Kanye West si v Evropě už nezahraje? Ruší mu jeden koncert za druhým!

Kanye West
Kanye West, foto: Instagram Kanye West
Libor Novák DNES 20:18
Sdílej:

Raper Kanye West, známý také jako Ye, čelí dalším rušením svých koncertů, které měly proběhnout během letošního léta v Evropě a Velké Británii. Navzdory úspěšným vystoupením v Los Angeles jsou jeho evropské plány v ohrožení kvůli jeho dřívějším antisemitským výrokům a kontroverznímu chování na sociálních sítích. West byl například kritizován za prodej triček s nacistickou symbolikou a veřejné vyjadřování sympatií k Adolfu Hitlerovi.

Ve Velké Británii se situace vyostřila natolik, že Westovi byl odepřen vstup do země, což vedlo ke zrušení jeho třídenního vystoupení na festivalu Wireless. Předtím se jeho tým pokoušel rezervovat termíny na stadionu Tottenhamu Hotspur, ale vedení fotbalového klubu tuto žádost odmítlo.

Podobný postoj zaujalo i švýcarské vedení stadionu St. Jakob-Park. Představitelé klubu FC Basel uvedli, že po důkladném přezkoumání odmítají poskytnout umělci platformu, protože jeho prezentace je v rozporu s jejich hodnotami.

Polské úřady rovněž zrušily jeho plánovaný koncert na Slezském stadionu v Chorzówě, který se měl konat 19. června. Ministerstvo kultury se aktivně snažilo raperovi vystoupení v zemi znemožnit a označilo jeho propagaci nacistické ideologie za neslučitelnou s polskými hodnotami.

Představitelé ministerstva zdůraznili, že vzhledem k historii holocaustu v Polsku nelze Westovo chování vnímat pouze jako zábavu. Úřady vyjádřily připravenost využít všechny právní prostředky k zabránění jeho vstupu na území státu.

Francouzské úřady také vyvíjely tlak na zrušení koncertu, který byl naplánován na 11. června na stadionu Vélodrome v Marseille. Proti jeho vystoupení se postavil starosta Marseille Benoît Payan i ministr vnitra Laurent Nuñez, kteří hledali způsoby, jak akci zabránit.

Kanye West nakonec prostřednictvím svých profilů na sociálních sítích oznámil, že koncert odkládá na neurčito. Ve svém vyjádření uvedl, že se tak rozhodl na základě vlastního uvážení.

Témata:
Stalo se