodla potěšit dalším videem ze zákulisí svého prvního rozhovoru.
Pražská policie v několika případech zahájila úkony trestního řízení v souvislosti s nedohraným sobotním derby pražských "S" na stadionu Slavie v pražském Edenu. Jedním z případů je napadení sparťanského brankáře Jakuba Surovčíka.
Jaromír Soukup se s prohrou v soudním sporu s bývalou partnerkou Agátou Hanychovou nehodlá smířit. Podle podnikatele vyšla influencerka velkolepá lež, proto se proti rozsudku odvolá. Ve věci tak zjevně nešlo o poslední soudní rozhodnutí.